DOROST: Rychnovský debakl v Pardubicích

Krajský fotbal

Společná soutěž Pardubického a Královéhradeckého kraje pokračovala již pátým jarním kolem.
Sobotní program začal výhrou favorizovaného Náchoda na půdě Letohradu.

TŘEBEŠ OTOČILA ZÁPAS V TŘEBOVÉ, PARDUBICE ROZSTŘÍLELY RYCHNOV A PŘIBLÍŽILY SE SLÁVII, V NOVÉM MĚSTĚ BRANKOVÁ ÚRODA

Sobotní program začal výhrou favorizovaného Náchoda na půdě Letohradu, kterou trenér Jaroslav Panenka viděl takto: „Domácí měli od začátku zorganizovaný blok a hráli bez kombinace na nakopávané míče. V prvním poločase jsme hráli na krátké přihrávky, naše kombinace byla kostrbatá a silný vítr tomu na umělce také nepřidal. V poločase jsme změnili taktiku hry, zjednodušili jsme přechod do útoku a přišly i branky. Vítězství bylo zasloužené proti soupeři, který nechtěl moc hrát.“

Remízou 1:1 v Kuklenách skončil duel domácího béčka Olympie s Dvorem Králové. Jak to viděl trenér Mgr.Jan Míl:“ Fotbal se hraje na góly a obě mužstva se trefila jednou. To jsou fakta a nikoho druhý den nezajímá, kolik šancí kdo měl. Za nás se nádherně trefil pouze Hlava, což stačilo jen na remízu. Z výsledku jsem zklamaný, protože jsme dnes dva body jednoznačně ztratili. Co dneska moji hráči dokázali zahodit, se jen tak nevidí. Napočítal jsem 12! vyložených šancí, 6x šli útočníci sami na branku, dvakrát trefili tyč. Tady nelze hovořit o smůle ale o naprosté neschopnosti. Bohužel se to opakuje a hráči řeší podobné situace úplně stejně špatně. Občas by při jejich realizaci měli použít i hlavu a ne řešit všechno silou. Hra v poli přitom byla celkem slušná, ale pokud to celé není korunované vstřeleným gólem přichází frustrace a ztráta zdravého sebevědomí. Nezbývá nám nic jiného, než na koncovce neustále pracovat.“ Hlas z domácího tábora zněl takto: „Gólově se vše podstatné odehrálo v 10 minutách. Nejprve chybovali hosté a technickým kopem jsme se ujali vedení, ale hned po rozehrávce se dostal k odrazenému míči hostující hráč a krásnou střelou vyrovnal.V prvním poločase naší hře chybělo nasazení i fotbalovost. Ve druhém poločase se naše hra zvedla a z obou stran byly šance, které ani jedno mužstvo nevyužilo a tak se zrodila zasloužená remíza. Chválíme Čápa za jeho nasazení, přestože odehrál dva zápasy za sebou.“
Zápas Vysokého Mýta s Litomyšlí skončil nakonec asi zaslouženou dělbou bodů. Nepříliš pohledné utkání dvou výsledkově rozdílných poločasů ozdobili hosté nádhernými brankami. V závěru mohly oba týmy rozhodnout, ale zápas skončil spravedlivě.

Martin Kašpar z Třebše hodnotil zápas svého týmu v Moravské Třebové: „Dnes patří poděkování všem hráčům a především 4 mladším dorostencům, kteří měli chuť se poprat o výsledek na hřišti.V prvním poločase byli domácí lepším týmem a dostali se do vedení 1:0. V druhém poločase hosté zamíchali sestavou a nedopustili překvapení kola. Otočili výsledek na 1:2 a i díky gólmanovi, který zlikvidoval 4 samostatné nájezdy domácích si odvezly 3 body do Hradce.“
Přestřelku viděla hrstka diváků v Novém Městě n.M., Hlinsko si nakonec odvezlo šest gólů, domácím zanechalo čtyři pozdravy ve Štěpově síti.
Velkou formu má Lanškroun, který vyhrál i v Chrudimi. Rychnov nestačil na Pardubice v žádném z atributů.

PŘEHLED VÝSLEDKŮ:

FK OEZ Letohrad – FK Náchod                           0 : 5 (0:0)
BRANKY: 85. a 90. Vrabec, 40. Huaman, 68. Plšek PK, 74. Šulitka
SESTAVA NÁ: Ruffer – Pek, Bohuslav, Huaman, Vik (76.Metzner) - Khun, Biederman, Vrabec, Mich.Moravec -Plšek, Šulitka
FC Olympia HK B – TJ Dvůr Králové                  1 : 1 (1:1)

BRANKY: 8.Brutovský – 10.Hlava
SESTAVA OL: Žaloudek - Ptáček (75. Světlík), Čapek, Zounar, Liebisch - Pokorný, Brutovský, Denk, Junek (72. Vlkanova) - Bureš, Pfeifer..
SESTAVA DK: Prokůpek - Albert, Novotný, Bednář, Duplinszki - Krušina (65. Krejsa), Sýkora (58. M. Hák), Hlava (88. Machek), V. Hák (79. Jirák) - Žaba, Klossovski (46. Vladeka).
SK Vysoké Mýto – Jiskra Litomyšl                        2 : 2 (2:0)

BRANKY: 23. Brychta, 35. Lipavský - 55. Malý, 72. Prokop.
SESTAVA VM: Baláž - Šeda, Halsbach, Forgáč, Nádvorník, Špinler, Fišer, Dostál, Trnka, Lipavský, Brychta.
SESTAVA LI: Koukola - Červenka, Hašek, Prokop, Pechanec, Vodehnal, Pražák (55.Karal), Kramář, Kopecký (88. Chadima ), Malý, Kotlár (48.Valenta ).

Moravská Třebová - Sokol Třebeš                         1 : 2 (1:0)

BRANKY: ??? - Rederer, Vacek
SESTAVA TŘ: Kašpar - Kouba, Krykorka, Vacek, Kordač, Šlezingr, Cílek, Štajer, Rederer, Majer, Brousil, Rychtár Tomáš, Polzer.

Nové Město n.M. – FC Hlinsko                               6 : 4 (5:3)

BRANKY:  L. Macek 2, Srubjan 2, Sýkora, Tuček - Kaštánek, Jeníček, Zach, M.Najman
SESTAVA NM: Štep - Vávra, Junek(60. Škoda), Vítek, Tuček, Hlávko, Klikar (68. Králíček), Srubjan, Macek, Lelek, Sýkora
SESTAVA HL: Holomek(46. Kyncl) - Kadidlo, Jetmar, Pavliš, Pešek, Matěna, Nevole(80. Čabák), Zach(53. Janeček), Najman, Kaštánek, Jeníček.

Další výsledky:  FK Pardubice B-Rychnov 8:0, MFK Chrudim B-Lanškroun 0:2

KRAJSKÝ PŘEBOR STARŠÍHO DOROSTU (14.4.-15.4.2012) …
CHLUMEC SE TRÁPIL S DOBRUŠKOU, TŘEBECHOVICE OPĚT BODOVALY,
NA MEDAILOVÉ UMÍSTĚNÍ VYSTOUPAL ČERVENÝ KOSTELEC …

14 týmů krajského přeboru staršího dorostu odehrálo 17.hrané kolo této soutěže.

V sobotním programu se nedařilo v Kuklenách domácímu céčku, které po vyrovnaném prvním poločase dostalo po přestávce tři branky a o výhře packého týmu nebylo pochyb.
Žacléř porazil Hořice a odpoutal se od suterénu tabulky,
V neděli lídr tabulky FK Chlumec porazil nejtěsnějším poměrem poslední Dobrušku 1:0. Ze strany domácího favorita to bylo velmi nepovedené utkání, v němž nedal Synek penaltu a vítězství zachránil několika velmi povedenými zákroky Kukal. Zápas řídil velmi dobře rozhodčí Lukáš Vaníček.
Pochvalný hlas pro tým Kunčic zněl od jejich trenérů: „Za nasazení, ale i kvalitní hru o deseti hráčích chválíme celý tým. Obrana v čele s brankářem pracovala velmi spolehlivě, o čemž svědčí pouze jediná šance domácích ze hry. Záloha hrající ve třech rovněž zaslouží absolutorium a oba útočníci velmi dobře pracovali i při hře dozadu. Je škoda, že jsme neproměnili vyložené šance, kterých jsme měli více než domácí. Ti nakonec mohli rozhodnout při závarech po RK v posledních pěti minutách a tak je remíza asi zasloužená. Před zápasem bychom bod brali, po dobrém zápase cítíme trošku smutek, ale je to hra. Snad nám náš herní projev a hlavně důraz a nasazení vydrží i do příštího zápasu, kdy snad již budeme hrát o jedenácti. Chválíme rozhodčí, kteří pískali naprostou rovinu a hlavně s citem pro hru, což bylo na rozmočeném trávníku velmi důležité. Jako perličku přidáváme poděkování za dobrou obsluhu v místním stánku po zápase.“
Jíři Voslář z Třebechovic viděl vítězný zápas svého týmu s Vrchlabím: „V prvním poločase byli lepší domácí a dostali se do dvoubrankového vedení. Bohužel ještě spoustu šancí zůstalo nevyužito. V druhé půli se hostům podařilo náhodnou střelou snížit a do konce utkání to bylo drama, i když bez vyložených šancí na obou stranách.“ Zápas řídil rozhodčí Petr Vítek.

FC Olympia Hradec C – Nová Paka/Stará Paka     2  : 5 (2:2)

BRANKY: 12. Husak, 45. Žaloudek - ???

SESTAVA OL: Benák - Koutník (72. Kejř), Tuže, Mareš, Filipi, Bárta (78. Gebert), Ježek, Khol, Kučera, Husak, Žaloudek.
SESTAVA NSP: Chabada –  M.Luňák, Štryndl, Horáček, Matouš, Machát, Bukovjan, Brádle, J.Luňák, Svoboda, Vavrinec
FK Chlumec – TJ Dobruška                                     1  : 0 (1:0)

BRANKY: Hartman.
SESTAVA CHLU: Kukal - Kofránek, Vacek, Steklý, Kouba, Synek, Suchánek, Hartman, Doseděl, Kučera M. a Kučera J.

Hronov/Police  - SK Bystřian Kunčice                     0  :  0 (0:0)
SESTAVA KU: Chmelař - Srpek Jiří, Šolc, Pechar, Kalenský - Srpek Jaroslav, Bednář, Feko - Mádlo, Farka.

Červený Kostelec - Jiskra Jaroměř                          4  :  2 (2:2)
BRANKY: Mar.Matěj, Feygel, D.Rudolf, Koval - Horák, Seifert
SK Třebechovice  -  FC Vrchlabí                              2  :  1 (2:0)

BRANKY: 7. Vodička, 27. Bušák - 68. Kroček
SESTAVA TŘE: Kotland - Petřík, Conk, Voslář, Denemarek (46. Hofman) - Janko, Věříš, Bušák, Bíl (78. Hemelík) - Vodička ( 46. Doležal), Hrabě
SESTAVA VRCH: Minka (46. Kerekanič) - Klampfl, Bartoš, Větrovec, Matěják - Tauchman, Hawel, Brandejs, Kroczek - Srnský, Hanuš.

FKM Úpa Trutnov -  FK Náchod                            odloženo na 1.5.12

Další výsledky: Baník Žacléř – Jiskra Hořice 2:0,

KOMENTÁŘ KE KRAJSKÝM 1.TŘÍDÁM DOROSTU

TŘI GÓLY ROZTOČILA …
Svým druhým jarním kolem pokračovala skupina A, která má po podzimním odstoupení týmu Hrnov/Police B jen 12 účastníků.
17.celkově a čtvrtým jarním kolem pokračovaly 14 a 15.dubna krajské 1.třídy staršího dorostu, skupiny B a C. .

Ve skupině A „Podkrkonošsko-náchodské“ remizoval v sobotu Rudník s Janskými Lázněmi 1:1. Branky stříleli v 39.m. Pecold  a v 47.m. vyrovnal Stehlík.
V zápase Velkého Poříčí s Úpicí (0:4) zněl komentář z domácího tábora takto: „Zasloužená výhra hostů. V prvním poločase se ještě domácím dařilo eliminovat útočnou snahu. Druhý poločas již byl jednoznačně v režii hostů z Úpice.“ Dva góly dal Seidel, jeden Zvara a Vlček.
Příliš nadšené hodnocení neznělo od trenéra týmu Babí/Machov Pavla Mikušky: „Dnešní vítězství domácích dorostenců je plně zasloužené, jen škoda že nedokázali vstřelit více než tři branky. Všechny vsítil útočník domácího mužstva Tomáš Roztočil. Během utkání si domácí vytvořili nejméně 6 dalších šancí na vstřelení branky, ale neměli potřebné štěstí, aby je proměnili. Štěstí naopak stálo v 30 min. na straně hostů, kdy jejich brankář dokázal chytit nařízenou penaltu. Ve středu pole vcelku dobře technicky hrající hosté se bohužel často uchylovali k hrubým faulům, za které uviděl hostující hráč po druhé žluté kartě, kartu červenou. Smutnou tečkou zápasu byla srážka hostujícího brankáře s útočníkem domácích, ze které odešel hostující hráč se zraněným kolenem a zápas nedohrál. Tomuto hráči přejeme brzké uzdravení.“ Domácí hráli v sestavě Nowak - Holbík, Brzobohatý, Adámek (Falta Jiří), Rajsner, Krumpholz, Jirásek(Bryksi Pavel), Špelda, Falta Jakub(Bryksi Petr, Šíma), Kumaritov(Tichý), Roztočil.
Česká Skalice podlehla vysoko MFK Javorce 2:5. Branky stříleli v 46. a 58.m. Frinta, respektive v 8. a 85.m. Šorm, v 49. a 66.m. Kňourek, v 72.m. Krátký.
Obsáhlé hodnocení z České Skalice: „Dorostenci Jiskry Česká Skalice, kteří byli na průběžném čtvrtém místě, přivítali na svém stadionu třetí Javorku. U Rozkoše se střetly dva velmi mladé týmy. V domácím dresu nastoupili pouze dva hráči ročníku 1993, za hosty hráli 4 kluci nejstaršího ročníku dorostu. Na lavičce Jiskry seděli pouze starší žáci ročníku 1997 a jeden dokonce ročníku 1998. Zápas se odehrál za nepříjemné zimy a studeného větru. Hosté se ujali vedení již v 8. minutě, kdy rozehrávali standardku z vlastní půle, vítr míč přizvedl až na hranici šestnáctky, kde číhal Radek Šorm a ten míč uklidil do protipohybu brankáře Frinty – 0:1. První poločas se odehrál za mírné převahy Javorky. Hrálo se ale pouze po obě šestnáctky. Ani jedno mužstvo si větší příležitost již nevypracovalo.Do druhé půle domácí přeskupili své řady, brankář Frinta putoval do útoku, do branky šel Radek Gangur. Již v prvním poločase nahradil „dršťkujícího“ Kučeru nejmladší hráč na hřišti Erik Berger. Hned po změně stran se řítil na brankáře hostí Frinta, obránce zatáhnul za záchrannou brzdu a rozhodčí Janeček ukázal na značku pokutového kopu. Faulovaný Frinta jej zvládnul bravurně a vyrovnal na 1:1. O tři minuty později to ale již bylo 1:2, když si na rohový kop vyskočil Filip Kňourek a hlavou nedal Gangurovi šanci. Stejnou mincí ale hostím oplatil znovu Frinta, který hlavičkoval mezi nohy brankáře Matěje Kryla a srovnal na 2:2. Pak ale museli domácí trenéři stáhnout ze hry střelce branek Frintu a záložníka Martina Nováka, kteří spěchali na zápas mužů do Police nad Metují. V rozmezí 60. a 72. minuty se několikrát blýsknul strážce domácí svatyně, který místy přiváděl hosty k šílenství. Škoda, že některé peprné nadávky neocenil rozhodčí žlutým kartónkem! O stejnou „odměnu“ se hlásily i některé fauly hostí zezadu a po odpískání. Červená doslova visela ve vzduchu. Zejména hostující Ondřej Krátký může být rád za shovívavost sudího! V 72. minutě Gangur bravurně vyrazil dělovku hostí, vyražený míč ale do sítě vrátil Kňourek. O tři minuty se domácí obránci v čele s brankářem nedomluvili a nechali se přehlavičkovat Krátkým – 2:4. Na konečných 2:5 uzavřel druhou brankou v utkání Radek Šorm. Tentýž hráč rozvlnil síť ještě jednou, ale gól pro postavení mimo hru neplatil. Hosté byli o něco fotbalovější. Domácí mohli jen litovat, že museli odstoupit Novák s Frintou. Po jejich vystřídání Jiskra kupila chyby. Javorka vyhrála zaslouženě.“

V čele tabulky je s 34 body Volanov, druhý je s 32 body Babí/Machov, třetí Javorka má 30 bodů. 10. je Hostinné s devíti body, čtyři body získaly 11.Janské Lázně a tři body 12. Velké Poříčí.
Přehled výsledků: Rudník-Janské Lázně 1:1, Velké Poříčí-Úpice 0:4, Volanov-Lánov 6:1, Babí/Machov-Hostinné 3:0, Česká Skalice-Javorka 2:5, Bílá Třemešná-Meziměstí/Teplice 4:2

Ve skupině B „Podorlicko-hradecké“ se hrálo kompletní 17.kolo. České Meziříčí podlehlo Kostelci 1:3, branky stříleli v 22.m. Tomášek , respektive v 35. a 54.m. Michera a v 25.m. Vilímek. Zápas řídil nestárnoucí Milan Jindáček.
Vamberk porazil jasně Albrechtice 5:2. Jeho góly dali Čureja 2, Králík, Dostál PK a Vašátko.
Smiřice těsně zdolaly Doudleby 2:1 (50. a 71.m. Michek- 54.m. Mazura). Sestava domácích zněla Růžek - Kodeš, Munzar, Novotný, Malina - Michek, Kratochvíl, Škarytka, Černý L.- Kačírek, Dyrc Stř. Kerhart, Mikunda, Tavali, Černý J..
Solnice se stále drží na bodový dostřel Vamberka, pomohla jí k tomu i výhra nad Vysokou n.L./Třebší 4:2 (Rýznar Tomáš 2x, Bulušek Jan, Švorc Michal -Krykorka Michal, Červinka Dominik).
Předměřice vyhrály nad Častolovicemi 2:0. Branky Slavoje dali Kašpar a Kubišta. Domácí komentář: „Domácí tým byl po celé utkání lepším týmem. V prvním poločase jsme nevyužili několik brankových příležitostí. Soupeř z jedné šance málem udeřil, ale míč překopl z hranice malého vápna. V druhém poločase jsme si vytvořili veliký tlak a nevyužily ani vyložené šance, Až Kašpar střelou zpoza vápna otevřel skóre, Po pěkné akci zakončil druhým gólem Kryštov Kubišta. Do konce utkání jsme nevyužili ještě několik jasných šancí. Všem hráčům děkuji za předvedený výkon.“

V čele tabulky je s 43 body Baník Vamberk, s 41 body je druhá Solnice, třetí jsou s 32 body  Smiřice. Na konci tabulky mají Předměřice 17 bodů, Nový Hradec Králové 13 bodů, České Meziříčí 6 bodů a bez bodu zůstalo i po dvou jarních utkáních Týniště n.O.
Přehled výsledků: České Meziříčí-Kostelec n.O. 1:3, Vamberk-Albrechtice n.O. 5:2, Smiřice-Doudleby n.O. 2:1, Solnice-Třebeš/Vysoká 4:2, Nový Hradec-Voděrady nehlášeno, Předměřice-Častolovice 2:0, volno Týniště n.O.

Ve skupině C „Pocidlinsko-jičínské“ se pokračovalo rovněž kompletním 17.kolem. Stěžery porazily vysoko tým Myštěves/Libčany 4:0, branky dali Kocek, Hantsch, z pokutových kopů pak Vácha a Herel.
Kobylice remizovaly se Sobotkou 3:3. Sekretář klubu Jan Pozler komentoval tento výsledek: „Domácímu týmu se vůbec nedařilo a soupeře pustil do tříbrankového vedení. V poslední půlhodině se však trochu probrali a vydřeli nad kvalitním soupeřem bod za remízu 3:3.“ Branky - 67. Mrázek, 83. Mrázek, 90. Kmínek - 15. Bušek, 17. Mestický, 51. Mestický.
Trenér Kopidlna Miroslav Havelka řekl k výhře svých svěřenců v Červeněvsi 4:2: „Fotbal podprůměrné úrovně. V druhém poločasu za stavu 2:3 domácí neproměnili pokutový kop.“ A góly - Restl (pk), Sedláček, respektive Černovský 2x, Klaban, Jantulík.
Nový lídr tabulky Slavoj Skřivany porazil Lovčice 6:2. (24. 64. Čapek, 30. 66. Matějka, 78. Trutnovský,36. Gracík - 31. 70. Jilemnický). Zápas byl jasnou záležitostí domácích.
Roli favorita nepotvrdila Libáň, která pouze remizovala s Probluzí 2:2 a přišla o vedení v tabulce. Góly v tomto zápase dali Třmínek, Kropáček, respektive Kotlář, Skořepa.
Na čelo tabulky útočí Hlušice, které vysoko porazily Kosičky 6:1. Trenér Jaromír Průcha viděl zápas takto: „Přijel k nám zdatný soupeř. Jeho postavení neodpovídá jeho kvalitám. Dobře jsme se na něj připravili. Vstřelili jsme první dvě branky, nejprve Lojda šel důsledně za míčem a jeho dorážka znamenala úvodní branku. Pak ještě Holman zvýšil na 2:0 a zdálo se být o utkání rozhodnuto, ale hosté v závěru poločasu vsítili kontaktní gól. Do druhé půle jsme šli s obavami, ale opět Lojda poslal na naše kopačky klid. Pak nádhernou střelou z 35m E.Pařízek rozhodl o osudu utkání. Hosté v tu chvíli úplně odešli. Pak ještě Hnát a nakonec střelec Lojda, který dovršil hat-trick, zastavil skóre na šesti. Hrálo se na těžkém terénu. Musím kluky pochválit za přístup ne jen k tomuto utkání, ale i k tomu sobotnímu.“ A ještě branky - Lojda 3x, Holman, Pařízek E., Hnát.

Pozici lídra tabulky zaujímá již Slavoj Skřivany s 38 body, druhý Sokol Libáň má 37 bodů, třetí je  Čechie Hlušice s 36 body. Na konci tabulky mají Stěžery a Kosičky 16 bodů, Probluz 13 bodů, poslední Dohalice získaly 9 bodů.
Přehled výsledků: Stěžery – Myštěves/Libčany 4:0, Kobylice-Sobotka 3:3, Červěněves-Kopidlno, Skřivany-Lovčice 4:0, Libáň-Probluz 2:2, Hlušice-Kosičky 6:1, volno Dohalice