Martin Merganc do Tnit

Krajský fotbal

5. února 2011, 11:07 | Autor: Tomáš Brixí | Martin Merganc do Tnit Tisk článku

Merganc Martin Martin Merganc do Tnit

Druhý nejlepší střelec krajského přeboru Martin Merganc, který na jaře hostoval z Živanic v České Skalici, by měl v jarní části sezony pomoci zachránit nejvyšší krajskou soutěž v Týništi.

Na podzimních 15 gólů do sítě soupeřů stačilo tomuto koncovému hráči odehrát necelých 9 zápasů (1 gól/51 minut pobytu na hřišti). Něco podobného od něho očekává i nový klub, který v dosavadním průběhu soutěže pouze dvakrát zvítězil (v derby s Doudleby a v posledním utkání na hřišti Nového Hradce).

Martin Merganc nepřichází do zcela nového prostředí. Odchovanec doudlebského fotbalu v nedalekém Týništi většinu nových spoluhráčů zná. „Čekají se ode mě hlavně góly. Když jsem na podzim pomohl České Skalici na druhou příčku, tak věřím, že s Týništěm opustíme sestupové pásmo a vyšplháme do středu tabulky,“ řekl Merganc a ke svému odchodu poznamenal: „myslel jsem si, že v České Skalici odehraji i jarní část, ale nakonec to nedopadlo. V Živanicích jsem měl dohodu, že celou sezonu odehraji v krajském přeboru Královéhradecka. Kluby se dohodly, a tak jsem zamířil do Týniště, kde znám většinu hráčů.“

Vizitka hráče:

Martin Merganc se narodil 2.7.1982 a je odchovancem Doudleb nad Orlicí. Nastupuje hlavně v útoku, ale někdy zaskočí i v záloze. Do "velkého" fotbalu si ho v mládežnických letech vytáhl FC Hradec Králové. Většinu času trávil v třetiligovém B týmu, ale připsal si také několik startů v ligové soutěži. Po angažmá v Hradci se vydal do Náchodského FK, kde působil několik sezon. Odtud přestoupil do ambiciozního divizního týmu z Pardubicka - FK Živanice. Zazářil zejména v památném pohárovém utkání z podzimu 2009, kdy brankou pomohl vyřadit ligový tým Mladé Boleslavi. V posledním půlroce působil v České Skalici a v podzimní části v 9 zápasech soupeřům nastřílel 15 branek. Do Týniště přichází na půlroční hostování z Živanic. Znovu se tak potká se svými bývalými spoluhráči z dorostu - Tomáškem, Lemfeldem a Černým.

Komentáře k článkům mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Registrace

Zdroj: fotbalkh.cz

Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže