Derby náchodského okresu rozhodly poslední minuty
Ve Vysokém Mýtě dobře odřídil utkání laik

MFK Nové Město n.M. – FK Náchod 1:2 (1:0)

BRANKY: 7. Macek - 89. Jaroš, 90+2. Pek

SESTAVA NM: Štěp - Andrš, Joneš, Vítek, Zákravský - Sýkora, Klikar (70.Lelek), Srubjan, Tuček - Macek, Hlávko (80.Junek).

SESTAVA NÁ: Ruffer - Huaman, Pek, Bareš, Jaroš(89. Šedivý) - Khun, Mart.Moravec (55. Mich.Moravec), Pfeifer, Lanta (77. Pipek) - Vejprava, Vrabec.

Prohru Nového Města n.M. s Náchodem 1:2 po dramatickém závěru komentoval domácí trenér Pavel Zelený: „Dnešní utkání se hodnotí těžko, Náchod byl celé utkání lepší, ale v 88.m jsme ještě vedli 1:0.

Mužstvo Náchoda začalo podle očekávání tlakem, ale jejich akcím chybělo zakončení. My jsme se naopak z první vážnější akce dostali v 7. min. Mackem do vedení. V 1. poločase si Náchod vytvořil pár náznaků šancí, ale tutovku měl jednu, když po chybě Štěpa nedokázali hosté dorazit míč do prázdné branky. V závěru poločasu jsme si ještě vytvořili jednu gólovou šanci, Klikar ji však neproměnil. Celý druhý poločas jsme byli pod tlakem, jedinou šanci vytvořil Štěp špatným odkopem, chybu však napravil skvělým zákrokem. Bylo otázkou času, kdy Náchod vyrovná, ale to se povedlo až v 89. min., když po kolmici samostatný nájezd proměnil Jaroš. Vítězný gól padl v 92. min., když „centr“ Peka do velkého vápna skončil na delší tyči ve vinglu. Tím zápas skončil. Je to škoda, ale soupeř si vítězství zasloužil. Chválím hráče za splnění taktických pokynů a bojovnost - na víc není.“

SK Vysoké Mýto - TJ Lanškroun 1:3 (0:1)

BRANKY: 85. Dostál - 30. Skalický, 75. Bambušek, 90. Smrkal.

SESTAVA VM: Baláž – Doležal (45. Nguyen Anh Duc), Halsbach, Šeda, Nádvorník (75. F.Branda), Brychta, Dostál, Forgáč, Novotný V., Svatoš Jin., Zerzán (75. Svoboda)

Vysoké Mýto doma podlehlo Lanškrounu 1:3. Oba týmy se trápily v koncovce a ani kombinace se jim příliš nedařila. Hosté byli v prvním poločase lepší a po chybě domácí obrany šli do vedení. Po změně stran se domácí zlepšili a vytvořili si velký tlak. V koncovce však nebyli efektivní. Po chybně zahraném trestném kopu hosté z brejku zvýšili svoje vedení. Ke konci domácí ještě snížili a závěr zdramatizovali. Hosté však v poslední minutě z trestného kopu pojistili svoje vítězství. Zasloužená výhra hostů, utkání celkem bez problémů odřídil laik pan Ropek.

FK Pardubice C – Slávie Hradec Králové 3:1 (1:0)

BRANKY: 30. a 71. Machala, 83. Kosek - 77. Derner

SESTAVA PCE: Reng - Jelínek, Mareček, Doležal, Lánský (71 Strouhal) - Portyš,
Svoboda ( 90 Derka), Stejskal, Kotajny (90 Prokůpek), Kosek (83 Klír) - Machala
(90 Pipek).

V Pardubicích se hrál zajímavý duel domácího céčka s hradeckou Slávií. Z domácího tábora zazněl tento ohlas: „ Vyrovnané utkání dvou kvalitních celků, které svým nasazením, bojovností a fotbalovostí převýšilo divizní parametry. Oba soupeři předváděli od začátku
utkání nasazení, bojovnost, ale i férovou hru, která se musela divákům líbit. Skóre prvního poločasu otevřel ve 30 min. domácí Machala, který po zahrávaném rohovém kopu Portyše vybojoval ve skrumáži před brankou hostů míč a nekompromisně zavěsil pod břevno brankáře Slavie - 1:0.

Poté hra pokračovala v nastolené úrovni, kdy si slibné příležitosti vypracovali hráči obou mužstev, ale do poločasu se již skóre nezměnilo. Po změně stran oba soupeři pokračovali v nastoleném tempu hry. V 63 min.unikl po pravé straně Stejskal a po faulu hostujícího hráče ve vápně rozhodčí nařídil penaltu, kterou však domácí Machala neproměnil. V 65 min. se na domácího brankáře Renga řítil osamocený hráč Slavie, avšak tento jeho šanci bravurně zlikvidoval. V 71 min. zpracoval nakopnutý míč za obranu hostí Machala, krásně si přehodil vyběhnuvšího brankáře hostů a do prázdné branky upravil na 2:0. V 77 min. hosté zahrávali rohový kop a po hlavičce Dernera snížili na 2:1. V 80 min. domácí brankář Reng opět zlikvidoval samostatný nájezd a střelu hostí a v 83. min. domácí Kosek proměnil sólový nájezd střelou na konečných 3:1 pro domácí tým. Oba týmy zaslouží pochvalu za předvedené výkony po celé utkání.

Další výsledky: Olympia Hradec Králové C-FC Hlinsko 2:3, OEZ Letohrad B – Sokol Třebeš 4:6, MFK Chrudim-Rychnov nehlášeno, Moravská Třebová-Litomyšl nehlášeno

Krajský přebor U19

V sobotu vyhrála doma jen Dobruška
Chlumec rozstřílel náchodské béčko a jde do čela

14 týmů krajského přeboru staršího dorostu odehrálo 6.kolo této soutěže.

SK Třebechovice – Nová Paka/Stará Paka 1 : 2 (0:1)

BRANKY: 76. Joška – 2. a 75. Brádle

SESTAVA TŘ: Lopata - Štorek, Conk, Petřík, Denemarek (78. Hofman) - Vodička (46. Moravec), Věříš, Želízko, Bíl - Bušák (46. Joška), Hrabě.

SESTAVA NP: Richter - Ulrich, Štryncl (62. Tomeš), Knap, Luňák D. (86. Nydrle) - Bejr, Machát, Luňák M., Vavrinec - Brádle, Mentus.

Třebechovice stále čekají na výhru, doma je tentokrát pokořil packý celek v podobě výhry 2:1. Jiří Voslář, vedoucí Třebechovic, viděl vše takto: „Již třetí zápas v řadě, kdy jsme nebyli horším mužstvem. Bohužel branka soupeře se stává naší noční můrou. V dnešním zápase jsme neproměnili minimálně 5 jasných gólových šancí, takže si všechny body odvezl soupeř. Za zmínku stojí branka Jošky, který nachytal hostujícího gólmana po rozehrání z půlky hřiště.“

Dobruška-Kunčice/Cidlina 3:2

Dobruška si připsala druhou výhru, výsledek 3:2 s Kunčicemi určitě domácí potěšil. Branky hostů dávali Adlaf a Melichar, vedoucí týmu Kunčic Pechar přidal k zápasu tento komentář: „Úvod zápasu byl vyrovnaný, domácí však díky svému důrazu proměnili dvě standardní situace. Druhý poločas začal naším tlakem, ale ze tří tutovek ani jeden gól nepadl. Domácí naopak po jasném faulu na stopera vstřelili třetí branku. V 60. neuznal rozhodčí gól pro ofsajd, i když domácí AR2 ofsajd nesignalizoval. V posledních deseti minutách jsme dvakrát skórovali po rohových kopech, ale již nevyrovnali. Svůj den rozhodně neměl hlavní rozhodčí, bohužel většinu sporných situací rozhodl pro domácí.“

Doma prohrálo céčko Olympie s Jaroměří 1:3 a béčko FKM Úpa Trutnov s Žacléří 0:2.

FK Chlumec n.C. - FK Náchod B 4 : 0 (2:0)

BRANKY: 25.Kučera, 30.Hartman, 49.Kouba, 69.Gracík

SESTAVA CHLU: Kukal – Steklý. Doseděl, Vacek, Kofránek – Synek, Kouba, Kučera, Kycelt – Hartman, M.Kučera,, střídali Frajer, Gracík, Šusta.

V neděli si domácí Chlumec si v utkání plném žluté barvy poradil hladce s béčkem Náchoda v poměru 4:0, v domácím táboře nepanovala přes výhru přílišná spokojenost s výkonem hlavního rozhodčího. Podle trenéra hostů Jaroslava Panenky Domácí hráli jednoduchý silový fotbal, který na Náchod platil. Věkový rozdíl byl v tomto utkání hodně znát, ale pro naše mladé borce je to škola. Kombinačně jsme nebyli špatní a soupeře jsme v tomto směru přehrávali, ale jen po pokutové území.

TJ Červený Kostelec - Jiskra Hořice 2 : 2 (1:1)

BRANKY: Koval, Barták – Hlaváč, Filák

Vedoucí Vrchlabí neuspělo v Hronově, Červený Kostelec doma remizoval 2:2 s Hořicemi, za domácí dávali branky Barták a Koval, za hosty Filák a Hlaváč. Zápas řídil před 40 diváky rozhodčí Šlezinger.

Další výsledky: Olympia Hradec Králové C – Jaroměř 1:3, Dobruška-Kunčice/Cidlina 3:2, Hronov/Police-Vrchlabí 3:2, FKM Úpa B – Žacléř 0:2