KAUZA: Proč do křesla sekretáře usedl Brož

Krajský fotbal

/POKRAČOVÁNÍ/ Pokračujeme v seriálu, kde se snažíme rozkrýt pravé důvody některých rozhodnutí výkonného výboru krajského svazu.

 

Co tedy vedlo VV KFS k tomu, že kývlo na dosazení Ladislava Brože od FAČR (bylo-li tomu opravdu tak, jak VV prezentuje)?

 

 

Dle nám dostupných informací bylo toto jmenování výsledkem nestandardních dohod některých členů VV. Ladislav Brož na předchozím místě profesionálního trenéra mládeže totiž souběžně vykonával funkci v FK Pardubice s podobnými pracovními povinnostmi a tento souběh (placených!) funkcí byl trnem v oku několika významným oddílům kraje, které tlačily na VV, aby byl z této funkce odvolán. Našel se tedy kompromis. Bylo však takové rozhodnutí ku prospěchu KFS?

 

V minulosti bylo k pracovní činnosti Brože v předchozí funkci také ze strany VV vzneseno několik zásadních výhrad. Například v roce 2009 ještě za předsednictví Lubomíra Sedláčka  (v ten moment ale předseda už výkonný výbor fakticky neřídil, protože ho jeho oponenti vždy přehlasovali - touto kauzou se budeme zabývat později) přišel KFS o grant na podporu mládeže z důvodu včasného nepředložení žádosti. Podáním této žádosti byl výkonným výborem 2 měsíce před uzavřením grantů pověřen právě Brož, který ji v termínu nepodal a svou chybu při jednání VV s pokorou přiznal. Toto pochybení by v dnešní době, pokud by bylo způsobené jakýmkoliv zaměstnancem, vedlo k okamžitému rozvázání pracovního poměru (jednalo o částku kolem 70 tisíc). Nestalo se nic, veřejnost se o něm na základě přímluvy člena VV Blažeje z usnesení VV nikdy ani nedozvěděla a nedozvěděl se o něm ani jeho zaměstnavatel.

 

Brož pak nastoupil do Nového Bydžova jako trenér. Je vůbec přípustné, aby si  profesionální pracovník svazu ještě k velmi dobrému platu přivydělával ve stejném oboru, jako je jeho pracovní zařazení? Možné to podle zákoníku s písemným souhlasem zaměstnavatele je, ale myslíme si, že to k povědomí o čistotě fotbalu nepřispívá. Logicky pak oddíly mohou poukazovat na zvýhodňování oddílu, kde takový člověk v jakékoliv funkci působí.

 

 

Další kauzou, o které se na veřejnosti potichu mluví, jsou okolnosti, za jakých získal trenérskou licenci jeden mecenáš fotbalového klubu, k němuž má Ladislav Brož velmi blízko. Ten v minulé sezoně řádil na lavičce jak utržený ze řetězu a každý se bál jeho prohřešky řešit. Málokdo věděl, že s jeho trenérskou licencí není vše v pořádku a že ji získal v roce 2011 ve stylu VIP studentů Plzeňské právnické fakulty. Za vzdělávání a získávání trenérských licencí odpovídal Brož, jako předseda trenérsko-metodické komise a kamarádovi k ní prostě dopomohl. Nutno podotknout, že to bylo s tichým souhlasem některých významných členů výkonného výboru.

 

 

Dost nás pobavil rozhovor ve Fotbale v kraji, který představuje nového sekretáře. Na jednu stranu si s úsměvem stěžuje na oddíly, že nerady čtou, na druhou jedním dechem přiznává, že se zatím příliš neorientuje v řádech a předpisech. To je od člověka, který se celý život fotbalem zabývá, je za něj hodně dobře finančně ohodnocen (Pozn: plat sekretáře i PTM je vysoko nad celostátním průměrným platem - na sekretářském platu se podílí FAČR i KFS - k červnu 2012 byl složen z částky cca 20.000 FAČR + cca 7.000 KFS - z registračního místa) a spoléhá se na řadu funkcionářů, kteří svou práci dělají zadarmo, velmi zvláštní vyjádření.

 

 

Nechme už spát další kauzy, i když bychom leccos ještě mohli k osobě nového sekretáře napsat a přejme mu raději hodně pracovních úspěchů a výkonnému výboru jen spokojenost s jeho prací.

 

 

Příště se budeme zabývat napojením mafiána českého fotbalu Romana Berbra na náš KFS a jakým způsobem z toho KFS profituje. Podíváme se na zoubek této osobnosti, která v minulosti, ještě za předsednictví Vladimíra Blažeje školila naše rozhodčí a při té příležitosti na sebe před stovkou svědků "napráskala" skutečnosti, jež v souvislosti s dnešní novou kauzou nabývají na aktuálnosti.

Původní článek: http://khfotbal.com/kauzy/kauza-proc-do-kresla-sekretare-usedl-broz.html

Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže