Dorostenecké soutěže pokračovaly

Krajský fotbal

Další etapu mají za sebou krajské dorostenecké soutěže.

NA ČELE TABULKY STÁLE DRAMA, OBA VEDOUCÍ TÝMY ZTRATILY

26.kolo společné soutěže Pardubického a Královéhradeckého kraje bylo již jedenáctým v jarní části soutěže.
Kolo začalo utkáním Sokola Třebeš v Hlinsku, které hosté vyhráli vysoko 6:1. Podle vedoucího hostů Ing.Martina Kašpara nebylo od počátku příliš co k řešení, již v 8.minutě vedli hosté 2:0.

Rezerva Olympie Hradec Králové zdolala jasně Rychnov n.K. 5:1.

Dvůr Králové nečekaně doma pouze remizoval s Litomyšlí 1:1.

Náchod se doma střetl s vedoucí Slávií Hradec Králové a potvrdil, že doma umí. Výhra 3:1 nad lídrem tabulky je cenná a Jaroslav Panenka ji také ocenil: „V utkání s prvním celkem jsme předvedli kvalitní, soustředěný výkon. Vyšly nám vstupy do obou poločasů, kdy jsme skórovali a další šance jsme nevyužili.“ Rozhodčí Vítek udělil červenou kartu hostujícímu Baťkovi.

Bezbrankovou remízou nakonec skončil zápas mezi Novým Městem a FK Pardubice C. Trenér Pavel Zelený k zápasu sdělil: „Utkání nabídlo kvalitní fotbal. Šance byly na obou stranách. Největší měli hosté po střele z 25m, když Štěp vyrazil míč před sebe, domácí obrana zaspala a dobíhající hráč Pardubic napálil míč do výborně vyběhnutého gólmana. My jsme měli také šance. Nejprve Macek, pak Srubjan přehodil brankáře, ale i branku a Hlávku z úhlu vychytal Truhlář. Druhý poločas měl pár úniků Macek, ale už chyběla síla na zakončení. Dnešní utkání hodnotím na výbornou. Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři a remíza je zasloužená. Pardubice měly více ze hry, ale na šance to bylo vyrovnané. Chválím celé mužstvo. Není možné vyzdvihnout jednotlivce, dnes to byl kolektivní výkon.“

PŘEHLED VÝSLEDKŮ:

FK Náchod  - FC Slávia Hradec Králové                   3 : 1 (1:0)
BRANKY: 3. a 48.Plšek, 60.Šulitka – 78.Homolka
SESTAVA NÁ: Ruffer - Pek, Pfeifer, Bareš, Bohuslav (32.Macháček) - Moravec, Biederman, Vejprava, Vrabec - Plšek, Šulitka
MFK Nové Město – F Pardubice „C“                         0 : 0 (0:0)
BRANKY: ???

SESTAVA NM: Štěp – Zákravský, Vítek, Joneš, Sýkora – Klikar (72.Králíček), Srubjan, Vávra, Tuček – Macek, Hlávko (46.Borůvka)

SESTAVA PCE: Truhlář – Kuru, Bartoš, Derka, Kovář, Růžička (82. Strouhal), Svoboda, Stejskal, Portyš (56. Klír), Dvořák, Mareček.Další výsledky: Hlinsko-Třebeš 1:6, Olympia Hradec Králové B-Rychnov n.K. 5:1, Dvůr Králové-Litomyšl 1:1, Moravská Třebová-Vysoké Mýto nehlášeno, Letohrad B-MFK Chrudim B nehlášeno

CHLUMEC ROZSTŘÍLEL ŽACLÉŘ, TŘEBECHOVICE V SOUBOJI O ZÁCHRANU VYHRÁLY V HRONOVĚ, ÚPA POKOŘILA DOMÁCÍ ČERVENÝ KOSTELEC

14 týmů krajského přeboru staršího dorostu odehrálo 23.hrané kolo této soutěže.

V sobotu céčko Olympie jasně porazilo dorost Hořic 3:0. Po bezbrankovém poločase se domácí prosadili Díky dvěma gólům Žaloudka a jedním Kejře.

V dramatickém duelu opět doma padly Kunčice, které těsně přestřílelo béčko Náchoda. Komentář k zápasu přidal Jaroslav Panenka, trenér Náchoda: „Z naší strany jeden z nejhorších fotbalových výkonů, byť jsme měli více míč na našich kopačkách. Hrubé chyby při všech našich obdržených brankách byly velmi tristní! Zarážející je nefungující pořadatelská služba, kdy jsme si museli jako hostující tým sehnat nosítka a po nevybíravém faulu domácího brankáře i odnést svého hráče ze hřiště.“
V neděli viděli diváci desetibrankové vítězství vedoucího Chlumce nad Baníkem Žacléř. Zápas ozdobily hattricky M.Kučery a Hartmana, naopak ho vůbec nezdobilo celkem 7 žlutých karet a dvě červené karty pro hosty.
Jaroměř doma remizovala s týmem Paky. Domácí trenér Tomáš Chmel přidal k nerozhodnému výsledku tento komentář: „V prvním poločase nám soupeř názorně předvedl ukázku z produktivity, kdy ze tří šancí vstřelil dvě branky. Jaroměř se do zápasu dostala až v závěru poločasu gólem Seiferta. V druhém poločase se hrálo již pouze na jednu branku poté, co hosté nastoupili na hřiště překvapivě pouze v devíti. Hned v úvodu druhé půle Jaroměř vyrovnala skóre, ale pak se jen načítaly další a další zmařené šance na branku hostí. Jaroměř se již přes pouze bránící hráče Paky gólově neprosadila a tak zápas skončil pouze remízou. S tímto rozhodně nejsme a nemůžeme být spokojení, kdy oproti minulému týdnu byl dnešní předvedený výkon špatný.“
Hronov/Police doma překvapivě prohrál s týmem Třebechovic 1:2. Poměrně velmi kladné bylo tedy hodnocení vedoucího hostů Jiřího Vosláře: „Vyrovnaný zápas se spoustou šancí na obou stranách. V prvním poločase nás podržel gólman, když zlikvidoval 4 šance domácích. V druhé půli začali lépe domácí a podařilo se jim vyrovnat, poté převzali iniciativu hosté a minutu před koncem dokázali rozhodnout. Musím pochválit hlavního sudího Otavu, který nám pískal druhý zápas venku a oba výborně.“
V Červeném Kostelci hráli domácí s béčkem FKM Úpa a nakonec zápas skončil nečekaně vysokou prohrou domácích 2:6. Trenér hostů Cerman však své vítězné svěřence nepochválil za celý zápas: „Hodinu hry naši mladíci produkovali "antifotbal" a vůbec nic nenasvědčovalo, že bychom mohli vyhrát. Jediné střídání stačilo k tomu, abychom začali hrát fotbal a dovedli zápas k vítěznému konci. Vítězství mohlo být nakonec o hodně vyšší, domácí fotbalově zklamali.“

FC Olympia HK „C“ – Jiskra Hořice               3  :  0 (0:0)
BRANKY: 52.,64.Žaloudek, 71.Kejř
SESTAVA OL: Benák, Jaroš, Tuže, Skořepa, Filipi (73. Gebert), Ježek, Čapek (57. Koutník), Hrabar, Husak (71. Huňák), Žaloudek (77. Khol), Filounek (68. Kejř).
SESTAVA HO: Krejčí - Vodnárek, Machek, Šeda, Kuba, Kuneš, Machek, Palm, Minich, Filák, Sláma.

Bystřian Kunčice – FK Náchod „B“                  3  : 4 (3:2)

BRANKY: 11., 78. Plšek,14 a 63. Pípek
SESTAVA KUN: Kocián – Jiří Srpek, Šolc, Bednář, Mádlo (57. Kašprišin), Feko (46. Chmelař), Pechar, Jar.Srpek, Farka, Trýzna (57. Melichar), Adlaf.
SESTAVA NÁ: Vik - Král, Bohuslav, Panenka, Šedivý – Rorbach (46.Škoda), Pípek, Metzner, Říha (26.Jaroš) - Plšek, Pek.

FK Chlumec n.C. – Baník Žacléř                      10  : 0 (4:0)

BRANKY: 5.,61.,71.Hartman, 11.,44.,83.M.Kučera, 81.,88.Kouba, 20.Vacek, 87.Kycelt
SESTAVA CHL: Kukal - Steklý T., Kofránek, Suchánek, Vacek – Branský (46.Kuchař), Kouba, Doseděl, Kycelt – Hartman, M.Kučera
SESTAVA ŹA: Pelc – Kvíčala, Baier, Kocek, Franze – Gajdoš, Hradecký (76.Gottwald), Svoboda, Ondráško – Petrů (29.Košťál), Bauman
Jiskra Jaroměř - Nová Paka/Stará Paka          2  : 2 (1:2)

BRANKY: 38. Seifert, 53. Emlar - 4., 28. Vavrinec

SESTAVA JAR: Kořen - Špaček, Horák J., Kubín, Souček (35. Klíž) - Hekele, Emlar, Horák A. - Valčík (75. Müller), Seifert, Ulrych
SESTAVA NSP: Chabada - Knap, Bláha, Machát, Bukovjan, Falta, Brádle, Matouš, Vavrinec, Štryncl, Ulrich
SK Červený Kostelec – FKM Úpa Trutnov „B“ 2  : 6 (1:2)

BRANKY: Malínský 4, Vít a Chvalina

SETAVA FKM: Scheuer - Hodbod, Turner, Matějka, Kancok (62. Chvalina) - Švorc, Jankovič, Valeš, Duben - Malínský, Vít
Hronov/Police – SK Třebechovice                         1  : 2 (0:1)

BRANKY: 23. Hrabě, 89. Lochman
SESTAVA TŘE:Kotland - Denemarek, Conk, Voslář, Hemelík (16. Štorek) - Janko, Lochman, Věříš, Želízko (28. Bíl) - Hrabě, Vodička (73. Jandera)