Výkop dalšího ročníku Fain ligy v Jaroměři

Náchodsko

Hned 2 dny po slavnostním rozlosování se uskutečnil dne 7.1.2012 první z turnajů 6. ročníku Jaroměřské TROPICAL FAIN LIGY firem 2012. Všechny turnaje této ligy firem budou odehrány jako v minulosti v krásné moderní hale ASVAJ v Jaroměři.

V letošním ročníku došlo ke dvěma zásadním změnám v tomto turnaji. Tou první je rozdělení týmů na 1. a 2. ligu, o což jsme usilovali již od prvního ročníku. Druhou dost podstatnou změnou je pak změna ve velikosti branek. Poprvé v historii se tento ročník odehraje na veliké branky.

Nutno říci, že si na tuto změnu některé týmy dlouho zvykaly, ale podle ohlasů samotných týmů, diváku, ale i podle výše skóre, které rapidně stouplo je tato změna správnou cestou.

Skupina A první ligy nabídla hodně vyrovnané souboje, které zvládl nakonec nejlépe nováček turnaje, tým Bílá Elektra. Na druhém místě nakonec skončil po rozpačitém začátku trojnásobný vítěz FAIN LIGY, tým Rudolfa Poláka. Jako třetí pak skončil tradiční účastník, a to tým Autoprofi&Matějovský, který se ale předvedl ve velmi dobrém světle. Na čtvrtém místě se pak umístil dvorský kolektiv V+J Rodos, následovaný týmem Kimberly Clark, kterému se turnaj výsledkově moc nepovedl.

Skupina B první ligy byla rovněž velmi vyrovnaná a po zásluze v ní zvítězil tým CZ PLACHETKA, který prohrál ve skupině pouze jednou. Na druhém místě se umístil tým PROST, následovaný týmem Kamila Macha. Na čtvrtém místě pak skončil tým GASTRO LUCIE, který měl ale určitě vzhledem ke kvalitě svého týmu vyšší ambice. Na posledním 5. místě se pak umístil tým PP Pohony.

2 liga má pro tento ročník 6 účastníků, kteří se mezi sebou budou utkávat po všech 5 turnajů. Tato skupina nenabídla určitě tolik fotbalové kvality, jako liga první, ale nutno říci, že si získala obrovskou podporu a ovace hlediště, které oceňovalo každou vydařenou akci a gól obrovským potleskem ! První kolo mělo obrovsky vyrovnané pořadí na prvních 3 místech, kde všechny týmy získaly shodně 12 bodů a o pořadí rozhodla minitabulka. Na prvním místě nakonec skončil hořický GLOBAL, následovaný Hitrádiem MAGIC a dalším nováčkem turnaje, týmem PL Servis. Na čtvrtém místě se pak umístil tým PROFIMARKET, který získal stejně bodů jako 5. v pořadí, tým JUTA. Na posledním místě skončil s jediným vstřeleným gólem další z nováčků, tým VT Domy, který však získal již v 1. turnaji absolutní podporu a přízeň celé haly.

Více informací, fotografií a zajímavostí nejen z Jaroměřské TROPICAL FAIN LIGY firem naleznete na www.fainsport.cz