Tři rytíři fotbalu odměněni

Hradecko

V Janských Lázních byly uděleny tři ceny Fair Play za rytířské činy ve fotbale. Získali je Jaroslav Krunčík z Javornice, Tomáš Kubelka z Bílé Třemešné a Vojtěch Tůma z Lovčic.

 

 

Fotbal se mezi lidmi, kteří tomuto krásnému sportu nepropadli, netěší příliš dobré pověsti. Proto Královéhradecký krajský fotbalový svaz zřídil v minulém roce komisi Fair play, jež sbírá podněty o příkladných činech, o kterých se v médiích příliš nepíše.

 

Na historicky prvním Galavečeru krajského fotbalu ve Velkém Poříčí si ocenění odnesli Milan Pošepný z Nového Města nad Cidlinou a fotbalový oddíl Velešov Doudleby nad Orlicí.  Do Janských Lázní mělo dorazit hned trio nominovaných. Za nepřítomného Tomáše Kubelku převzal ocenění předseda OFS Marek Pilný.

 

Jaroslav Krunčík (Javornice)

Ve 2. pol. OP Rychnovska mezi Zdelovem a Javornicí souboj hostujícího útočníka s obráncem domácích v pokutovém území domácích posoudil rozhodčí jako faul a nařídil za stavu 1:0 pro domácí pokutový kop ve prospěch hostů. Po chvíli dohadů útočník hostí J. Krunčík přiznal rozhodčímu, že to faul nebyl, protože to on kopl do podrážky bránícího hráče. Pokutový kop byl proto odvolán.

 

Vojtěch Tůma (Lovčice)

Při mistrovském zápase 5. kola Hradecký Votrok okresního přeboru mužů OFS Hradec Králové Sokol Lovčice vers. Spartak Kosičky se po předchozím souboji zranil brankář hostů a zůstal v pokutovém území ležet. Rozhodčí utkání nepřerušil a hráč domácích Vojtěch Tůma mohl do prázdné branky skórovat a tím vyrovnat stav zápasu na 1:1. Místo toho míč sportovně zakopl do zámezí a umožnil tak soupeři ošetření.

 

Tomáš Kubelka (Bílá Třemešná)

V 55.minutě utkání 1.B třídy B.Třemešná - Chlumec n.C. za stavu 1:0 při útočné a domácích brankář hostí inkasoval míčem do choulostivých partií a zůstal ležet na hranici pokutového území. Jelikož rozhodčí nepřerušil hru, hrálo se dál. Domácí měli míč pod kontrolou a relativně jednoduše mohli dát gól do prázdné branky. To ale právě v duchu fair play neudělali a hráč domácích Tomáš Kubelka míč zakopl, aby umožnil ošetření hostujícího brankáře, který stále ležel na zemi.

 

 

 

 

 

 

Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže