Dorostenecký servis

Dorostenecký fotbal

Zpravodajství z dorosteneckých soutěží.

DIVOKÁ REMÍZA V KUKLENÁCH, RYCHNOV VYHRÁL PODRUHÉ ZA SEBOU, VEDOUCÍ SLAVIA NA ŠTÍTĚ DVORA KRÁLOVÉ ….
22.kolo společné soutěže Pardubického a Královéhradeckého kraje bylo již šestým v jarní části soutěže.
Sobotní program začal divokou remízou v Kuklenách, kde domácí béčko Olympie remizovalo s Náchodem 4:4. Domácí trenér Josef Karabinoš viděl konečnou remízu jako spravedlivou: „V úvodní desetiminutovce jsme udělali dvě chyby v rozehrávce a soupeř nás potrestal. Postupně se naše hra zlepšovala a z pokutového kopu jsme se dostali zpět do zápasu. Na začátku druhé půle soupeř opět odskočil na dvě branky, ale mužstvo bojovným výkonem zápas otočilo. Soupeř v nastaveném čase vyrovnal a tak se vzhledem k průběhu utkání zrodila spravedlivá remíza.“ Jaroslav Panenka viděl zápas z náchodského pohledu takto: „V dobře rozehraném utkání jsme nakonec zachraňovali aspoň remízu v samém závěru. Obrovské množství neproměněných vyložených šancí /11/ nás stálo pohodový výsledek. Ale i takový je fotbal!“
Letohrad B neuspěl doma ani s Litomyšlí a prohrál 1:2, stejným poměrem své domácí utkání prohrálo Vysoké Mýto, přemožitelem byl Rychnov n.K., který v posledních kolech má hodně radosti z bodů a výher.
Moravská Třebová prohrála již první poločas s Lanškrounem 1:5. Z tábora domácích poté zazněl tento hlas: „Hosté se od prvních minut ukázali jako velmi technický tým a v 6 min. se ujali vedení. Domácím se sice ve 14.minutě podařilo z rychlého protiútoku vyrovnat, ale to bylo ze strany domácích gólově vše. Hosté se oproti nim ještě do poločasu čtyřikrát trefili do sítě.  Po prostřídání sestav do druhého poločasu sice tempo hry nezvolnilo, ale střelecky se už ani jedno mužstvo nedokázalo prosadit.“
Senzací skončilo utkání ve Dvoře Králové, které řídil rozhodčí Karel Medlík. Vedoucí Slávia Hradec Králové podlehla bojujícím domácím 1:3, což hostující trenér Krempa hodnotil slovy: „Dnešní utkání se nám hodně nepovedlo. Domácí nás předčili v pohybu a důrazu. My jsme vytvořili v obranné fázi příliš mnoho chyb, čehož domácí využili. Naopak šance, do kterých jsme se dostali jsme proměnit nedokázali. Na jaře to byl z naší strany nejslabší výkon, musím však říci, že domácí podali kvalitní výkon a vítězství si zasloužili.“
V Novém Městě vedli domácí díky silnému větru v poločase již 5:0 nad Třebší. Hostující vedoucí Martin Kašpar nešetřil kritickými slovy: „Dnes byly na hřišti Nového Města k vidění podivné věci. Domácím je třeba poděkovat za skvělou režii této komedie, kdy jsme v prvním poločase hráli osmnáct minut čistého času s podporou větru a to nám stačilo k obdržení pěti gólů. V druhém poločase, snad na hru ještě kratším, jsme vstřelili dva góly po větru zase my. Utkání by slušela remíza, jelikož podle mého názoru vstřelila obě mužstva pouze po 2 regulérních gólech.“ Trenér Nového Města Pavel Zelený viděl zápas takto: „Dnešní utkání hodně ovlivnil silný vítr. První poločas jsme měli výhodu my a náležitě jsme ji využili. Poločas jsme vyhráli 5:0 a mohlo to být i víc, šance na to byly. Druhý poločas jsme dost polevili, možná i trochu došly síly hráčům, kteří byli v týdnu nemocní. Naštěstí hosté neměli den a trefili se jenom dvakrát. My jsme měli druhý poločas tři šance, ale už to tam nespadlo. S prvním poločasem jsem hodně spokojený, góly padly po pěkných kombinacích a Sýkora to pěkně trefil z 25 metrů. Tak snad to tak půjde i za týden v Litomyšli. Na závěr děkuji mladším dorostencům za účast na zápase staršího dorostu.“ Zápas řídil před 50 diváky rozhodčí Ježek.

PŘEHLED VÝSLEDKŮ:

FC Olympia Hradec Kr. „B“ – FK Náchod 4 : 4 (1:2)

BRANKY: 15. Brutovský, 52. Ptáček, 60. a 74. Jošt - 2.,48. Šulitka, 4.,90. Plšek
SESTAVA OL: Žaloudek - Ptáček (58.Morávek), Linder, Čapek, Mareš (79.Jaroš) - Denk, Brutovský, Jošt (83. Bůžek), Junek - Bureš (72.Vlkanova), Pfeifer.
SESTAVA NÁ: Ruffer - Pfeifer, Bareš (46.Pek), Bohuslav, Vik - Moravec, Biederman, Metzner (63.Jaroš), Vrabec (80.Říha) - Plšek, Šulitka.

Dvůr Králové - FC Slavia Hradec Kr. 3 : 1 (2:1)
BRANKY: ??? – 38.Baťka
SESTAVA SLÁ: Teprt – Baťka (83.Bačina), Charous, Mlateček, Rosulek - Ježek, Gabriel, Hrůša, Soóky (69.Černík) – Hejzlar (46.Homolka), Mottl

MFK Nové Město n.M. - Sokol Třebeš 5 : 2 (5:0)

BRANKY: Srubjan 2, Hlávko, Sýkora, Macek - Rederer, Štajer
SESTAVA NM: Štěp – Sýkora, Vítek, Joneš, Zákravský – Klikar (46. Lelek), Srubjan, Vávra, Tuček (82. Králíček) - Hlávko, Macek
SESTAVA TŘE: Kašpar – Kouba, Krykorka, Brousil, Rederer (72. Tesař) - Štajer, Vacek, Drapák, Rychtár – Mizerík (35. Kordač, 63. Matějka), Šlezingr

Moravská Třebová – TJ Lanškroun 1 : 5 (1:5)
BRANKY: David -  Kyral 2, Krajči, Smrkal, Skalický
SESTAVA MT: Komoň - Fikr, Marek, Leksa, Kabeláč - Dokoupil, Neumaqnn, Coufal, Urbášek - David, Mlčoch, střídali Pospíšil, Kubečka, Trefil
SESTAVA LA: Juda - Marek, Urban, Karlík, Vodák, Kyral, Smrkal, Skalický, Peichl, Komínek, Krajči, střídali Vejrek, Kolomý, Hrabáček, Jačisko, Veselý

Další výsledky: Letohrad B-Litomyšl 1:2, Vysoké Mýto-Rychnov n.K. 1:2, MFK Chrudim B – Pardubice C nehlášeno

KRAJSKÝ PŘEBOR STARŠÍHO DOROSTU (28.4.-29.4.2012) …
DOBRUŠKA BODUJE A DOTÁHLA SVÉ SOUPEŘE, JAROMĚŘ NEPŘIJELA DO CHLUMCE, ZÁVĚR TABULKY JE NEUVĚŘITELNĚ VYROVNANÝ …

14 týmů krajského přeboru staršího dorostu odehrálo 19.hrané kolo této soutěže.

V sobotním programu se nedařilo Nové Pace, která podlehla v Dobrušce 2:4.
Dramatický zápas se hrál v Kuklenách, kde domácí céčko zdolalo kunčický tým 4:3. Trenér hostů Jiří Pechar komentoval zápas obšírně: „Utkání skončilo vítězstvím domácích, které se může jevit jako nezasloužené vzhledem k množství našich šancí zejména v první půli. Ale vzhledem k vysoké efektivitě v proměňování šancí domácích je výhra zasloužená. Nemůže vyhrát ten, kdo promění minimum svých šancí. Fotbal se hraje na góly a ne na šance. Gratulujeme domácím za větší touhu a snahu po vítězství v zápase, které se pro ně neodvíjelo nejlépe. Až na jeden sporný moment musíme pochválit rozhodčího Pánka, který utkání odřídil s přehledem a zejména citem pro hru. I bez udělování karet udržel disciplínu hráčů obou týmů a pohodovou hru.“ Góly hostů dali Melichar, Kašprišin a Pechar.
FKM Úpa doma podlehla Hořicím 0:1, což trenéra Cermana nikterak nenadchlo: „Hrbolatý terén a letní počasí - naši dva hlavní protivníci. První poločas hrůza děs, když už se to po vystřídání 4 hráčů zvedlo, dostaneme zakázaný gól ze středu hřiště. Většina kluků zápas odbojovala, leč to v dnešním fotbale bohužel nestačí.“ Zápas se hrál za řízení rozhodčího Havlíka.
Kaňkou nedělního programu byla absence dorostenců Jaroměře na utkání v Chlumci. O osudu zápasu rozhodne STK.
Třígólovou porážku utrpělo náchodské béčko v derby s Hronovem/Policí. Jaroslav Panenka nikterak nadšen nebyl: „Za bezgólového stavu jsme do 20.minuty neproměnili dvě šance. Prohra je z mého pohledu zasloužená, protože bez kvalitního a poctivého výkonu nemůžeme vyhrávat.“
Za řízení sudího Petra Průchy porazily v důležitém souboji o záchranu Třebechovice Žacléř 1:0 brankou vstřelenou 5 minut před koncem zápasu. Jiří Voslář komentoval zápas slovy: „Hrálo se za úmorného vedra a silného větru. Po celý zápas jsme byli lepší a nakonec jsme zaslouženě uhráli 3 body.“
V posledním nedělním duelu remizoval Červený Kostelec s Vrchlabím 1:1, zápas řídil rozhodčí Pešava.

FC Olympia HK „C“ - SKBystřian Kunčice 4 : 3 (0:1)
BRANKY: ??? – Melichar, Kašprišin, Pechar
SESTAVA KUN: Chmelař – Ji.Srpek (60.Feko), Bednář, Pechar, Šolc – Jar.Srpek (70.Trýzna), Adlaf, Kašprišin, Farka - Melichar, Mádlo.
FKM Úpa Trutnov „B“ - Jiskra Hořice 0 : 1 (0:0)
BRANKY: ???
SETAVA FKM: Scheuer - Švorc (55. Kancok), Dewat, Chvalina, Hodbod - Duben (55. Rada), Jankovič, Valeš (52. Nývlt), M. Trnovský - Malinský (54. Vít), Káža.

Hronov/Police - FK Náchod „B“ 3 : 0 (2:0)
BRANKY: ???
SESTAVA NÁ: Ruffer - Pek, Bohuslav, Vejprava, Šedivý - Moravec, Říha (46.Jaroš), Metzner (46.Berka), Macháček - Šulitka, Král (70.Škoda)
SK Třebechovice – Baník Žacléř 1 : 0 (0:0)

BRANKY: 86.Bíl

SESTAVA TŘ: Kotland - Denemarek, Conk, Voslář, Petřík - Bušák (79. Bíl), Želízko, Věříš, Janko - Hrabě (85. Hofman), Doležal (79. Vodička).
SESTAVA ŽA: Pelc - Kvíčala, Bajer, Kocek, Franze - Gajdoš, Hradecký (70. Svoboda), Ondráško, Petrů - Brožek, Bauman.
SK Červený Kostelec – FC Vrchlabí 1 : 1 (0:0)

BRANKY: J.Rudolf - Brandejs
SESTAVA ČK: Seidel, J.Rudolf, Fiala, Cabalka, Marek, Škoda, Barták, Bradáč, Feygl, D.Rudolf, Koval, Svoboda, Dědek, Rosa
SESTAVA VR: Kerekanič, Tauchman, Bartoš, Větrovec, Matěják, Havel, Brandejs, Hampl, Srnský, Žďárský, Hanuš

Další výsledky: Dobruška-Nová Paka/Stará Paka 4:2, Chlumec-Jaroměř (hosté nepřijeli)