DOROST: Slavia uspěla v magnetu kola

Dorostenecký fotbal

Dorostenecké soutěže v kraji dopsaly další kapitolu.

MAGNET KOLA PRO SLÁVII, RYCHNOV SE DOČKAL VÍTĚZSTVÍ, EXCELENTNÍ VÝKON REZERVY OLYMPIE V HLINSKU …

21.kolo společné soutěže Pardubického a Královéhradeckého kraje bylo již šestým v jarní části soutěže.
Sobotní program začal očekávanou výhrou v derby náchodského okresu, FK Náchod doma zdolal Nové Město n.M. 2:0. Tradiční komentář k zápasu vyslovil trenér Náchoda Jaroslav Panenka: „V tomto utkání se hosté představili jako kvalitní organizovaný tým. Utkání přineslo náročný způsob boje, kdy si nikdo nic nedaroval. Na obou stranách dost šancí na změnu skóre. Hosté nevyužili velké množství standardních situací. I když jsme vyhráli, nejsem spokojený s předvedenou hrou a hlavně s disciplínou. Zbytečné povídání nás odvádí od výkonu a pak se hodně nadřeme a kvalita hry upadá.“ Jeho kolega Pavel Zelený přidal k zápasu obšírné hodnocení: „Dnešní utkání i přes porážku hodnotím kladně, protože jsme sehráli vyrovnané utkání, což s Náchodem není pravidlem. První poločas jsme dostali gól po nedůrazném bránění hráče ve velkém vápně, kdy si hráč Náchoda zpracoval míč na prsou, v klidu zamířil a Štěp neměl šanci, vše se stalo za přihlížení tří obránců. My jsme měli první poločas pět standardek, ale nic se z nich neurodilo. Druhý poločas jsme do 75. min. měli mírnou územní převahu, Macek samostatný únik neproměnil, Srubjan dva trestné kopy z hranice velkého vápna to samé. V 75. min. byl Náchodu vyloučen hráč, ale jak to bývá, my jsme povolili, soupeř začal hrát. Druhý gól jsme dostali ze standardky v 85. min., pak se už jenom dohrávalo. Utkání by slušela remíza, ale Náchod si asi vyhrát zasloužil.“
V magnetu kola si hradecká Slávia hodně upevnila své postavení na čele tabulky, ve střetnutí prvního s druhým dokázala gólem Hejzlara z 80.minuty zdolal céčko Pardubic. Domácí trenér Brázda hodnotil tento šlágr takto: „Ve šlágru kola se hrál od začátku poměrně svižný fotbal, kdy první půli byli lepší hosté, avšak šancí se na obou stranách urodilo jako šafránu. Ve druhém poločase již byla hra vyrovnanější, oba týmy si vytvořili několik příležitostí, ale prosadit se podařilo pouze domácím.“
Velká  radost zavládla v Rychnově, kde domácí dokázali zdolat velmi kvalitní rezervu Chrudimi 2:0. Domácí zaskočili soupeře hned dvakrát. Nejprve v úvodu utkání, když se v páté minutě ujali vedení a pak dokonale organizovanou obranou. Hosté celé utkání dobývali branku domácích, ale soustředěná obrana jim nedala ani kousek volného prostoru. A když Lukáš Fujdiak v 75 minutě z dálky zvýšil na 2:0, bylo rozhodnuto. Hlavní rozhodčí zápasu Ing.Vancl rozdal celkem 8 žlutých karet, čtyři na každou stranu.

Třebeš si očekávaně snadno poradilo s rezervou Letohradu 4:1.
V Hlinsku excelovala rezerva Olympie, která zde vyhrála 9:1 po poločase 4:0. Čtyři branky dal Jošt. Josef Karabinoš jen chválil: „V utkání jsme se ujali vedení ve 3. minutě krásnou střelou z vápna. Tento moment nás uklidnil a předvedli jsme své nejlepší vystoupení v jarní části soutěže. Kombinační hrou a pěknými brankami mě kluci potěšili. Pochválil bych především dirigentské schopnosti Bůžka, herně povedený výkon Brutovského a střelecký koncert Jošta.“ Domácí trenér Radek Nevole vše tak tragicky neviděl: „Podle konečného skóre se může zdát, že se hrálo pouze na jednu branku, ale hrálo se spíše vyrovnané utkání. Hosté proměnili snad všechny šance, které si vytvořili, k tomu se nevydařilo utkání domácímu gólmanovi.“

PŘEHLED VÝSLEDKŮ:

FC Slavia Hradec Kr. – FK Pardubice „C“         1 : 0 (0:0)

BRANKY: 80.Hejzlar

SESTAVA SLÁ: Teprt - Baťka, Charous, Rosůlek, Špaček - Ježek, Hrůša (85. Černík), Gabriel (62. Derner), Soóky - Mottl, Homolka (73. Hejzlar).
SESTAVA PCE: Reng - Derka, Protyš, Kuru, Svoboda - Jelínek, Kotajny, Stejskal, Kovář - Dvořák, Klír, střídající: Šprync, Doležal, Strouhal, Pipek, Lietavec, Kurz, Truhlář.
FC Spartak Rychnov – MFK Chrudim „B“          2 : 0 (1:0)
BRANKY: 5.Jedlinský, 75.Fujdiak
SESTAVA RK: Ježek - Halíř, Bureš, Jedlinský, Dvořák, Počtýnský, Nosek, Fujdiak, Řehák, Stieber, Trejtnar, Hanyk, Šverák, Netolický, Šmol, Kába, Dvorský

SESTAVA CR: Stehlík - Krystl, B.Dědič, V.Dědič, Kabrhel, Strnad, Čerimi, Holík, Veselský, Kratochvíl, Tlapák, Jahoda, Mlynka

FK Náchod – MFK Nové Město n.M.                    2 : 0 (1:0)

BRANKY: 18.Mart.Moravec,79. Šulitka
SESTAVA NÁ: Ruffer - Bohuslav, Bareš, Huaman, Vejprava - Pfeifer, Biederman, Vrabec, Mich.Moravec (70. Pek) -  Plšek, Mart.Moravec (60.Šulitka)
SESTAVA NM: Štěp - Zákravský, Vítek, Srubjan, Sýkora - Lelek (60.Borůvka), Klikar (70.Králíček), Vávra, Tuček - Macek, Hlávko

FC Hlinsko – FC Olympia Hradec Kr. „B“           1 : 9 (0:4)

BRANKY: 66.Kaštánek - 31., 64., 85. a 86. Jošt, 3. Liebisch, 17. Pokorný, 43. Pfeifer, 64. Junek, 88. Brutovský
SESTAVA HLI: Holomek – Pešek (46.Pavliš), Jetmar, Vamberský (46.Půlpán), Čabák (46.Zach), Matěna, Nevole (58.Holomek), Sokol, Najman, Kaštánek (80.Cach), Jeníček

SESTAVA OL: Benák - Ptáček, Bůžek (64. Cuberka), Zounar, Liebisch (57. Morávek), Pokorný, Brutovský, Denk, Junek, Jošt, Pfeifer (46. Bureš).

Další výsledky:  Třebeš-Letohrad B 4:1, Lanškroun-Vysoké Mýto, Litomyšl-Moravská Třebová,

KRAJSKÝ PŘEBOR STARŠÍHO DOROSTU (21.4.-22.4.2012) …
CHLUMEC POTVRDIL ROLI LÍDRA V KUNČICÍCH, ŽACLÉŘ OPUSTIL OHROŽENÁ MÍSTA, DOBRUŠKA DOMA NEVYHRÁLA ANI S MLADÍKY OLYMPIE ..

14 týmů krajského přeboru staršího dorostu odehrálo 18.hrané kolo této soutěže.

V sobotním programu se nedařilo Nové Pace, která doma podlehla pod taktovkou rozhodčího Jiřího Malého Baníku Žacléř 1:3. Trenér Hloušek k zápasu řekl:“I s polovinou žáků jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale neproměňovali jsme šance.“ Jeho protějšek Volhejn sdělil tento komentář: „Po vyrovnaném prvním poločase jsme byli ve druhém lepší a navíc nás podržel brankář.“
Divoká přestřelka 4:4 se odehrávala v Náchodě, kde domácí remizovali za řízení sudího Čejchana s Červeným Kostelcem. Domácí trenér Vrabec z výsledku radost neměl: „První poločas jak na houpačce, Vedeme, hosté obrátí skóre a my vyrovnáme. Druhý poločas přinesl brankové uklidnění, ale šancí bylo opět dost. Hosté opět strhli vedení na svou stranu a my opět vyrovnali a v závěru jsme mohli strhnout vedení na svou stranu. Hosté o proti podzimu předvedli fotbalově lepší výkon. My jsme několik hodin před zápasem přišli z důvodu nemocí a zranění o 6 hráčů. Na to se však nevymlouváme, i tak jsme toto utkání měli zvládnout.“
Kunčice držely do přestávky s Chlumcem stav 0:1, ale ve druhé části hry lídr tabulky exceloval. Co na to domácí vedoucí Jiří Pechar: „Zápas jasně ukázal rozdíl, kterým je lepší hra ofenzivních hráčů (útočníci, záložníci) hostí. V poli jsme opticky stačili, ale v pokutových územích kralovali hosté. Obrana hrála dostatečně důrazně a jednoduše, což na nás stačilo, v útoku pak hosté řešili brankové situace s přehledem a po zásluze tak vyhráli. Jediným pozitivem je návrat zraněných Adlafa a Trýzny, i když zase odstoupil Chmelař. Zarážející je přístup týmu zejména v prvním poločase, kdy jsme se zejména v ofenzivě dlouho rozkoukávali. Nenavázali jsme tak na minulý zápas v Polici n. M., kde jsme i o deseti hráčích zahráli velmi dobře.“ Zápas řídil rozhodčí Petr Průcha.
Hořice nakonec splnily úlohu favorita a nakonec udolaly Třebechovice 4:2. Domácí se rychle ujali vedení 2:0 a zdálo se být rozhodnuto. Jenže hosté se nevzdávali a do poločasu se jim podařilo snížit z pokutového kopu, 2:1. V druhém poločase hosté vyrovnali. Ale o 5 minut později domácí kopali pokutový kop a ujali se znovu vedení 3:2. V závěru pak vstřelil svoji 3. branku v utkání Filák na 4:2 a o vítězství domácích bylo rozhodnuto.
Dobrou formu prokazuje Jaroměř, která rozstřílela oslabený Hronov/Polici 6:1. Trenéři Jaroměře Chmel a Valčík doprovodili toto utkání tímto komentářem: „Jednoznačná výhra domácích, kdy hosté přijeli pouze s deseti hráči. Soupeř hrozil pouze ojediněle, zato domácí mohli vyhrát i o deset branek, ale střelecká potence se ustálila pouze na šesti brankách.“
Zmátožilo se Vrchlabí, které už do přestávky rozhodlo zápas s FKM Úpa Trutnov B, vedlo již 4:0. Trutnovští mladíci však nesložili zbraně a v druhé části hry celkový stav dokázali korigovat.

Dobruška prohrála s nejmladším kolektivem soutěže céčkem Olympie doma 2:3 a poslední místo ji nadále zůstalo.

FK Náchod „B“ – SK Červený Kostelec             4  :  4 (3:3)
BRANKY: 14.,18. Jaroš, 41.Škoda, 85.Král - ???
SESTAVA NÁ: Vik - Pek, Bareš (67. Vrabec), Bohuslav (35.Huaman), Šedivý - Škoda, Metzner, Mich.Moravec, Král  - Šulitka, Jaroš.
SESTAVA ČK: ???
Nová Paka/Stará Paka – Baník Žacléř                1  : 3 (1:1)

BRANKY: 22. Svoboda - 3. Petrů, 65. a 90. Ondráško

SESTAVA NSP: Chabada – Svoboda, Štryncl, Bejr, Bláha – Machát, Bukovjan, Bekr, Brádle – Knap, Rosputniak (75.Havlín).
SESTAVA ŽA: Pelc – Baier, Kocek, Košťál, Franze – Gajdoš, Hradecký, Brožek, Ondráško – Petrů, Bauman.
Jiskra Hořice – SK Třebechovice p.O.                 4  :  2 (2:1)
BRANKY: Filák 3, Machek PK - ???

SESTAVA HO: Krejčí - Hůla (60. Vodnárek), Minich, V. Machek, Šeda - Kuneš, Krušina, R. Machek, Hlaváč (40. Fátor) - Filák, Palm.
SESTAVA TŘE: ???
Jiskra Jaroměř – Hronov/Police                           6  :  1 (3:0)
BRANKY: . 34., 46.,62. Seifert,1.,71. Ulrych, 26. Emlar - 67. Tichý
SESTAVA JAR: Kořen - Souček, J.Horák, Špaček - Hekele, Houžvička, Emlar, A.Horák - Seifert (81.Klíž), Ulrych (78.Müller), Kubín (67.Valčík).

SESTAVA HRO: Kaněra - Průša, Zíta, Rojšl, Pfeifer, Přibil, Tichý, Hofman, Bergmann, Runkas.
SK Bystřian Kunčice – FK Chlumec n.C.            0  :  4 (0:1)
BRANKY: ???
SESTAVA KUN: Chmelař (46. Kocián) – Ji.Srpek, Šolc, Pechar, Kalenský – Jar.Srpek (68. Adlaf), Bednář, Kašprišin, Feko (79. Trýzna) - Mádlo (46. Melichar), Farka.
SESTAVA CHLU: Kukal - Kofránek, Vacek, Steklý, Kouba, Synek, Suchánek, Hartman, Doseděl, Kučera M. a Kučera J.

Další výsledky: FC Vrchlabí – FKM Úpa Trutnov B 5:2 (4:0), Dobruška – Olympia Hradec Králové C 2:3