DOROST: Třebeš drží kontakt s čelem

Dorostenecký fotbal

18.kolo společné soutěže Pardubického a Královéhradeckého kraje bylo již třetím v jarní části soutěže.

Sobotní program začal zápas v Chrudimi, kde domácí rezerva hostila Sokol Třebeš.

TŘEBEŠ UDRŽELA VÝHROU V CHRUDIMI KONTAKT S ČELEM, HRADECKÉ DERBY PRO SLÁVII, DEBAKL RYCHNOVA S LANŠKROUNEM

Před 30 diváky řídil utkání rozhodčí Lukášek. V prvním poločase byli domácí výrazně lepší, zaslouženě ho vyhráli 1:0, a to ještě gólman Třebše Kašpar zlikvidoval dva nájezdy. V prvním poločase si Třebeš nevypracovala ani jednu gólovou šanci. Do druhého poločasu nastoupila Třebeš jako vyměněná a úplně otočila obraz hry. Pohlídala si rychlé domácí útočníky a do ničeho domácí nepustila. Třebši se podařilo srovnat po dlouhém výkopu Kašpara a následném úniku Rychtára, který své sólo završil gólem. Další gól přidali hosté po nacvičeném signálu z rohu, kdy do prázdné brány uklízel Fischer. Na 1:3 uzavřel skóre dorážkou Heřman.
FK Pardubice měly poměrně hodně práce s Jiskrou Litomyšl. Domácí trenér Pavel Zahradník komentoval zápas takto: „Utkání se hrálo na skvěle připravené přírodní trávě stadionu Na dolíčku za velmi silého větru a za neustálé herní převahy domácích hráčů. V prvním poločase si domácí tým vytvořil několik slibných golových příležitostí, které však golman hostí zneškodnil ( Doležal, Stejskal, Machala), a tak do kabin odcházeli hráči obou mužstev za bezbrankového výsledku. Herní převaha domácího týmu pokračovala i v druhém poločase, ale další příležitosti ke skorování zůstaly nevyužity. Hostující tým se soustředil na obranu a hrozil z protiútoků, kdy v 66 minutě využil přečíslení 4 na 3 a ujal se vedení (0:1). Domácí tým však nesložil zbraně a výsledkem byly dvě krásné branky v síti Litomyšle. V 70 minutě Stejskal vyrovnal krásnou střelou z 25 metrů, kdy vymetl šibenici hostujícího gólmana a vítěznou branku přidal v 77 minutě střelou k tyči z hranice velkého vápna Machala po přihrávce Kotajného.“
V Letohradě se nehrálo v ideálním fotbalovém počasí a tyto podmínky zvládl lépe hostující Dvůr Králové (2:0). Trenér Mgr.Jan Míl byl stručný: „Utkání se odehrálo v náročných klimatických podmínkách na umělé trávě. Podali jsme zodpovědný výkon a po dvou pěkných brankách Vaška Háka zaslouženě vezeme tři body.“
FK Náchod vybojoval vydřenou výhru 1:0 ve Vysokém Mýtě. I zde počasí vybíralo daň v podobě kvality fotbalu. Trenér Náchoda Panenka se rozhodně nerozplýval nadšením: „V prvním poločase oba týmy chybovalyi v přihrávkách. Závěr vyšel hostům, kteří zlepšili pohyb a byli lepším týmem. Druhý poločas výrazně ovlivnilo počasí, takže o fotbale se nedalo mluvit.“
V neděli doma opět nevyhrála Moravská Třebová. V prvním poločase se po několika šancích domácích gólově prosadili hosté z Hlinska po střele Kaštánka v 32.minutě. Ve druhém poločase byli domácí nejblíže vyrovnání v 63.min., když se po střele Coufala z přímého kopu za překonaným gólmanem  hostí rozezvonilo břevno branky. To hlinečtí fotbalisté byli v závěru utkání přesnější, když se v 82.min. střelou pod víko prosadil Najman.
V Rychnově n.K. utrpěli domácí krutý debakl s Lanškrounem 0:5. Hosté nastoupili jako fotbalový stroj, co pět minut to branka. Výbornou kombinací, pohybem a střelbou si vytvářeli trvalý tlak. Ve druhém poločase domácí sice trochu hru vyrovnali, ale rozjetý soupeř se již nedal zastavit.
Z hradeckého derby v Kuklenách jsme nedostali žádné podrobnosti.

PŘEHLED VÝSLEDKŮ:

MFK Chrudim B – Sokol Třebeš 1 : 3 (1:0)

BRANKY: Dědič – Rychtár, Fischer, Heřman

SESTAVA CHR: Trojan - Tichý, Vojt.Dědič, Strnad, Ćerimi, Krystl, Veselský, Jos.Dědič, Jahoda, Mlynka, Meduna, střídali: Háněl, Kabrhel, Holík, Jak.Veselský, Čechlovský, Kudláček.

SESTAVA TŘ: Kašpar - Kouba, Mizerík Petr, Brousil, Rederer, Štajer, Vacek, Drapák, Rychtár, Mizerík Pavel, Šlezingr Střídali: Matějka, Tesař, Fischer, Heřman.

FK OEZ Letohrad B - Dvůr Králové 0 : 2 (0:1)

BRANKY: 38. a 74.Hák

SESTAVA DK: Prokůpek - Albert, Novotný, Bednář, Duplinszki - Krušina (55.Klossowski), Sýkora, Hlava, Hák - Žaba, Vladeka

SK Vysoké Mýto - FK Náchod 0 : 1 (0:1)

BRANKY: 25.Pfeifer

SESTAVA VM: Baláž - Doležal, Halsbach, Šeda, Nádvorník, Špindler, Forgáč, Fišer (87.Kerhart), Svatoš (78.Chadima), Lipavský, Dostál

SESTAVA NÁ: Ruffer – Bohuslav (72.Pek), Bareš, Huaman, Vejprava – Pfeifer, Biederman, Mart.Moravec (80.Jaroš), Vrabec – Plšek, Khun (61.Mich.Moravec)

FK Pardubice „C“ – Jiskra Litomyšl 2 : 1 (0:0)

BRANKY: 70.Stejskal, 77.Machala – 66.Malý

SESTAVA PCE: Truhlář - Lánský (25. Machala), Doležal (76. Strouhal), Dvořák,

Jelínek - Svoboda, Stejskal, Klír, Portyš - Derka (87. Pipek), Šprync (63. Kotajny)

FC Spartak Rychnov n.K. - TJ Lanškroun 0 : 5 (0:3)

BRANKY: 10. a 15.E.Bambušek, 5.Smrkal, 51.Marek, 65.Pavelka

SESTAVA RK: Ježek - Šverák, Kopecký, Bureš, Halíř - Kába, Trejtnar, Myšák, Nosek – Fujdiak, Šmol, střídali Dvořák,Stieber, Martínek

SESTAVA LA: Juda - Marek, Urban, Pavelka, Vodák Karel, Kyral, Smrkal, Skalický, Pejchl Komínek, Bambušek, Vejrek, Doležel, KarlíK

Moravská Třebová – FC Hlinsko 0 : 2 (0:1)

BRANKY: Kaštánek, Najman

SESTAVA MT: Komoň - Kabeláč, Neumann, David, Coufal, Marek, Grund, Dokoupil, Mrázek, Kryštof, Trefil, střídali Koucký, Zemach, Pospíšil, Kubečka

SESTAVA HLI: Holomek - Švec, Jetmar, Janeček, Zach, Odstrčil, Čabák, Sokol, Najman, Kaštánek, Jeníček, střídal Severýn

Další výsledky: Olympia Hradec Králové B-Slávia Hradec Králové 2:4

KRAJSKÝ PŘEBOR STARŠÍHO DOROSTU (31.3.-1.4.2012) …
TŘEBECHOVICE UŽ NEJSOU POSLEDNÍ, CHLUMEC POTVRDIL DRUHOU VÝHROU DOMA POSTAVENÍ LÍDRA, ZÁPAS ŽACLÉŘ-NÁCHOD B ODLOŽEN

14 týmů krajského přeboru staršího dorostu odehrálo 15.hrané kolo této soutěže, které bylo hodně poznamenáno nepřízní počasí o předvelikonočním víkendu.
V sobotním programu se hrálo jediné utkání, ve kterém domácí béčko FKM Úpy těsně zdolalo velmi oslabené Kunčice 3:2. Domácí trenér Cerman komentoval zápas slovy: „Za prvních 30 minut si naši mladíci velkou převahou zajistili tříbrankový náskok a zahodili další spoustu šancí. Poté přišlo tradiční uspokojení a snaživý soupeř po zásluze zdramatizoval průběh utkání. Konec jsme si s přehledem pohlídali, skóre už se ale nijak nezměnilo.“ Trenér hostů Pechar viděl průběh takto: „K utkání jsme nastoupili bez několika hráčů základní sestavy. Ve 25. minutě jsme již prohrávali 3:0,  i když šance jsme měli i my. Teprve po půl hodině hry jsme však přidali i pohyb, nasazení a důraz. Přesto jsme již nevyrovnali, i když šance, zejména na začátku druhého poločasu, byly vyložené. Až na drobnosti (nařízený PK a nenařízený PK) utkání odřídila trojice rozhodčích dobře. K utkáním nejvyšší soutěže dorostu v kraji by měli být vždy nominováni 3 rozhodčí.“
FK Chlumec je po minulém kole nový lídr tabulky a své postavení udržel i po domácím vítězném zápase s packým týmem (3:1). Zápas řídil rozhodčí Průcha, rozdal 5 žlutých karet, v 9.m. došlo ke zranění domácího Kycelta, který v pádu na koleno soupeře utrpěl otřes mozku. Domácí rozhodli již v prvním poločase, hosté korigovali stoprocentním vlastencem v 70.minutě.

Ve vyrovnaném utkání Hronov/Police – Olympia Hradec Králové C (4:3) rozhodl šťastný konec pro domácí. Zápas řídil rozhodčí Ježek.
Pět gólů v síti hostů z Dobrušky odpískal rozhodčí Haken v Červeném Kostelci. Dobruška si ze dvou zápasů venku dvakrát shodně odvezla porážku vždy 0:5.
Třebechovice se již odpoutaly od posledního místa v tabulce výhrou nad Jaroměří 1:0. Trenér domácího týmu Jiří Voslář neskrýval radost: „Po bojovném výkonu nakonec všechny body zůstávají v Třebechovicích. Myslím, že jsme byli o ten jeden gól lepší a zaslouženě jsme zvítězili.“
Hořice porazily Vrchlabí 2:1, černá série vrchlabských dorostenců pokračuje i na jaře. K zápasu nám domácí Jiskra žádné podrobnosti nenahlásila.

FKM Úpa Trutnov – Bystřian Kunčice 3 : 2 (3:1)

BRANKY: Dewat (PK), Valeš a Malinský – Farka a Kloz

SESTAVA FKM: Scheuer - Švorc (46. Hodbod), Dewat, Nývlt (65. Chvalina), Turner, Kancok, Valeš, Duben, Malinský (86. Jankovič), Káža, Rada (52. Vít)

SESTAVA KU: Kocián – Ji.Srpek, Šolc, Bednář, Mádlo, Kubišta, Saidl, Pechar, Košťál, Chmelař, Farka, střídali Jar.Srpek, Kloz, A Dušek.

FK Chlumec n.C. - Nová Paka/Stará Paka 3 : 1 (3:0)

BRANKY: Hartman 2, M.Kučera – vlastní

SESTAVA CHLU: Kukal – T.Steklý, Kofránek, Suchánek, Kycelt – Synek, Doseděl, Kouba, Branský – M.Kučera, Hartman, střídali Kuchař a Koutský

SESTAVA NSP: Matouš – D.Luňák, M.Luňák, Horáček, Štryncl, Bláha, Rosputniak, Machát, Brádle, Svoboda, Vavrinec, střídal Knap

SK Červený Kostelec – TJ Dobruška 5 : 0 (2:0)