VP U19: Třebeš s Pardubicemi bez gólů

Dorostenecký fotbal

Východočeský přebor dorostu měl jarní premiéru už před týdnem. Další soutěže téže kategorie odstartovaly o víkendu.

NÁCHOD ZDOLAL JASNĚ BÉČKO CHRUDIMI, V KUKLENÁCH KANONÁDA NOVÉHO MĚSTA

17.kolo společné soutěže Pardubického a Královéhradeckého kraje bylo již druhým v jarní části soutěže.

Sobotní program zahájilo tradičně utkání v Náchodě, kde domácí razantně zdolali rezervu MFK Chrudim 3:0. Utkání se hrálo před 100 diváky za řízení rozhodčího Šmolky. Trenér Jaroslav Panenka k zápasu řekl: „Dnes jsme chtěli vyhrát a na hráčích byla vidět snaha o vítězství. Soupeř se představil jako kompaktní tým. Jeho hra byla založena na dlouhých míčích za obranu. V prvním poločase měli několik standardních situací a několikrát nás dostali pod tlak. Druhý poločas jsme hru ještě stupňovali a přidali branky. Vítězství je zasloužené.“

V Kuklenách excelovalo Nové Město .M., jehož trenér Pavel Zelený zářil spokojeností: „Dnešní utkání se hodnotí lépe než před týdnem. Podali jsme kolektivní výkon. První poločas mohl skončit 5:1, ale Macek třikrát, Klikar jednou a ani Vávra neproměnili jasné šance. Soupeř si vyloženou šanci nevytvořil. Jediný gól prvního poločasu dal Tuček. Po akci Srubjana trefil Macek břevno a odražený míč uklidil Tuček do brány. Druhý poločas jsme dali během dvaceti minut čtyři góly a nebylo co řešit. Chvílemi to byla exhibice, góly padaly po kombinacích z vlastní půlky. Dnes nebudu chválit jednotlivce, ale celý kolektiv, doufám, že tak budeme pokračovat i v dalších zápasech.“

Dvůr Králové si doma poradil s předposlední Moravskou Třebovou (3:0). Mgr.Jan Míl viděl zápas svých svěřenců takto: „Vzhledem k absenci odpovídající hrací plochy ve Dvoře Králové jsme hosty z M. Třebové pozvali do Velké Jesenice, kde nám místní funkcionáři připravili perfektní podmínky. Touto cestou bych jim za to rád ještě jednou poděkoval. Samotné utkání se mi hodnotí celkem dobře. Podali jsme poměrně kvalitní výkon v poli, který však nebyl dlouho korunován nějakou brankou. Finální fáze byla velkým trápením a neproměnili jsme ani ty nejvyloženější šance. Dvakrát jsme trefili břevno a jednou tyč. Nakonec se však klukům přece jen podařilo převahu zúročit a po pěkných akcích v závěru skóroval dvakrát Vladeka a jednou Žaba. S výkonem mužstva jsem spokojený a vítězství považuji za naprosto zasloužené.“

Vedoucí Slávia Hradec Králové nezaváhala s Lanškrounem (4:0). Její trenér Ondřej Krempa k zápasu poznamenal: „V prvním poločase byla hra z obou stran hodně neurovnaná a nepřesná. Největší problém dělal hráčům zejména špatný terén, na kterém nebyli schopni zpracovat míč a přesně rozehrát. Druhý poločas přišlo z naší strany výrazné zlepšení, hráči si již na terén trochu zvykli a během 14 minut vstřelili 4 branky a o vítězi zápasu bylo rozhodnuto.“

V Hlinsku se hrálo utkání s Vysokým Mýtem. Za řízení trojice rozhodčích Neubauer, Lukášek, Havel od prvních minut utkání mělo Vysoké Mýto více ze hry a v podstatě se hrálo jen na polovině domácích. Převahu,ale Mýto nedokázalo zúročit vstřelením branky, neboť se nedostávalo do šancí a ani cca 15 rohových kopů, které kopalo v prvním poločase nevedlo ke vstřelení gólu. Hlineckým se těsně před přestávkou podařilo provést jeden z ojedinělých

protiútoků a z následného přímého kopu za pomoci teče vstřelit vedoucí branku Odstrčilem.

Po změně stran se v podstatě obrázek hry nezměnil. Hned v 50 min. měli hosté možnost vyrovnat z pokutového kopu po faulu ve vápně, ale nedokázali trefit mezi tyče. Po této situaci se na chvíli zdálo, že by se obraz hry mohl změnit. Když se ale Mýto oklepalo z neproměněné

penalty, přidalo na aktivitě a v 65min. se mu podařilo vyrovnat z jednoho z mnoha zahrávaných rohů - Šeda zakončil hlavou. Zápas se již dohrával bez větších šancí na obou stranách.

PŘEHLED VÝSLEDKŮ:

FK Náchod - MFK Chrudim B 3 : 0 (1:0)

BRANKY: 54. a 58.Plšek, 14.Bareš

SESTAVA NÁ: Ruffer - Bohuslav, Bareš, Huaman, Výprava – Mi.Moravec (46.Plšek), Pfeifer (71.Pek), Biederman, Vrabec – Ma.Moravec, Khun

FC Olympia HK „B“ - MFK Nové Město 0 : 7 (0:1)

BRANKY: Srubjan 2, Macek 2, Tuček 2, Klikar

SESTAVA NM: Štěp - Zákravský, Joneš, Sýkora, Vítek – Klikar (60. Lelek), Srubjan, Vávra, Tuček - Macek, Hlávko, trenér Zelený.

Dvůr Králové – Moravská Třebová 3 : 0 (0:0)

BRANKY: 84. a 87. Vladeka, 90. Žaba

SESTAVA DK: Prokůpek - Albert, Novotný, Bednář, Duplinszki - Krušina (60. Hák M.), Sýkora, Hlava (75. Machek), Jirák (55. Hák V.) - Žaba, Klossovski (46. Vladeka).

Slavia Hradec Králové – TJ Lanškroun 4 : 0 (2:0)

BRANKY: 47. Gabriel, 51. Baťka, 55. Baťka, 61. Derner

SESTAVA SLÁ: Teprt - Špaček, Charous, Rosulek, Bořke - Baťka, Hrůša, Gabriel (61. Soóky), Ježek (73. Hejzlar) - Mottl, Homolka (55. Derner).

FC Hlinsko – SK Vysoké Mýto 1 : 1 (1:0)

BRANKY: 43.Odstrčil – 65.Šeda

SESTAVA HLI: Severýn - Švec, Jetmar, Pešek (46.Půlpán), Pavliš (46.Mat.Nevole), Odstrčil, Mart. Nevole (46.Zach), Sokol, Najman, Kaštánek, Jeníček

SESTAVA VM: Baláž - Doležal, Halsbach, Šeda, Nádvorník, Špindler, Forgáč, Fišer (87.Kerhart), Svatoš (78.Chadima), Lipavský, Dostál

Další výsledky: Litomyšl – Rychnov n.K. 3:1, Třebeš-FK Pardubice C 0:0,

ZAHÁJIL KRAJSKÝ PŘEBOR STARŠÍHO DOROSTU (24-25.3.2012) …

PACKÝ TÝM O DESETI LEPŠÍ NEŽ KOMPLETNÍ, CHLUMEC VYHRÁL ZÁPAS KOLA A JDE DO ČELA TABULKY …

14 týmů krajského přeboru staršího dorostu odehrálo 14.hrané kolo této soutěže, které bylo na prologem jara.

V Kuklenách domácí céčko zdolalo těsně za řízení rozhodčí Myšičkové Červený Kostelec 3:2. Trenér vítězů Marek Bittnar byl lakonický: „Přestože jsme v zápase dvakrát prohrávali, podařilo se nám nakonec o branku zvítězit.“

Prohru svého týmu s Hořicemi 3:4 hodnotil trenér náchodské rezervy Vrabec takto: „V útkání jsme byli v prvním poločase lepším týmem, vedli jsme. Neproměnili jsme několik vyložených šancí a to se nám vymstilo. Hosté v druhém poločase bojovali, po našich chybách se dostali do vedení a to udrželi až do konce. Z tohoto zápasu si musí náš mladý tým vzít poučení pro budoucnost.“

Spokojený byl trenér Hloušek se svými svěřenci v Nové Pace: „Zodpovědný výkon při bránění a proměňování brejkových situací vedly k našemu vítězství.“. Hostující trenér Nevole kontroval: „Zvítězila jednoduchá hra a velké rezervy hlavně v taktice našeho mužstva.“

Obě branky v prvním poločase padly po tečovaných střelách obránců.V poslední minutě prvního poločasu se v souboji zranil domácí Ulrich (těžký výron nebo zlomenina kotníku) a putoval do nemocnice. Protože mužstvo Paky nastoupilo pouze v jedenácti, hrálo celý druhý poločas oslabeni.Paradoxně se jim dařilo lépe a třemi brankami zaslouženě rozhodli.

Poslední Třebechovice odvezly cenný bod z Kunčic. Domácí trenér Pechar viděl zápas takto: „Vyrovnané utkání, ve kterém měli domácí více vyložených šancí, ale hosté hrozili z rychlých protiútoků a standardek. V utkání bylo hodně nepřesností v kombinaci, bylo vidět, že se jednalo o první mistrovské utkání.“

Bývalý plejer Sparty Josef Vašata v roli rozhodčího vedl průběhem jednostranné utkání FKM Úpy B proti Dobrušce. Trenér Trutnova Cerman k zápasu řekl: „Výkon na půl plynu stačil trutnovským šestnáctiletým fotbalistům k pětibrankové výhře. Pro hosty, kteří dorazili jen s 11cti hráči, je výsledek ještě hodně milosrdný.“

Chlumec n.C. doma zdolal Hronov/Polici 1:0 a vyhoupl se do čela tabulky.

Jiskra Jaroměř doma podlehla Baníku Žacléř 0:3. Domácí trenér Chmel k zápasu řekl: „Soupeř využil oslabené sestavy domácích a zaslouženě vyhrál. Blahopřejeme Žacléři k výhře.“

FC Olympia HK „C“ – SK Červený Kostelec 3 : 2 (0:1)

BRANKY: 54. Kučera, 62. Kejř, 88. Veselý - 19. Rudolf, 65. Svoboda

SESTAVA OL: Benák - Jaroš, Tuže, Mareš, Světlík, Bárta, Khol, Tomeš, Kučera, Horáček, Kejř, střídali Veselý, Novotný, Husák, Žaloudek

SESTAVA ČK: Dědek - Fiala, Rosa, Cabalka, Marek, Prouza, Barták, Feygl, Rudolf, Bradáč, Koval, střídali Svoboda, Škoda

FK Náchod B - Jiskra Hořice 3 : 4 (2:1)

BRANKY: 26. Říha, 39. Král, 53. Jaroš

SESTAVA NÁ: Vik D.- Rorbach. Macháček, Plšek (46.Bareš), Šedivý (56.Pek) - Hanuš (56.Šulitka), Metzner, Říha (46.Moravec), Škoda – Jaroš, Král

Nová Paka/Stará Paka – FC Vrchlabí 4 : 1 (1:1)

BRANKY: 36. Bláha, 68. a 81. Svoboda, 87. Vavrinec - 11. Hanuš

SESTAVA NSP: Hylmar – D.Luňák, Horáček, Bláha, Machát – M.Luňák, Bekr, Brádle, Svoboda – Vavrinec, Ulrich

SESTAVA VR: Minka - Vaněk (46. Kroczek), Bartoš, Krásnopírko, Hampl – Běhounek, Hawel, Hanuš, Srnský (80.Brandejs) – Žďárský, Gier (63. Hanuš).

Kunčice/Cidlina – SK Třebechovice 0 : 0 (0:0)

SESTAVA KU: Kocián – Ji.Srpek, Chmelař, Šolc, Bednář - Adlaf (46.Saidl), Feko, Kašprišin, Trýzna (37. Jar.Srpek - Pechar, Farka.

FKM Úpa Trutnov – TJ Dobruška 5 : 0 (4:0)

BRANKY: Malinský 2, Valeš, Kancok a Vít

SESTAVA FKM: Scheuer - Chvalina (70. Dewat), Hodbod (46. Švorc), Nývlt, Turner - Kancok, Trnovský (72. Duben), Valeš (46. Rada), Malinský - Káža (46. Vít), Jankovič.

SESTAVA DOB: Krahulec - Kurz, Zilvar, Lokvenc, Vymetálek - Trubač, Zelinger, Junek, Majer - Hellinger, Skalický.

FK Chlumec n.C. – Hronov/Police 1 : 0 (0:0)