Další porážka Nového Bydžova

Ligový a divizní fotbal

Zatímco hradecká záloha vybojovala cenné vítězství s AS Pardubice 3:2, druhý regionální zástupce RMSK Nový Bydžov stejným poměrem prohrál ve Dvoře Králové.

Dvůr Králové – RMSK Nový Bydžov 3:2 (2:1)

Do utkání vstoupili lépe domácí. Ve 2. minutě střílel Holub, jeho tečovaná rána skončila mimo branku. Hned z protiútoku se ani střela Blažeje mezi tyče nevešla. V 10. minutě také Bastin mířil vedle brankové konstrukce. Ve 12. minutě nejprve Cejnar zasahoval proti střele domácích, při odkopu však fauloval Krois a Kilevník z trestného kopu poslal domácí do vedení 1:0.

Hosté vyrovnali ve 26. minutě, když se po autovém vhazování Langra prosadil Bastin – 1:1. O dvě minuty později Žalmanovu hrubici Kořínkovi Cejnar skvěle lapil. Ve 29. minutě Bastin našel ideálně Kroise, který však tak dlouho otálel se střelou, až o míč přišel.

Ve 32. minutě Otradovský poslal domácí znovu do vedení. Ve 41. minutě opět vhazoval aut Langr, míč se dostal k Pilařovi, jeho střela šla nad branku. Ve 42. minutě vyvezl míč Vaníček, přihrál Bastinovi, jeho 100% šanci však bravurně zmařil Tomek. Domácí byli v 1. poločase lepší, hosté měli několik „okének“ v obranné fázi.

Do 2. poločasu vstoupili aktivněji novobydžovští. Podstatně lépe kombinovali a vypadalo to, že se jim podaří utkání srovnat. V 55. minutě střílel hlavou Kazda nad branku. V 57. minutě slabá střela Langra skončila vedle. V 71. minutě podruhé v utkání hrubě chyboval Žalman. Jeho malou domů vystihl Otradovský a zvýšil na 3:1.

V 77. minutě, kdy hosté již hráli vabank, se do šance dostal domácí Kilevník, ale mířil vedle. V 79. minutě hosté snížili na rozdíl jediné branky, když krásný křížný pas za obranu od Langra výborně zužitkoval Blažej – 3:2. Blažej se přitom zranil a musel střídat. Hosté se snažili o vyrovnání, ale marně. V 84. minutě nastřelil ostrý míč před branku Langr, nikdo na něj však nedosáhl. Závěr utkání byl hodně hektický, domácí těsnou výhru uhájili.

Branky: Otradovský 2x, Kilevník – Bastin, Blažej. ŽK: 2:1 (Motyčka, Kilevník - Martinič). Diváci: 500.

RMSK: Cejnar – Pilař, Matějka, Žalman, Vaněk – Vaníček, Krois (66. Valenta), Blažej (81. Martinič), Langr – Bastin, Kazda. Rozhodčí: Kotalík, Štuk,Němec.

Ladislav Brož, trenér RMSK: "Utkání se mi hodnotí těžko. Je nutné říci, že v prvním poločase byli domácí lepší a zaslouženě poločas vyhráli 2:1, když jsme jim však oba góly prakticky „připravili“ my. Ve 2. poločase jsme se znatelně zlepšili, dostávali jsme se do tlaku, zabrzdila nás však hrubka Žalmana, po které skóroval Otradovský. Zbraně jsme nesložili, dokázali jsme snížit, na vyrovnání však již bylo málo času. Negativa: hrubé chyby v obraně a zranění Michala Blažeje. Pozitiva: celé utkání odehrál Aleš Langr a Tomáš Bastin, oba se prezentovali velmi dobrými výkony, Bastin navíc skóroval. Mužstvo se do posledního hvizdu rvalo o vyrovnání."