Votroci chtějí u Nisy uspět

Ligový a divizní fotbal

Datum: 12.4.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

V rámci 23. kola Gambrinus ligy zajíždí tým FC Hradec Králové v sobotu odpoledne na sever Čech, aby od 16. 00 hodin svedl další boj o důležité body s momentálně s pátým týmem prvoligové tabulky FC Slovan Liberec.

Před týdnem Votroci v domácím prostředí sahali po plném bodovém zisku, ale soupeř z Mladé Boleslavi jim tříbodovou radost vzal pár vteřin před konečným hvizdem. „Určitě to bylo zklamání, ale my jedeme dál. Musíme se soustředit na další těžký souboj v Liberci, kde bychom chtěli bodově obstát,“ říká středopolař se srdcem bojovníka Honza Šisler, který hájil v mládežnickém věku barvy sobotního soupeře.

Liberecký tým doznal v zimní přestávce poměrně výrazných změn. Tým opustili borci, kteří měli na svých kontech mnoho startů v modrém dresu. Určitě největší osobností, která opustila zelený liberecký pažit, je Jan Nezmar. Ligový kanonýr a bývalý kapitán však severočeský klub neopustil a v současné době zastává funkci sportovního ředitele. Odešli také Miloš Bosančič a kontroverzní Jan Blažek. Další osobností, která odešla, je Lukáš Vácha. Ten zamířil do Sparty Praha. Naopak z Letné do Liberce dorazili Pavelka a Frýdek, syn odchovance královéhradeckého fotbalu.  Změna přišla i na postu brankáře, Davida Bičíka vyměnil Přemysl Kovář.

Jedna změna přišla i směrem do Hradce Králové. Na poslední chvíli posílil Votroky Vojta Hadaščok, který se okamžitě začlenil do základní sestavy. „Na utkání se hrozně těším, ale nevím, zda budu moci vůbec nastoupit,“ říká smutně nová akvizice v černobílých barvách. Proč zřejmě nenastoupí, vysvětluje ředitel klubu Ing. Richard Jukl: „Ve smlouvě s Libercem je klauzule o vzájemném zápasu a možnosti hraní Vojty. My samozřejmě s Libercem usilovně jednáme, ale k dohodě zřejmě nedojde.“

Chybět bude také v minulém kole vyloučený kapitán týmu Milan Fukal. Kdo jej nahradí? Těch variant je několik. Na jeho post může naskočit Jánošík nebo třeba jeden z dvojice nováčků Simerský, Hájek. „O variantě se rozhodneme až na dnešním předzápasovém tréninku. Těch možností je několik,“ říká asistent trenéra Pavel Medynský. Potěšující je naopak zpráva, že za juniorský tým odehráli pondělní utkání také Dušan Uškovič, Jirka Janoušek a Tomáš Malinský.

Sobotní utkání označili fanoušci FC Hradec Králové jako výjezd jara. Ovšem tentokrát nebudou cestovat populárním holobusem, nýbrž přímým vlakovým spojem Hradec Králové hl. nádraží – Liberec hl. nádraží. Odjezd z Hradce Králové je naplánován na 9. 26 hodin, spoj zpět z Liberce vyjíždí v osm hodin večer.

Sobotní zápas FC Slovan Liberec – FC Hradec Králové začíná v 16. 00 hodin a řídit ho bude trio rozhodčích Kalenda – Pospíšil, Hájek.

Autoři: FCHK.cz

Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže