Vítězná předpřípravka Náchoda

Náchodsko, Žákovský fotbal, Turnaje
Napsal uživatel TB   
Pondělí, 26. Březen 2012 18:38

Česká Skalice – Do zdejší sportovní haly se v neděli 25. března 2012 sjelo sedm mužstev takzvaných předpřípravek, tedy kluků a holčiček narozených v roce 2005 a mladších. Pořadatelé z RSCM Rozkoš stanovili výjimku, že v každém mužstvu mohli nastoupit dva hráči, kteří spatřili světlo světa v roce 2004. Ročník 2005 je patrně nejmladší kategorií, která se na zimních turnajích objevuje. Některé kluby se navíc takto malým dětem ani nevěnují.

 

 

 

Poslední halový turnaj vyhráli nejmladší fotbalisté Náchoda

Českoskalický turnaj se jmenoval Pohár starosty města díky jeho dlouhodobé podpoře. Hrálo se systémem každý s každým. Vyhrát mohl jen ten nejlepší. Přestože žádný tým nedokázal vyhrát všechny zápasy, konečné pořadí se rýsovalo již několik utkání před vyhlášením výsledků.

Pohár starosty města Česká Skalice z rukou Tomáše Hubky převzali hráči FK Náchod. Jejich suverenitu narušil pouze Červený Kostelec, který dokázal papírového favorita porazit 1:0. Náchod dosáhnul velmi dobrého skóre 17:2. Na mále měl ještě v duelu s domácím týmem, který nakonec vyhrál 2:1. Možná kdyby se hrálo déle, kdoví jak by to dopadlo? V každém případě ale Náchod zvítězil u východočeského moře zaslouženě.

Druhou příčku vybojovali fotbalisté FC Hradec Králové A, kteří pomýšleli i na stupeň nejvyšší. Jenže dvakrát zaváhali. Prohráli s Náchodem 0:2 a remízovali v nervydrásajícím utkání s Rozkoší 2:2. Nejmladší Votroci hnaní hlasitými fanoušky si odvezli ze Skalice pohár za druhé místo.

Třetí místo bylo největším překvapením poháru. Červený Kostelec přivezl na turnaj pouze 8 dětí. Ty však bojovaly ze všech sil a zle zatápěly soupeřům. Mužstvo vedl nejlepší střelec turnaje Jan Lauterbach, který se trefil osmkrát. Svěřenci trenéra Roberta Hanuše zanechali v sousedním městě velmi dobrý dojem. Prohráli pouze s hradeckým áčkem a remízovali jen s béčkem stejného týmu. Ostatní zápasy vyhráli.

Čtvrtou příčku uhrál tým FC Hradec Králové B. Tomu příznivý los „přihrál“ jako posledního soupeře Spartu Úpice, která byla pro bílo černý tým snadnou kořistí. Hradecká rezerva za svým áčkem podle trošku pokulhávala, v rozhodujících chvílích se ale kluci dokázali semknout a uhrát potřebné body.

Na pátém místě skončili hráči pořádajícího RSCM Rozkoš. Ti vyloženě prospali úvodní mač s Kostelcem, kde se v závěru zmohli jen na snížení na konečných 2:1. Pak ale rekordně vysoko porazili Úpici 8:0 a nečekaně sebrali bod hradeckému áčku. Páté místo je pro mladý tým pěkným úspěchem. Navíc Kryštof Kocián atakoval korunu krále střelců, když se trefil sedmkrát.

Šestá byla nejpočetnější a nejvzdálenější výprava. Tým FK Pardubice přivezl 11 hráčů, takže mohl v duchu fair play půjčit dva kluky Spartě Úpice, které naopak dva kluci v průběhu turnaje museli odjet. Při posledním zápase Sparty seděli na její lavičce i trenéři Pardubic. Vzácná ukázka férového jednání mezi mužstvy! Rovněž celý turnaj se nesl v poklidném duchu. Když kluci potřebovali zavázat tkaničku, přerušil rozhodčí hru. O pěknou ukázku kladného vztahu k dětem se postaral také domácí trenér Jiří Kuneš, který s úsměvem na tváři zavázal kopačku hráči FC Hradec Králové. Byla by paráda, kdyby se takhle bez zbytečných vášní hrálo vždycky!

Poslední sedmé místo připadlo Spartě Úpice. Na jejich hráčích bylo vidět, že je čeká ještě dlouhá cesta za případným fotbalovým úspěchem. Určitě by si ale zasloužili cenu za statečnost.

Celý turnaj rozhodoval sudí Pavel Jelen, za kterého v jednom utkání zaskočil Pavel Vítek. Jejich dobrý výkon přispěl k hladkému a klidnému průběhu hry.

 

Jan Holý

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže