Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz
Středa, 21. Září 2011 12:28

Datum: 21.9.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: Deník - Radek Špryňar

Dvacetiletý nováček v základní sestavě fotbalistů Hradce Králové se proti Bohemians 1905 blýskl dravým výkonem. Po vítězném zápase s Bohemians nadšeně rozmlouval s početnou skupinkou rodinných příslušníků, na závěr si s nimi plácl dlaněmi, úsměvy od ucha k uchu. Taky proč ne. TOMÁŠ MALINSKÝ v neděli absolvoval premiéru v základní sestavě „votroků“, a vydařila se mu náramně. Deník ho dokonce vyhlásil Mužem zápasu.„Pocity mám pěkné. Jen škoda, že jsem nevyužil svoji velkou šanci,“ litoval dvacetiletý rychlík, jenž osmasedmdesát minut „hobloval“ pravou lajnu. A když opouštěl trávník, diváci ho odměnili bouřlivým aplausem. V základní sestavě se vám evidentně líbilo. Zápas vám vyšel výborně, že?
(usmívá se) Pocity mám pěkné. Nahrál jsem na první gól. Škoda že jsem ještě v prvním poločase nevyužil svoji velkou šanci. Mohlo to být 2:0. Ale i tak premiéru hodnotím kladně.Na Sňozíka jste v závěru prvního poločasu běžel úplně sám. Pokud byste vedli o dva góly, byl by váš náskok mnohem komfortnější. Vyčítal jste si v kabině spálenou šanci?
Jasně. Mohli jsme se cítit ještě o poznání lépe. Ale nespadlo mi to tam. Hlavně že jsme vedli alespoň 1:0. To se vám hned hraje líp.

Proč jste sólo nezakončil gólově?

Šel jsem z levé strany a tak jsem počítal s tím, že budu pálit levačkou. Pokaždé, když jdu sám na brankáře, tak naznačím. Teď jsem to neudělal a vystřelil hned z první. Je to moje chyba, beru to na sebe. Byla to tutová šance, kterou jsem měl proměnit. Ale život jde dál. (usměje se) Utkání jsme zvládli. Jsem hrozně rád, že jsme diváky potěšili.

V lize jste doposud nastupoval pouze jako střídající hráč. Byl jste před premiérou v základní sestavě nervózní?

Trochu ano. Hned na začátku jsem si na straně pustil balon a dostal se do hry. To se pak jinak hraje, než kdyby tomu bylo opačně a musel bych přemýšlet, že jsem něco zkazil. Cítil jsem se dobře. Nervozita mě brzo přešla. Paráda.V první půli jste byl nesmírně aktivní. Neustále se nabízel, sbíhal do volných prostorů. Jen centry ze strany se vám příliš nedařily.
Snažím se míč cpát do vápna razantně, abych kluky spíš trefoval. Štvalo mě, že se mi tato činnost nedařila více. Dnes se mi to povedlo jednou a byl z toho Dvořákův gól. Takový je fotbal. Příště to třeba bude lepší.Hráli jste proti Bohemians i za trenéra Kotala?
Kouč nám před zápasem zdůrazňoval, ať hrajeme hlavně za sebe. Že když odejde, tak stále budeme mít šest bodů a vytvořený nějaký bodový základ. Říkal, ať makáme, bojujeme a výsledek se dostaví. Myslím, že v kabině jsou všichni kluci rádi, že se to povedlo a že jsme snad pomohli i trenérovi

FG_AUTHORS: FCHK.cz