Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz
Pondělí, 19. Září 2011 14:12

Datum: 19.9.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Necelých 24 hodin po utkání FC Hradec Králové - Bohemians 1905 (2:0) jsme si povídali s lodivodem hradeckých Votroků Václavem Kotalem.

Pane trenére, včerejší vítězný zápas budete určitě hodnotit kladně …

Samozřejmě a to nejenom z hlediska výsledku, který byl skvělý, ale i z celkového průběhu utkáním. Na klucích byla vidět koncentrace, že se soustředí na každý moment utkání, že nechtěli pustit Bohemku do větších šancí … Tlak na hráče před utkáním byl obrovský.

Hráči si i za tohoto stavu s utkáním poradili velmi dobře …

Bohemians je velmi silný tým a vlastně jejich hráči zbraně nesložili ani za nepříznivého stavu. Důrazně nás napadali, dostali nás pod tlak, a proto bych chtěl našim klukům poblahopřát, jakým způsobem utkání zvládli, a doufám, že se situace trošku uklidní.

Bohemka se prezentuje důraznou hrou, ale z včerejších soubojů vesměs vycházeli vaši hráči vítězně … Co jste hráčům naordinoval?

Poprvé při domácím utkání jsme měli předzápasové soustředění. Na něm jsme si jednotlivě probrali hráče soupeře, hráče jsme upozornili, že Bohemka má rychlé kraje atd. Nakonec si trenér Madynský i na pozápasové tiskové konferenci stěžoval, že se mu jeho krajní záložníci vůbec nedostali do hry. Bylo to tím, že obě naše strany výborně bránily, jak Poděbradský s Malinským na jedné straně, tak Zelený s Rezkem na straně druhé. Dobře pracovala i stoperská dvojice, která dokázala v osobních soubojích eliminovat přednosti Bohemky.

Jaká byla zápasová taktika? Do 15 minuty jako by se na hřišti nic nedělo, ale pak se stroj Votroků rozjel na plné obrátky.

Základním předpokladem bylo, abychom neudělali chybu a nedopustili, aby se soupeř dostal do vedení. Proto jsme z počátku hráli opatrně ze zajištěné obrany. Dá se říct, že jsme začátkem testovali, čeho jsme schopni. Hlavně to chtělo neudělat chybu, to se nám v minulých zápasech nepodařilo a vždycky jsme soupeře pustili do vedení. Samozřejmě se pak utkání pod psychickým tlakem hůře obrací, obzvláště proti takovému týmu, jakým je Bohemka. Vždyť do včerejšího dne prohráli pouze jednou, a to v Jablonci.

Do zápasu nastoupil od první minuty mladíček Malinský a byl u všeho důležitého …

Připravil první gól. Bylo to trošku i o štěstí, kdy byla rozehraná standardní situace, odražený míč se dostal k Tomášovi a ten ho nastřelil před branku. Je jen dobře, že se v tom prostoru pohyboval Pavel Dvořák a dokázal to usměrnit do sítě. Možná trošku šťastný gól, ale je dobře, že do vápna naši hráči šli. Škoda pak Tomášovy druhé šance, kdy v poslední minutě poločasu postupoval sám na branku soupeře. V druhém poločase ho zastoupil Filip Klapka, kdy podobnou situaci dokázal gólově vyřešit a gól byl rozhodující pro vývoj a výsledek celého utkání.

Filip Klapka byl vyhlášen i mužem zápasu …

Jednoznačně po zásluze. Myslím si, že jak jsme v tomto utkání přešli na rozestavění 4-4-2, tak on v roli druhého útočníka nemá tolik defensivních úkolů, i když samozřejmě bránit musí. Má však mnohem více času na tvoření, což se mu včera dařilo.

Již jste zmínil výbornou hru stoperů, včera odehrál výborný zápas Milan Fukal …

Věděli jsme o síle Bohemky, hlavně ve vzduchu … Škoda velmi dobrý hlavičkář, soubojový hráč, Nešpor něco podobného …Byla to těžká práce pro všechny kluky, jak pro Milana Fukala, tak pro Kubu Chlebouna, a také pro Jirku Lindra v brance, protože oni jsou důrazní a chodí neustále do brankáře. I když se ne vždy všem situacím ubráníte, včera kluci podali 100% výkon a s obrannou hrou všech hráčů jsem byl spokojen.

I přes nepřízeň počasí přišlo pod lízátka pěkných pět tisíc fanoušků a byli slyšet!!!

Chtěl bych našim fanouškům poděkovat nejenom za včerejší fantastickou podporu, za podporu mé osoby, ale že nezatratili hráče a celý zápas povzbuzovali. Pravé fanouškovství se ukáže ne, když se mužstvu daří, ale právě v těch těžkých situacích, kdy se mužstvu daří méně. Včerejší podpora byla fantastická a chci všem vzkázat, že určitě pracujeme na tom, aby náš herní projev byl lepší. Všechno chce čas. My máme hodně nových hráčů, které musíme zapracovávat do systému. Jsem rád, že jsme toto utkání zvládli a ještě jednou velký dík fanouškům. Zůstaňte nám nakloněni a já naopak věřím, že se naše výkonnost opět zlepší.

Děkuji za rozhovor.Fotogalerie z utkání FC Hradec Králové - Bohemians 1905 2:0 ZDE[1]