V neděli souboj FC Hradec Králové – Bohemians 1905 (17.00 hod)

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz   
Pátek, 16. Září 2011 15:24

Datum: 16.9.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

V neděli souboj FC Hradec Králové – Bohemians 1905 (17.00 hod)

V nedělním podvečeru budou chtít Votroci složit výsledkový reparát. Ovšem nečeká je vůbec nic lehkého, „pod lízátka“ přijede čtvrtý tým tabulky Bohemians 1905.

 

Ten od loňské sezóny předvádí výsledkově vydařený fotbal. Hru má založenou na disciplíně, tvrdé, až nesmlouvavé hře a na velké produktivitě. Vždyť jádro kádru je již několikátou sezónu pohromadě. Jména hráčů Sňozík, Nykl, Jindříšek, Michálek, Škoda, či Nešpor hovoří za vše. V přestupním termínu kádr doplnili mladíci Nicolas Šumský, který do pražské Bohemky přišel oklikou přes Argentinu a Ondřej Kraják, synovec královéhradeckého odchovance, reprezentanta ČR Vratislava Lokvence, který v žákovském věku začínal v černobílém dresu a posléze v dorostu dal přednost dresu rudému, čili Spartě Praha, stejně jako jeho strýc.

 

Sílu Klokanů uznává i Filip Klapka, který ovšem proti nim v loňské sezóně nenastoupil (oba zápasy se odehráli na podzim): „Důležitý, velice důležitý zápas a určitě ne jednoduchý. Asi bych si dovedl představit jednoduššího soupeře na náš tříbodový úkol, který před sebou máme.“ na koho si budeme muset dát pozor? „Určitě vpředu na Škodu, který umí dát gól a s Nešporem tvoří důraznou útočnou dvojici.“ říká Filip Klapka, který pomalu nabírá kondiční manko, zapříčiněné zraněním. Ty v poslední době provází Votroky v hojné míře a někteří hráči v týdnu ani netrénovali. Problémy s kotníkem má Hochmeister, s kolenem Pavel Černý a i další hráči v týdnu užívali kondiční úlevy.

 

O síle soupeře ví i trenér Václav Kotal, který zkraje týdne předložil vedení klubu analýzu dosavadních výsledkových nezdarů a vizi, jak z toho ven. „Čeká nás obzvláště těžký soupeř, s kterým jsme vždy měli problémy. Hráči Bohemky jsou důrazní v osobních soubojích a vesměs hrají na rychlý protiútok. Ovšem my hrajeme v domácím prostředí, tak bychom se již rádi prosadili. Smůla přeci nemůže být do nekonečna a v neděli již musíme být produktivní.“ říká Václav Kotal a dodává: "Základ všeho je, aby hráči stále do těch příležitostí chodili. Největší chyba by byla, kdyby chodili do šancí již s podvědomím, že tu šanci nedají. Pokud si šance budeme vytvářet, potom je to otázka i štěstí a třeba se do branky může dostat i nějaký ten odražený míč.“

 

Jak se Votrokům povede odčinit dvě domácí porážky, na to si musíme počkat zhruba do nedělní, sedmé hodiny večerní. Utkání s Bohemians 1905 začíná přesně v 17.00 hodin a řídit ho bude trio sudích Kocourek - Chytil, Gallo. A jaký výsledek by si přál lodivod domácích Václav Kotal? „V našem postavení, po dvou domácích utkáních, nemůžeme myslet na nic jiného, nežli na tři body.“

FG_AUTHORS: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže