Je na čase střílet góly. Už na Dukle, ví forvard

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz   
Pátek, 09. Září 2011 09:57

Datum: 9.9.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: Deník, Radek Špryňar

Útočník "votroků" Pavel Dvořák zatím skóroval pouze jednou, trenér od něho chce „desítku“.

Na Duklu jede s jasným plánem. Vstřelit branku a pomoci “votrokům“ k úspěšnému výsledku. Pavel Dvořák (21) zatím vstřelil v pěti kolech pouze jeden gól (v Teplicích), přitom kouč Kotal o něm před sezonou prohlásil, že může dát branek deset.

„Nejdřív musím dát druhý gól, pak třetí, čtvrtý… Až potom můžu myslet na kulaté číslo,“ říká útočník FC Hradec Králové a je znát, že nelichotivá bilance ho trápí. „Tři kola jsem nedal gól, už je zase na čase,“ uvědomuje si Dvořák. Po třech porážkách v lize a jedné pohárové potřebuje Hradec zabrat. A především vstřelit góly, což je práce pro jednadvacetiletého forvarda.

Pomohla vám reprezentační přestávka? Vyčistili jste si hlavu?
To se uvidí v pátek, ale doufám, že pomohla. Mohli jsme kvalitně potrénovat a pořádně se připravit na Duklu.

Odpočinuli jste si psychicky po čtyřech porážkách?
Já osobně bych radši hrál a poslední nezdary odčinil. Během reprezentační pauzy mám v hlavě stále poslední zápas.

Měli jste hodně času detailně probrat vaše výkony, chyby i to, proč nestřílíte góly. Na co jste přišli?
Neproměňujeme šance a máme problémy v předfinální fázi. Navíc jsme udělali i zbytečné chyby vzadu, proto jsme prohrávali.

Byl jste na „paškále“ i vy? Nesete odpovědnost za ofenzivu týmu, která v uplynulých zápasech haprovala.
Určitě. Každý ví, že šance jsem měl proměnit. To mi nikdo nemusí říkat nebo vytýkat. Vím to sám nejlíp. Spíš jde o to, že možností ke vstřelení branky si můžeme vypracovat více. Ovšem musíme zlepšit založení útoků a kombinaci. Bez toho to nepůjde.

Nemáte strach, že se podobně jako loni dostaví střelecká nemohoucnost?
Strach z toho nemám. Jsem tady od toho, abychom se zlepšili. Nejlépe už na Dukle. Pevně věřím, že získáme v lize po třech kolech další body a přidáme i branky.

Na Julisce váš však nečeká příjemný soupeř. V druhé lize jste ho dlouho neporazili, v letním přípravném období dokonce prohráli 1:3. Vnímáte to?
Každý soupeř v lize je těžký, nikdo nám nedá nic zadarmo. Dukla má kvalitní tým, ale myslím si, že záleží především na nás. Jak k zápasu přistoupíme, jak budeme plnit pokyny trenérů, jak budeme zodpovědní. Pokud tohle splníme, nemáme se čeho bát.

Pomůžete mužstvu k úspěšnému výsledku vstřelenou brankou?
Byl bych moc rád. (směje se) Trefil jsem se jen v Teplicích, od té doby na branku čekám. Moc bych se chtěl prosadit. Tři kola jsem nedal gól, už je zase na čase.

Potřebujete skórovat i kvůli tomu, abyste vyslyšel slova kouče Kotala, že byste měl v lize vstřelit 10 branek.
(usmívá se) Přání mám podobné, ale realizace zatím pokulhává. O čísle deset nepřemýšlím. Nejdřív musím dát druhý gól, pak třetí, čtvrtý… Až potom můžu myslet na kulaté číslo.

Authors: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže