Obranná hra nám v posledních kolech nefunguje, říká trenér Kotal

Napsal uživatel FCHK.cz
Sobota, 10. Září 2011 01:33

Datum: 9.9.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Pane trenére, jak hodnotíte dnešní zápas na Dukle a vysokou porážku 0:4?
Nehodnotí se to dobře,ale musíme to vzít jako realitu. Každý dobrý výsledek se odvíjí od dobré obranné hry, ale ta nám v posledních zápasech nefunguje. Máme s tím problémy a z toho plyne i nervozita v týmu.Když kvalitně nebráníte a nejste kvalitně schopen založit útok,pak i ta koncovka není efektivní. Hráči si musí uvědomit, že vše je o trpělivosti a zodpovědnosti. Dokud se k tomu nevrátíme, budeme mít stále problémy.

V lize jsme naposledy vstřelili gól ve 2. kole v Teplicích. V čem spatřujete příčinu?
Jak jsem řekl, stále se dostáváme do pozice, že dostaneme první gól a pak se vše odvíjí v náš neprospěch. Soupeř poté hraje se zajištěnou obranou a my se snažíme hru otevřít a zkvalitnit směrem dopředu. Ale i přitom musíte kvalitně bránit. My po poločase prohráváme 0:1 a chceme s tím druhým něco udělat. Hned na začátku druhého poločasu uděláme takovou fatální chybu a soupeř se dostane do dvoubrankového vedení. Poté je to pro nás hrazně složité.