Proti Dukle Praha nastoupí někteří hráči úplně na jiném místě, říká Václav Kotal

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz   
Středa, 07. Září 2011 16:05

Datum: 7.9.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Proti Dukle Praha nastoupí někteří hráči úplně na jiném místě, říká Václav Kotal

Trenér Václav Kotal využil reprezentační přestávky ke konsolidaci týmu. Postupně do sestavy zabudovává "nováčky" Milana Fukala a Marka Plašila. V týdnu se po zranění do tréninku zapojil i Filip Klapka. Jedinou vráskou na jeho čele tak zůstává zranění Pavla Černého.Máte za sebou necelých čtrnáct dní volna díky reprezentační přestávce. Jaké bylo z Vašeho pohledu a jak jste ho využili?

Díky středečnímu pohárovému utkání v Liberci a pátečnímu mistrovskému utkání na Dukle to ani čtrnáct dní nebylo, spíš se dá říct osm dní. Hráči ale ani volno neměli, trénovali i mezi zápasem s Příbramí a Libercem. Volno měli pouze nyní v neděli. V pondělí jsme začali pětidenní, přípravný mini cyklus před ligovým zápasem s Duklou, takže vrchol tohoto týdne bude v pátek.

 

V pátek tým čeká těžké utkání s nováčkem Duklou Praha. Fanoušci očekávají bodový zisk. Nesvazuje to hráče?

Pojedeme na Julisku jako na každé utkání. Chceme bodovat, chceme být úspěšní a navíc chceme podat dobrý fotbalový výkon. Musíme však být schopni realizovat proměnění šancí, které si vypracujeme. Ve všech utkání, které jsme v poslední době bodově nezvládli, jsme si vypracovali dostatek šancí k tomu, abychom v těch daných utkáních získali minimálně bod. Hlavně utkání s Příbramí jsme měli vyhrát, protože zde jsme si vypracovali mnohem více šancí než soupeř, který v utkání dvakrát trefil branku, z toho jednu „šibenici“ a bohužel pro nás to dopadlo nešťastně, když jsme prohráli 0:1, musíme být v koncovce důraznější a hlavně přesnější, aby se takováto utkání již neopakovala.

 

Nemrzí Vás osobně některé reakce fanoušků po těchto bodově nevydařených zápasech?

Samozřejmě respektuji každého názor. V dnešní době se každý může vyjádřit k čemukoli, ale myslím si, že pokud se k něčemu vyjadřuji, musím znát určité souvislosti. Nám v průběhu podzimní části soutěže přišli dva hráči, Milan Fukal a Marek Plašil. Jejich zabudování do sestavy není jednoduchou záležitostí. Do jejich příchodu jsme mohli do konstruktivní obrany zapojit pouze Hochmeistera a Pávka. Já věřím, že příchodem a zařazením do základní sestavy Milana Fukala a Marka Plašila situaci zlepšíme. Odpověď nám již dá naše utkání na Dukle, kde se někteří hráči dostanou na úplně jiné posty v sestavě, a uvidíme, jak si s tím poradí.

 

Nebude to v tak důležitém utkání risk?

Risk je to vždycky. Předpokládáme, že hráči mají svoji kvalitu a jsou s námi již nějakou dobu. Jinak, než v ostrém utkání a na soupeřově hřišti je neotestujeme. Jedeme na půdu nováčka, který je ve stejné roli jako my před rokem. Dukla Praha je určitě těžký soupeř. Dokázala doma remizovat se silnou Olomoucí, s Plzní sice prohrála, ale předcházely tomu dvě hrubé chyby gólmana. V poli jejich hra nebyla vůbec špatná. V dalším domácím utkání porazila České Budějovice, na Slovácku a na Žižkově prohrála o jediný gól. Určitě v dalším domácím utkání udělá všechno pro to, aby vyhrála a body zůstaly doma. Oni mají čtyři body a jsou dva body za námi. My naopak nechceme prohrát, takže očekávám zajímavé utkání. My také uděláme vše pro to, abychom neprohráli a s nějakým bodem z Prahy odjeli.

 

Duklou jste se utkali v letní přípravě a prohráli 1:3. Bude to dostatečné varování před útočníky Markovičem a Svatoňským, kteří v Opatovicích „řádili“?

Svatonský v posledních zápasech nehrál. Jinak Markovič je velmi kvalitní hráč, což dokázal v minulé sezóně na Žižkově. Na hru Dukly se připravujeme celý týden a jejich sestavu známe. Nyní ještě udělali Lietavu ze Žiliny, což je další velmi dobrý útočník. Připravujeme se na všechny varianty, jak by mohli hrát, a věřím, že je naše mužstvo dobře připravené. Vše uvidíme a budeme moci hodnotit až v pátek v samotném utkání.

 

Děkuji za rozhovor.

Authors: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže