Přiveďte své děti během zápasu Gambrinus ligy do jejich stanu

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz   
Pondělí, 05. Září 2011 10:36

Datum: 5.9.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Přiveďte své děti během zápasu Gambrinus ligy do jejich stanu

Od letošní sezóny je novinkou při domácích utkáních Gambrinus ligy „Dětský stan“ (za západní tribunou). Ten vede Darina Kopečná z občanského sdružení Chaloupka. Nová nabídka fotbalového klubu pro ty nejmenší se pomaličku dostává do podvědomí fanouškovské obce a děti se do svého "stanu" rády vrací.Jak vznikla myšlenka, zabavit děti jinou formou, než fotbalem?

Byl to vlastně nápad fotbalového klubu, který chtěl rozšířit nabídku pro fanoušky klubu. Pan Nader Safari, člen představenstva se na mě obrátil s otázkou, zda bych byla ochotná si vzít na starost program do Dětského stanu.

Já to osobně považuji za velmi dobrý nápad, protože si rodiče mohou užít víc ze zápasu a nemusí myslet ještě na hlídání a zabavení dětí.

 

Jaká je reakce dětí a jaká jejich rodičů?

Akce Dětský stan se zatím dostává pozvolna do povědomí veřejnosti, ale zatím rodiče dětí, kteří si

k nám děti přivedli, tuto aktivitu klubu velice vítají. O přestávce se chodí dívat, co dětí dělají a po zápase děti ani nechtějí jít domů, což nás velice těší, protože to svědčí o tom, že se nám prvotní myšlenka povedla.

 

Co dětem během zápasu nabízíte?

V prostorech stanu, který je mimochodem velice prostorný, nabízíme zatím výtvarně tvořivé aktivity proložené hrami. Podle počtu dětí chceme zavést ještě několik aktivit zaměřené na pohybové hry, kuželky, hod na přesnost apod./ a koutek pro nejmenší dětičky s dřevěnými hračkami. Dětský stan je určený pro děti od zhruba 5 let, ale dle vyspělosti dítěte je možné i od 4 let, závisí vše pouze na tom, zda je dítě schopné být dvě hodiny bez rodičů.

 

Jaké máte zkušenosti s prací s dětmi?

S dětmi mám více jak 15tileté zkušenosti. Učila jsem na několika základních školách první stupeň.

Dlouholetá práce s dětmi pak přirozeně vyústila do založení občanského sdružení Chaloupka, které nabízí široké spektrum volno časových aktivit např. příměstské tábory, vždy zaměřené na určité konkrétní téma (Afrika, Indiáni, pohádka apod.), kroužky pro děti od 4 let, přednášky pro rodiče, semináře. Já osobně vedu několik kroužků, jako bubnování pro děti s rodiči, výtvarný kroužek, modelářský kroužek, angličtina hrou pro předškoláky a školáky. Spolupracuji s několika sdruženími jako lektorka.

 

Vy osobně fandíte fotbalu nebo jinému sportu?

K sportu mám velice blízko, protože od 8 let jsem hrála tenis a několik let jsem závodně hrála extraligu tenisu, několikrát jsem reprezentovala klub v zahraničí, a teď trénuji přes 10 let dětičky i dospělé. Můj syn hraje hokej, takže neznáme volné víkendy. Sport je mojí každodenní součástí.Děkuji za rozhovor

Authors: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže