Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz
Čtvrtek, 01. Září 2011 10:18

Datum: 1.9.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

V 3. kole Ondrášovka Cupu narazili Votroci na Slovan Liberec a chtěli se rehabilitovat za předchozí ligové porážky. To se jim pod Ještědem nepovedlo a z domácího poháru vypadli po porážce 1:3.

Než se všichni na stadionu U Nisy stačili posadit do svých sedaček, Votroci prohrávali 0:1. Domácí Breznaník se podél lajny prohnal okolo hostující obrany, zacentroval do vápna, kde nikdo z Votroků nedokázal míč odkopnout a nikým neatakovaný Hadaščok poslal domácí Liberec již ve 4. do vedené, 1:0. Votroci se okamžitě po inkasovaném gólu pokusili o kontr, ale Rezkovu kolmici z 8. těsně před Štěpánem zlikvidoval gólman Bičík. Po těchto dvou akcích z úvodu utkání se všichni diváci mohli pohodlně posadit a sledovat, jak se hra odehrává od vápna k vápnu. Po zbytek poločasu ani jeden tým nevyslal na soupeřovu branku střelu.

Zato v druhém poločase se nikdo na stadionu nenudil. Bohužel pro Hradec, hned v úvodu druhého poločasu fauloval v pokutovém území Koubek Hadaščoka a následoval pokutový kop, který v 52. Štajner s přehledem proměnil, 2:0. Po obdržené druhé brance převzali otěže zápasu Votroci, ale Fischerův průnik na hranici vápna, či Janouškova „dělovka“ z 30 metrů zůstaly nevyužity. A proti byl i rozhodčí Paták, když neuznal (nikdo neví proč) gól Votroků, který v 58. vstřelili ze skrumáže před libereckou brankou. Poté následovalo množství chyb v hradecké defenzívě. Jednu z nich v 61. využil Hadaščok a poslal Liberec do tříbrankového vedení, 3:0. Další šance Liberce zůstali nevyužity a tak v závěru zápasu, v sedmé minutě nastavení, Votroci alespoň zkorigovali skóre po krásné hlavičce Fukala na konečných 1:3.

Trenér Václav Kotal: „Bohužel jsme nezachytili ani jeden začátek poločasů. V zápasu jsme udělali mnoho chyb, za které nás Liberec trestal. Je škoda, že nám rozhodčí neuznal kontaktní gól. Myslím si, že za stavu 1:2 jsme utkání mohli ještě zdramatizovat. Za stavu 0:2 si to Liberec pohlídal a musím mu pogratulovat k dobrému výkonu a postupu do dalšího kola.“

Sestava FC Hradec Králové: Koubek: Plašil, Chleboun, Fukal – Fischer, Janoušek, Rezek (46. Pávek), Zelený – Malinský, Dvořák (75. Jandík), Štěpán (69. Gulajev)

Sestava FC Slovan Liberec: Bičík – Vácha, Nezmar, Polák, Fleišman – Šural (84. Krystan), Bosančič (89. Daniel), Janů, Štajner, Breznaník (67. Liška) – Hadaščok

Góly: Hadaščok 2, Štajner (PK) – Fukal, ŽK: Nezmar – Plašil, Fischer, Diváků 2361Utkání si můžete prohlédnout ve fotogalerii ZDE.[1] Autor fotografií Jaroslav Hofman, Tanvald