V kádru Hradce bych se chtěl prosadit, říká Tomáš Malinský

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz   
Úterý, 30. Srpen 2011 10:31

Datum: 30.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

V kádru Hradce bych se chtěl prosadit, říká Tomáš Malinský

V letním přestupním termínu přišel mezi Votroky z divizního klubu AFK Chrudim jako úplný nováček. Tomáš Malínský nyní bojuje o základní sestavu.

Tomáši, jak hodnotíš nedělní, výsledkově nepodařené utkání?

Do utkání jsme nastupovali jako favorité, chtěli jsme tři body … Jenže nedáme góly, tak nemůžeme pomýšlet na bodový zisk.

 

Do hry jsi nastoupil okamžitě zkraje 2. poločasu. Bylo to součástí taktiky, věděl jsi o tom?

Nevěděl. Normálně jsem se o poločase začal rozcvičovat s rukama. Po obdrženém gólu si mě trenér zavolal, že tam půjdu hned. Rozcvičku jsem zintenzivnil a šel jsem na to. Myslím, že jsem měl dobrý vstup do zápasu a svým výkonem diváky potěšil.

 

Co scházelo tomu, aby ses prosadil i gólově?

V té největší šanci jsem šel do vápna, zasekl jsem si balón a volil razantní střelu, kterou mi Hruška vykryl. Měl jsem ho zkusit obstřelit. Škoda, že to tam nespadlo.

 

Jak jsi vnímal neproměněné šance ostatních spoluhráčů, potažmo penaltu kapitána týmu Fischera?

Před odchodem do kabin to zkoušel Jarda Zelený. Chtěl to fotbalově uklidit do brány, což se nepovedlo. Takový je fotbal. No a Fíša (Fischer) … prostě nedal penaltu, stanou se horší věci. Všichni to musíme hodit za hlavu a doufat v to, že porazíme Duklu a doma uspějeme s Bohemkou.

 

V zápase jsi byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání …

Určitě mě to těší, ale je jen škoda, že jsem nedokázal vstřelit alespoň jednu branku. To si diváci zasloužili. Již ve třetím zápase neviděli od nás branku a vlastně s námi všude jezdí. Kvůli divákům mě to mrzí, i když pískali … Musíme dát góly a odčinit to.

 

Jaký bude recept ukončit třízápasový brankový půst?

Recept je vždy skoro stejný. Musíme dát gól. Šance si vytvoříme, ale gól nedáme. Nevím, v čem to je. Možná nám chybí to štěstíčko.

 

Zítra vás čeká 3. kolo Ondrášovka Cup v Liberci …

Do Liberce pojedeme s cílem vyhrát. Zkrátka udělat vše pro to, abychom postoupili a utkání se nám povedlo. Musíme odčinit porážku s Příbramí a reprezentační přestávku tak alespoň trochu prožít v klidu. I když, porážka s Příbramí nás hodně mrzí.

 

Po několika minutách strávených na prvoligových hřištích si tě všiml trenér reprezentace do 21 let Jakub Dovalil a povolal tě mezi náhradníky ke kvalifikačnímu duelu s Arménií …

Zrovna jsem měl narozeniny, tak to byl takový malý dárek k narozeninám, který mě potěšil. Ale myslím si, že takových náhradníků jako jsem já …, tak takových hráčů v České republice je strašně moc. Jsem náhradník, ale zatím to neřeším. Spíš bych se chtěl prosadit tady v Hradci a až něco odehraji, tak pak se na to budu nějak dívat.

 

Děkuji za rozhovor.

 

Authors: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže