Napsal uživatel FCHK.cz
Neděle, 28. Srpen 2011 21:37

Datum: 28.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

FC Hradec Králové - 1.FK Příbram 0:1 (0:0)

V nedělním souboji na sebe narazila dvě sousedící mužstva, se stejným bodovým ziskem. Již od začátku utkání bylo znát, že kdo dá gól, ten zvítězí. Bohužel tím šťastnějším týmem byl soupeř, a to jedinou, značně povedenou střelou mezi Lindrovy tyče.

V první půl se hrál fotbal od vápna k vápnu. Vzruch přinesly až poslední dvě minuty. V 44. se do 100% šance dostal Zelený, když si zaběhl za obranu hostí, dostal milimetrovou přihrávku od Fischera, ale svoji kličku do gólového konce nedotáhl. Následnou hlavičku Dvořáka Hruška vyškrábl na roh. Ještě v poslední minutě Dvořák sklepl Fischerovi, ale jeho střela mířila nad příbramskou branku.

Do druhého poločasu šli Votroci s úkolem, co možná nejdříve skórovat. Bohužel opak byl pravdou. Rychlý gól vstřelili v 47. hosté, a to krásnou střelou Tarczala, 0:1. V 55. trenér Kotal poslal na hřiště nováčka v dresu Votroků Malinského a hra domácích se oživila. Po minutě jeho pobytu na hřišti, zatáhl míč k „lajně“, dal pod sebe Rezkovi, ale jeho „rána“ skončila vysoko nad. V 63. zlikvidoval nebezpečnou hlavičku Plašila Hruška. V 64. hostující obrana faulovala pronikajícího Dvořáka, jenže nařízený pokutový kop kapitán Votroků neproměnil a jeho střela skončila nad soupeřovou brankou. V 69. se k dalekonosné střele odhodlal Janoušek a jeho prudkou střelu Hruška ztěží vyboxoval. V 74. se k nebezpečné akci dostali i hosté, ale Pávek odkopl míč těsně před dobíhajícím Wágnerem. Poslední velkou šanci zápasu měl opět Malínský, kdy se individuálně probil až před Hrušku, ale ten jeho tvrdou přízemní střelu vytěsnil na roh.

Dnes chybělo Votrokům i kus štěstí. To jim chybělo při exekuci pokutového kopu, individuální akci Malinského a Zeleného.

Václav Kotal, trenér: „Dnes to nebylo utkání o nedostatku sebevědomí, ale o kusu štěstí. Toho měl soupeř o kousek víc. Hráči si musí uvědomit, že získávat body bez vstřelení branek nelze.“Sestava FC Hradec Králové: Lindr – Hochmeister (50. Plašil), Chleboun, Pávek, Poděbradský (55. Malinský)– Rezek, Fischer, Janoušek, Zelený – Dvořák, Štěpán (75. Černý) Sestava 1. FK Příbram: Štochl, Krejčí, Hejda, Ricka – Pilík, Tarczal, Koukal (90. Videgla), Valenta (72. Papšys) – Šlapák (86. Mareš), WágnerGól: 48. Tarczal, ŽK: Malinský, Černý / Hejda, Ricka, Wágner, Tarczal, Diváků 5036

Authors: FCHK.cz