Musíme se vrátit k tomu, co nás zdobilo v minulém ročníku, a to k organizovanosti hry, říká Václav Kotal

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz   
Pondělí, 29. Srpen 2011 13:19

Datum: 29.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Musíme se vrátit k tomu, co nás zdobilo v minulém ročníku, a to k organizovanosti hry, říká Václav Kotal

Těsně před pondělním dopoledním tréninkem jsme vyzpovídali trenéra Václava Kotala. Ten neskrýval rozčarování nad nepovedeným utkáním a výsledkem s Příbramí.

 

Jak hodnotíte včerejší domácí utkání proti Příbrami?

Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Příbram v předchozích zápasech hrála velmi aktivně, hrála velmi dobře. My jsme si v utkání vypracovali dostatek šancí, abychom ho zvládli. Bohužel opět se ukázalo, že když někteří hráči nejsou ochotni, nebo schopni respektovat sílu a kvalitu soupeře, tak těžko budeme moci vyhrávat. V utkání opět bylo spousta našich nevynucených chyb.

 

Dá se říct, že jsme neměli v koncovce dostatek štěstí? Naopak soupeř z jedné střely a následné nádherné „dorážky“ skóroval …

To je všechno o vývoji utkání. My trénujeme určitý způsob hry. Jestliže hráči nejsou ochotni respektovat názory a pokyny trenérů, tak utkání dopadne tak, jak dopadlo. My jsme měli dostatek možností, ale scházela nám trpělivost a připravit si další šance, kterých tam mohlo být podstatně víc.

 

Hru v druhém poločase oživil střídající Malinský …

Samozřejmě že to vím. Ale my máme na jedné straně mladého Zeleného, na druhé střídajícího mladíka Malinského. To jsou všechno talentovaní hráči, kteří se do šancí dostanou. Ale my potřebujeme, aby z takových šancí byl také gólový efekt. Zelený obejde brankáře, gól z toho není. Malinský se uvolní ve vápně, gól z toho není. Nám chybí realizace, a to je to podstatné. To, že něco vypadá pěkně …, ale je to bez efektu. Divákům se to líbí, ale co z toho máme? Pro mě je to málo. Hráči se musí vrátit k tomu, co nás zdobilo. To je organizovaná hra. Tolik zkažených věcí, tolik špatných přihrávek, špatně založených útoků a pak z toho vyplyne, že my gól nedáme a soupeř jeden šťastný ano.

 

Dalo se utkání otočit?

Včerejší utkání jsme otočit mohli, dostali jsme výhodu penalty, ale bohužel jsme ji neproměnili. Z tohoto pohledu se to hodnotí těžko, ale je to fotbal, je to hra.

 

Nyní nás čeká 3. kolo Ondrášovka Cupu, které sehrajeme již pozítří (středa 31. 8. Od 18.00 hod.) v Liberci …

Hrajeme proti kvalitnímu soupeři, který nám to zde před čtrnácti dny předvedl. Má kvalitní organizaci hry, kvalitní přechod do útočné fáze. Jestliže my nepředvedeme stejně organizovaný výkon, nemá cenu tam ani jezdit. Dá se hrát s každým, ale musí se plnit pokyny. Jak na ně, to nám o víkendu ukázaly Teplice. Mezi ligovými týmy jsou všechna utkání stejná, kdy z většiny rozhoduje první gól. Otočit ligové utkání, to již musí být rozdíl v kvalitě těch týmů, anebo mít kus štěstí.

 

Reprezentační přestávka je pro tým výhodou, či nevýhodou?

Máme k dispozici již zmíněné pohárové utkání v Liberci, které by nám mohlo výsledkově pomoc. Za sebou máme tři prohraná utkání, takže nálada určitě dobrá není. My ale musíme na zlepšení zapracovat a rozebrat si všechny věci, o kterých zde mluvíme.

 

Děkuji za rozhovor.

 

Authors: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže