V neděli pod lízátka zavítá Příbram

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz   
Pátek, 26. Srpen 2011 14:11

Datum: 26.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

V neděli pod lízátka zavítá Příbram

O víkendu sehrají Votroci zápas 5. kola Gambrinus ligy. Na svém stadionu hostí souseda z tabulky 1.FK Příbram. Za domácí tým zřejmě nastoupí poslední posila, odchovanec hradeckého fotbalu a v posledních třech sezónách hráč Příbrami Marek Plašil.

 

Příbram se oproti letům minulým presentuje technickým, běhavým fotbalem, který je založený na výborné fyzické kondici hráčů. To ví i hradecký lodivod Václav Kotal: „Příbram vyniká zarputilou hrou, mají ji postavenou na maximálním důrazu, na napadání, kdy soupeři nedají ani metr prostoru. Z tohoto pohledu nás čeká velice těžké utkání. Za další, Příbram je na tom v podstatě stejně jako my. První dvě utkání vyhráli, pak dvakrát prohráli.“ a k týmu Příbrami ještě dodává: „Nenechali hrát Slavii, nenechali hrát Liberec. Těm dokázali, na rozdíl od nás, vstřelit dvě branky a ještě měli další tři příležitosti. V neděli nás čeká velice těžký soupeř.“

 

Trenér David Vavruška sází na mladý kolektiv, a pouze čtyřiatřicetiletý Lukáš Pleško je tou výjimkou, která potvrzuje pravidlo, ale ten zřejmě v neděli nenastoupí. Oproti loňské sezóně, kdy hráči Příbrami za celý „podzim“ vstřelili pouhých 9 gólů, nyní mají na svém kontě gólů 8, z toho tři má na svém kontě reprezentant do 21 let Tomáš Wágner. „Wágner je výborný fotbalista. Líbí se mi. Všechny vykopávané balóny jdou přes něj, protože má velmi dobré převzetí míče. Musíme si na něho dát pozor a eliminovat ho.“ říká o dosavadním nejlepším střelci 1.FK Příbram Václav Kotal.

 

Počátkem týdne náš tým posílil defensivní hráč, odchovanec hradecké kopané Marek Plašil. Paradoxně má na svém kontě pouze prvoligové starty (77) v dresu nedělního soupeře: „Na zápas se těším, ale zda nastoupím, to nevím. To je věcí trenéra. Ale určitě jsem připravený.“ říká Marek Plašil. Po administrativní stránce je vše připraveno. „Dnes jsem byl Plašila zaregistrovat a v neděli může skutečně nastoupit.“ ujišťuje hradecké fanoušky sekretář Votroků Martin Černík. Zda nastoupí, to se dozvíme až v neděli odpoledne. Jeho případné nasazení komentuje Václav Kotal: „V nominaci Marek určitě bude. Jestli nastoupí, to je otázkou zdravotního stavu ostatních hráčů základní jedenáctky. Zda se nedají zdravotně do kupy, je možné, že nastoupí od první minuty.

 

Kvůli nataženým vazům v koleni, na Spartě chyběl Filip Klapka: „Jeho zdravotní problémy stále pokračují. Sice s námi lehce trénuje, ale podle svých vlastních slov se na utkání ještě necítí.“ říká Václav Kotal. A s jakým výsledkem by byl spokojený? „Jestliže chceme zůstat v horní polovině tabulky, tak musíme vyhrát, to je jednoznačné. Určitě i z hlediska dalšího vývoje tabulky Gambrinus ligy, pro klid v týmu chceme vyhrát. Za další nám k vítězství velí domácí prostředí, kdy si nemůžeme před domácími fanoušky ztratit další body.“

 

V jakém složení nastoupila 1.FK Příbram k poslednímu utkání proti Liberci? Hruška - Macháček, Ricka, Hejda, Pleško - Valenta (42. Mojdl), Tarczal, Koukal, T. Pilík (72. Mareš) - Wágner, Šlapák (82. Videgla). Podobná sestava by měla vyběhnout i v neděli v podvečer „pod lízátky“. Snad jenom Pleška by měl nahradit někdo z defensivních řad 1. FK Příbram.

 

Začátek nedělního utkání je v 17.00 hodin a řídit jej budou rozhodčí Mikel – Mencl, Pospíšil.

Authors: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže