Na Messiho se těším, říká Václav Pilař

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz   
Pátek, 26. Srpen 2011 15:56

Datum: 26.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Na Messiho se těším, říká Václav Pilař

Dnešní dopolední trénink Votroků sledoval i jejich nedávný spoluhráč Václav Pilař. Povídali jsme si s ním hlavně o hlavní části Ligy Mistrů.

Vašku, velká gratulace k postupu do Ligy mistrů. Prosím tě, popiš fanouškům dojmy z obrovského úspěchu.

Je to krásný, nepopsatelný pocit. Zvládli jsme všechny tři postupová kola, tzn., vyhráli jsme všech 6 zápasů. Myslím si, že jsme zcela zaslouženě postoupili ze základní skupiny a zasloužil si to celý tým. Bili jsme se všichni za všechny a oplatilo se nám to.

 

Co oslavy?

Vlastně jsme nic neměli. Po zápase jsme museli jet všichni na hotel, a tam jsme vše oslavili společnou večeří. Trochu jsme „řádili“ hned po zápase v kabině. V pondělí máme Spartu, takže až po tomto utkání si to teprve vychutnáme.

 

Před rokem a půl jsi nastupoval v na stadionu v Hlučíně, a třeba v Čáslavi … nyní tě čeká Nou Camp a San Siro …

Je to krásný pocit. Vše se seběhlo strašně rychle, vlastně během třech měsíců. Utkání s Trondheimem a s Kodaní nebyla jednoduchá. Los však vyšel krásně a my si to nyní můžeme užívat.

 

Jsi ústřední postavou plzeňského úspěchu. Máš již třeba nabídky ze zahraničí?

Ne, v současné době se o to ani nestarám. Soustředím se na to, co je nyní, a ne na to, co teprve bude.

 

V plzeňském dresu nastupuješ na levém okraji zálohy …

Na levé straně hraji s Davidem Limberským, který mě hodně zezadu podporuje. Na druhé straně je ofensivní Rajtoral. Dostávám od nich hodně míčů do pohybu, tak je to dobré. V Plzni je také výborná parta, tak to jde vše tak samo … proto se také tak daří.

 

Můžeš v Plzni v klidu vyjít na náměstí, nebo ti nedají fanouškové vydechnout?

Když jsem do Plzně přišel, bylo to po této stránce lehčí. Nikdo mě neznal, tak jsem v klidu mohl kamkoli vyjít. Nyní je to horší, již mě skoro všichni poznávají … Ale je to hezké.

 

A co v Převýšově?

V Plzni mám byt, ale když mám volno, tak hned jedu domů. Většinou to vychází jedenkrát v týdnu, v horším případě jednou za čtrnáct dní. Určitě rád domů jezdím, ale nyní toho času moc nebylo. A možná ani nebude. Do konce roku budeme hrát středa – sobota.

 

Nebudu asi daleko od pravdy, když řeknu, že nejvíce se těšíš na zápas proti Barceloně.

Určitě. Když jsem včera sledoval los, tak jsem ji k nám očima tlačil. Modlil jsem se, aby tam bylo „Háčko“, a bylo tam,.

 

Máš již v kabině domluveno, aby ti nikdo nesebral dres Messiho?

(Směje se) Ještě ne, měli jsme volno. Možná to v kabině řeknu, ale nevím, jestli uspěju. Asi každý by si chtěl vyměnit dres s Messim. Asi to bude o tom, kdo u něho bude dříve.

 

Neméně zdatným soupeřem bude AC Milán.

Určitě další favorit soutěže, krásný mančaft. Bude to také krásné, zahrát si v Itálii před plným stadionem s týmem plným fotbalových hvězd. Další zápas přirovnatelný k Barceloně.

 

Poslední do party je BATU Borisov, pro někoho méně známý klub, ale jistě silný soupeř.

Batu Borisov v posledním zápase vyřadil Šturm Graz 2:0. V týmu je hodně Brazilců. Když řeknete Batu Borisov, asi málokdo tento tým zná, ale stačí se podívat na jejich rozpočet a všem je to jasné. Ve svém středu mají brazilské hvězdy, které mají svoji kvalitu. Bude to s nimi těžké.

 

Kdy tě opět „pod lízátky“ potkáme?

To nevím, zas asi když mně vyjde čas, tak se za kluky podívám, jako dnes dopoledne.

 

Děkuji za rozhovor a v Lize mistrů hodně štěstí.

Authors: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže