Napsal uživatel FCHK.cz
Pondělí, 22. Srpen 2011 09:11

Datum: 22.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin, foto Dan Materna - MF Dnes

Votroci na Letnou přijeli v pozměněné sestavě. Koubek vystřídal v brance Lindra, ve středu zálohy nahradil zraněného Klapku (natažené kolení vazy) Fukal a Pavla Černého zastoupil Rezek. Také sestava Sparty doznala změn, a tak opory týmu Řepka, Sionko, Vidlička, Vacek byli pouze na lavičce, resp. Kerič a Pamič v hledišti.

Začátek utkání Votroci doslova darovali domácí Spartě. Již ve 2. došlo k nedorozumění mezi Koubkem a Hochmeisterem, jenže Kadlec nabídnutou šanci nevyužil. V 11 pálil, tentokrát zblízka, opět Kadlec, ale i tentokrát vedle. Trest za chyby v rozehrávce přišel v 17., když uprostřed hřiště ztratil míč Zelený, Matějovský dal na volného Mareše, který po samostatné akci v pokutovém území dostal domácí tým do vedení, 1:0. Votroci se poprvé ke slovu dostali až v 19., ale hlavička Dvořáka skončila nad sparťanskou branku. O minutu později se pokutovým územím Sparty probojovával Zelený, byl faulován …, ale rozhodčí Franěk odvahu na odpískání pokutového kopu nenašel. V závěru prvního poločasu měl další dvě dobré příležitosti Kweuke, když při první trefil boční síť a druhá skončila na břevně Koubkovy branky.

Votroci působili v prvním poločase ustrašeným dojmem, a tak o poločasové přestávce došlo v kabině hostí k domluvě. A pomohlo to. V druhém již byli více jak vyrovnaným soupeřem. Mezi 51. – 53. provětrával svými úniky soupeřovu obranu Štěpán, ale Dvořák své zakončení do gólového efektu ani jednou nedotáhl. V 54. Rezkova střela skončila v náruči Švengra, a ta Hochmeisterova z 30 metrů skončila jen těsně vedle sparťanské branky. V 76. se ke slovu dostali opět domácí „bombou“ Juhase, a tyč hradecké branky se otřásá ještě nyní. Na druhé straně pálil do tyče i Fischer, po individuálním průniku Malinského, který přinesl do řad Votroků oživení. V závěru utkání Hradec hru otevřel, a tak Sparta měla několik protiútoků do otevřené obrany, ale ty zůstaly pouze ve fázi pokusu.

Za výkon v druhém poločasu si Votroci zasloužili alespoň bod, ale utkání Gambrinus ligy se hrají na góly, a ten vstřelila pouze Sparta v prvním poločase, a tak všechny body zůstaly na Letné.

Václav Kotal, trenér: „Pokavad jsme chtěli na Letné uspět, museli jsme vstřelit alespoň jeden gól. To se nám bohužel nepovedlo. Nedostali jsme ani příležitost zahrávat pokutový kop za jasný faul na Zeleného, takže z Prahy odjíždíme s prázdnou. Je škoda, že jsme začali hrát až po obdržené brance.“Sestava FC Hradec Králové: Lindr – Hochmeister, Chleboun, Pávek, Poděbradský – Rezek (84. Gulajev), Fischer, Fukal (71. Černý). Zelený (78. Malinský) – Dvořák, Štěpán Sestava AC Sparta Praha: Švenger – Kušnír, Zápotočný, Brabec, Juhar – Mareš (69. Sionko), Hušek (87. Vacek), Matějovský, Podaný – Kadlec (78. Grajciar), Kweuke Gól: 17. Mareš, Diváků 10 501, ŽK: Zápotočný,

Authors: FCHK.cz