Do inkasovaného gólu jsme byli příliš ustrašení, říká trenér Kotal

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz   
Pondělí, 22. Srpen 2011 17:20

Datum: 22.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Do inkasovaného gólu jsme byli příliš ustrašení, říká trenér Kotal

Trenér Václav Kotal se ohlíží za nedělním utkání na Spartě (0:1)Co v nedělním podvečeru chybělo tomu, abychom si z Letné odvezli alespoň jeden bod?
Již před utkáním jsem klukům říkal, že pokud budeme chtít na Spartě uspět, musíme vstřelit alespoň jeden gól, což se také potvrdilo. Vzhledem k průběhu a vývoji utkání je pro nás škoda, že jsme začali hrát až od obdrženého gólu. Do té doby jsme byli ustrašení, zalezlí, dělali jsme hrozné chyby a z počátečního tlaku nás Sparta nakonec dokázala porazit. Je jenom škoda, že jsme nedokázali i my potrestat jejich chyby, nebo naše dobré akce zakončit gólem. Hlavně v druhém poločase jsme měli několik dobrých protiútoků, které jsme bohužel nedokázali zakončit tak, aby z toho byl bodový efekt.

 

Poměrně dobře jste dokázali pokrýt nebezpečného útočníka Kweukeho, který tentokrát neskóroval.
Moc dobře jsme ho nepohlídali. Na můj vkus měl až moc volného prostoru, a to že neskóroval, bylo spíše jeho chybou. Myslím si, že tam měl dost šancí. Chtěli jsme Spartu donutit k nakopávání od branky, a poté ho měl Milan Fukal zdvojovat. To se poměrně dařilo. Ale bohužel v některých momentech jsme jim sami nabídli tolik šancí po našich chybách. To se nesmí stávat. V podstatě jsme měli takové štěstí, že to Sparta nepotrestala.

 

Do utkání doslova vrhl střídající Malinský. To Vás asi na duši pohladilo?

Tomáš teprve sbírá ligové minuty, protože přišel z divize (AFK Chrudim) a každý takovýto zápas je pro něho sbíráním zkušeností. Věřím, že postupem času, až dokáže naplno využít svoji přednost, rychlost, tak bude pro tým ještě platnějším hráčem.

 

Vraťme se ještě k začátku utkání. Co mohlo být za důvod, že do utkání hráči vstoupili tak vystrašení. Vždyť zde hráli zhruba před třemi měsíci a zápas byl vcelku povedený.

Myslím si, že je to tím prostředím na Letné. Hráče jsme na to sice připravovali, že se nesmí bát hrát, ale každý to má v podvědomí. Navíc Sparta do utkání vlétla a do toho gólu nás dostala pod tlak. Měli několik standardních situací, včetně rohů. Nakonec jsme gól dostali po chybě v rozehrávce, když jsme mohli míč rozehrát, bohužel došlo k jeho ztrátě, obrana nebyla zkoncentrovaná a toho Sparta využila. My stále sbíráme zkušenosti. Jsme druhým rokem v lize a zápasů je málo.

 

Do branky nastoupil Tomáš Koubek, takže bude pravidelné střídání gólmanů?

Uvidíme, nyní to nedokážu říct. Tomáš odchytal dobrý zápas, kdy vyřešil několik složitých situací. Brankáře si ale řídí Karel (Podhajský), takže mu v této chvíli do toho nechci vstupovat nebo rozhodovat. Uvidíme, jak se vše vyvine.

 

Jak bude těžké tým připravit na nedělní utkání s Příbramí?

Každé utkání je velmi důležité a obzvlášť nyní to domácí, které přichází po dvou porážkách. Pokud chceme zůstat v tabulce tam, kde jsme, tedy v první polovině tabulky, musíme v následujících utkáních udělat vše pro to, aby tři body zůstaly v Hradci. Myslím si, že jsme to i dlužni našim fanouškům. Za podporu, kterou nám poskytovali proti Liberci a nyní i na Letné. Musíme se jako tým rehabilitovat a pokusit se o to, aby všechny tři body zůstaly zde v Hradci Králové.

 

Děkuji za rozhovor.

Authors: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže