Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz
Středa, 17. Srpen 2011 09:59

Datum: 17.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: Deník - Radek Špryňar

Záložník FC Hradec Králové Jiří Poděbradský těžce vstřebával vysokou porážku od Slovanu Liberec v poměru 0:3. Pořádně naštvaný, maximálně zklamaný a viditelně rozhozený. Směsice pocitů zaútočila po vysoké porážce 0:3 s Libercem na hradeckého záložníka JIŘÍHO PODĚBRADSKÉHO.„Prvních třicet minut jsme ještě plnili pokyny trenérů. Bohužel druhý poločas vypadal, tak jak vypadal. Byla to tragédie,“ nebral si servítky jeden z nejzkušenějších borců Kotalovy družiny.V druhé pětačtyřicetiminutovce se rozplynuly naděje Východočechů na bodový zisk. Liberec naservíroval strnulému publiku na vyprodaném Všesportovním stadionu tři gólové lahůdky a odjel s plným ziskem.„Votroci“ po školení od Štajnera a spol. spadli z prvního na šesté místo tabulky Gambrinus ligy a teď se pojedou předvést na Spartu! „Přesto tam musíme odjet plni sebevědomí a daleko víc si dovolit,“ nabízí recept na úspěch Poděbradský. Co se stalo v druhé půli zápasu s Libercem? Z naší strany to bylo hodně zlé. Sám nevím, nedostali jsme se k ničemu. Liberec nás jednoznačně přehrál, což vyjádřil i třemi góly. Prohráli jsme zaslouženě. Co k tomu dodat? Musíme se semknout a na Spartě uhrát co nejlepší výsledek.

Před utkáním na Letné je vysoká porážka hodně nepříjemná, viďte?

Určitě. Z Teplic jsme si přivezli výhru 3:0 a místo, abychom byli na koni a předvedli stejnou hru, tak to bylo o více než padesát procent horší.Dokážete si vysvětlit, čím to bylo způsobené?
Liberec má kvalitní mužstvo. Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas. Prvních třicet minut jsme ještě plnili pokyny trenérů. Bohužel druhý poločas vypadal, tak jak vypadal. Byla to tragédie.Velké problémy vám dělal matador Štajner a především průbojný Breznaník, střelec dvou branek. Šel vůbec zastavit?
Hrál dobře. Ale jestli ho šlo eliminovat, to byste se musel zeptat Hochiho (Hochmeistera) nebo Fíši (Fischera), kteří s ním byli nejčastěji v kontaktu. Myslím si, že každý hráč se dá ubránit. Breznaníkovi zápas sedl, to je bez diskuse. Byl hodně vidět a je jen škoda, že jsme mu v tom nedokázali zabránit.Kromě slušné možnosti Dvořáka hned zkraje zápasu, jste si prakticky nevypracovali vážnější šanci. Byl to jeden z důvodů porážky?
Vpředu jsme vůbec nepodrželi balon, obranu Liberce jsme nebyli schopni přečíslit. Nedařila se nám hra, na kterou sázíme. To znamená dát balon na útočníka a po krajích ofenzivu co nejvíce podpořit. Nešlo nám nic.

Je z vás cítit obrovské zklamání. Po výsledku 0:3 se tomu ani nedivím, ale na druhou stranu není důvod propadat panice.

Naštvaný jsem hrozně. To máte pravdu. Může se prohrát, ale po určitém výkonu. A ten náš byl prostě špatný. Proto jsem z toho ještě víc rozhozený. Musíme se otřepat. Sparta je ještě daleko těžší soupeř než Liberec. Přesto tam musíme odjet plni sebevědomí a daleko víc si dovolit.Před nedělním utkáním jste vedli ligu, fanoušci vás chválili, v médiích se o vás psalo jen pozitivně. Mohlo vám to uškodit?
Teď mluvím za sebe, ale na mně se to nepodepsalo. Odehráli jsme jen dvě kola, teď už tři a kupa těžkých zápasů je ještě před námi. Splnili jsme povinnost výhrou nad Žižkovem, v Teplicích jsme mohli jen překvapit. Bohužel proti Liberci to nebylo ono. Musíme si zase sednout na pr… a zase začít jezdit od podlahy. Třeba nám to paradoxně pomůže a vrátíme se opět k našemu poctivému fotbalu.

Authors: FCHK.cz