JUDr. Jindřich Rajchl se nám bude snažit vyjít vstříc, říká Ing Richard Jukl

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz   
Středa, 17. Srpen 2011 13:04

Datum: 17.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

JUDr. Jindřich Rajchl se nám bude snažit vyjít vstříc, říká Ing Richard Jukl

Včerejší den byl důležitý pro vznikající fotbalovou arénu, respektive pro hradecký fotbal. Jak již na začátku prázdnin avizoval ředitel klubu Ing. Richard Jukl, na zářijovém zastupitelstvu se bude hlasovat o zrušení etapizace výstavby stadionu. To znamená, že by se minimálně jedna sezóna nehrála na hřišti v Malšovicích, resp. „Hrála v rozestavěné, nově vznikající aréně v Malšovicích, nebo ve Sportovním centru Bavlna, a je zde i varianta sehrání mistrovských zápasů mimo město Hradec Králové, což si nikdo nepřejeme.“ říká Ing. Richard Jukl.Kvůli různým možnostem sehrání domácích utkání FC Hradec Králové v průběhu výstavby nové Malšovické arény se včera na Strahově sešla skupina lidí, která je přímo zainteresovaná na výstavbě nové arény se zástupcem Fotbalové asociace České republiky, se zastupujícím předsedou JUDr. Jindřichem Rajchlem. Jak již bylo zmíněno, za klub byl přítomen Ing. Richard Jukl, za město Hradec Králové náměstek primátora PeadDr. Jindřich Vedlich a vedoucí odboru rozvoje města Ing. Jiří Svátek, za společnost ECE Petr Vávra a hlavní architekt projektu Malšovický park Ing. Arch Oleg Haman z projektové kanceláře Casua.Co se vše probíralo na společné schůzce, to jsme se dozvěděli v rozhovoru s ředitelem klubu Ing. Richardem Juklem.

 

Včera jste byl členem delegace, která navštívila zastupujícího předsedu FA České republiky JUDr. Jindřicha Rajchla. Co bylo smyslem této návštěvy?

Nejprve musím říct, že jsme rádi, že bylo možné tuhle schůzku uskutečnit. Zástupci města, ústy pana náměstka Vedlicha, vyjádřili přání, abychom si společně s FA ČR nastínili kroky při výstavbě Malšovické arény a nemuseli hrát svá domácí utkání při budování nového stadionu mimo Hradec Králové. Je to velice důležitý počinek, že i město chce zachovat kontinuitu domácích zápasů v Hradci Králové.

 

Jaké byly reakce za strany zastupujícího předsedy fotbalové asociace?

Pan JUDr. Rajchl vyslechl pana náměstka Vedlicha, který ho seznámil s celým projektem a ukázal mu, v jaké fázi se projekt nachází, jaký možný harmonogram může nastat. Pan Rajchl byl příjemně překvapený. Konstatoval, že takovéto projekty jsou v České republice ojedinělé a vítá je. Přislíbil, že je bude všemožně podporovat a vyjádřil maximální podporu toho, aby se i v průběhu výstavby liga v Hradci Králové hrála. Sám říkal, že takovýmto projektům se musí všemožně pomáhat

 

Co to pro další kroky ve výstavbě znamená?

Pan náměstek Vedlich by měl do zářijového zastupitelstva připravit podklady pro možnosti sehrání mistrovských zápasů během výstavby Malšovické arény. Nyní je na to měsíc, abychom všichni připravili možnosti, kde v Hradci Králové hrát bez etapizace výstavby, tedy zda ve vznikající Malšovické aréně, nebo zda se přemístit do Sportovního centra Bavlna.

 

Je to reálné?

Určitě. My v současné době stále jednáme. Nyní jsme určili tři možné varianty. První variantou je, hrát na Malšovickém stadionu i při výstavbě, druhá varianta je Bavlna a až tou nejkrajnější, kterou si nikdo nepřejeme, je hrát mimo Hradec Králové. K těmto variantám jsme potřebovali některá potvrzení od FA ČR, což se včera stalo. Nyní my pouze určíme, v čem bude výhodnější, či nevýhodnější ta, nebo ta varianta.

 

Ale areál Bavlna nemá ani vyhřívání, ani osvětlení. Jak to chcete řešit?

Vyhřívání máme na Malšovickém stadionu a dá se přemístit kamkoli. S osvětlením je to horší, hlavně ve vztahu k televizi. Kdyby se nedocílilo požadovaného osvětlení jak v Malšovicích, tak i na Bavlně, tak bychom televizní utkání museli odehrát mimo náš stadion, tedy na stadionu, který odpovídá parametrům FA ČR. To je jediná hrozba nesehrání utkání v Hradci Králové. Co se týká splnění všech ostatních předpisů na stadion, tak máme příslib, že nám fotbalová asociace vyjde maximálně vstříc a bude nám v tom napomáhat.

 

Bude to pan JUDr. Rajchl i osobně kontrolovat?

Pan zastupující předseda přijede těsně po fotbalových volbách, tedy mezi 16. až 27. září, i s Komisí pro fotbalové stadiony k nám do Hradce Králové a společně určíme další postupy, jak v dané věci dále postupovat.

 

Je to příjemná změna, oproti letům nedávno minulým, aby se přední fotbalový funkcionář takto zajímal o věci a problémy „venkovského“ týmu. Všichni máme v živé paměti zápasy před pár desítkami diváků ve fotbalovém „vyhnanství“, kde fotbal sledovalo pár desítek fanoušků.

Pan Rajchl se vždy snažil všem vyjít vstříc, hlavně nováčkům. Těm se snažil přísná kritéria svazu posunout, aby s přechodem do Gambrinus ligy neměli tak hektické období, a aby se požadovaná kritéria trochu zmírnila. On pozitivně vnímá rozvoj a vývoj stadionů v Evropě, kde jsou například sektory pro vlajkonoše již delší čas bez sedaček a utkání má poté větší atmosféru. Pan Rajchl se snaží uzpůsobit stadiony lidem, to v minulosti nebývalo. Některá nařízení postrádala logiku a svaz na nich trval. Věděl jsem, že jednání s panem Rajchlem budou jednodušší a konstruktivní. On sám závěrem poděkoval naší radnici, jaký projekt chystá, a také poděkoval všem, kteří se včerejšího jednání zúčastnili a zároveň jsou zainteresování na projektu. Z jednání jsme měli velmi dobrý pocit.

 

Dá se vyčíslit ztráta, kdyby se utkání musela odehrát mimo Hradec Králové?

Ztráta by byla obrovská. Když pominu ztrátu image hradeckého fotbalu, ztrátu podpory u fanouškovské obce, tak by to byla ztráta více jak půlky dnešního rozpočtu.

 

Jak chcete pro fanoušky například připravit areál Bavlna? Přeci jen zápasy dorostenecké základny a Gambrinus ligy jsou diametrálně odlišné.

To bychom již předbíhali. Ale vše by se řešilo montovanými tribunami. Kapacita by byla výrazně omezena a určitě by to nebylo jako na dnešním Malšovickém stadionu, že by se na stadion vešel každý, kdo by přišel. Zkrátka, Bavlna by neměla určitě takovou kapacitu, jakou bychom potřebovali. Fanoušci by to museli rok vydržet a na fotbal by se dostali jen ti nejvěrnější, ti co si kupují permanentky.

 

Děkuji za rozhovor.

Authors: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže