Hradec rozjel spolupráci s Hlavicí

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz   
Středa, 17. Srpen 2011 17:05

Datum: 17.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: Deník - Pavel Ryšavý

Hradec rozjel spolupráci s Hlavicí

Fotbalové farmy? „Je to pro nás jednoznačný přínos,“ pochvaluje si generální ředitel Hradce Králové Richard Jukl. „Votroci“ se do svazového projektu ochotně zapojili, spolupráci navázali s třetiligovou Hlavicí a slušně ji vyzbrojili už v prvním kole.

 

Oslovit nějaký tým z regionu jste nezkoušeli?
Když se o farmách začalo uvažovat, Chrudim ještě v ČFL nebyla. S Letohradem jsme jednali, ale tam mají úzké vazby na Jablonec. Pardubice nás vůbec neoslovily, tak s nimi žádné jednání neproběhlo.


Z Hradce do Hlavice je to zhruba 100 kilometrů. Kdo hradí náklady spojené s cestou a případným ubytováním?

Farmářský tým, stejně tak i prémie. Mzdu hráčům hradíme my.


Jak celá spolupráce funguje? Je to tak, že Hradec vyšle tři hráče s tím, že musí o víkendu hrát, nebo z Hlavice vzejde prosba, že potřebuje dva beky, a tou se řídíte?

Celé to funguje hlavně na vzájemném dialogu. Během týdne si trenéři dávají vědět vzájemné potřeby.


Farmu jste hned v prvním kole využili na sto procent. Do třetí ligy jste vyslali kvarteto Hock, Gulajev, Malinský a Hodas. Splnila celá akce kýžený efekt?

Určitě. Posílali jsme tam už během přípravy tři až čtyři hráče. Navíc tam našich kluků bylo vlastně pět. Kmenový hráč Hradce Petrášek studuje vysokou školu v Liberci, tak je v Hlavici stabilně. Z našeho hlediska je taková spolupráce jednoznačně přínosná. Hlavice zvítězila 1:0 a nastoupili za ni naši hráči, kteří neměli zápasové zatížení.


Neuvažovali jste o tom, že byste, podobně jako třeba Příbram, úplně zrušili béčko?

Uvažujeme o tom. Ale až od příští sezony, kdy vzniknou juniorky prvoligových mužstev. Pak nebude mít moc logiku B tým držet. Teď nám připadalo zbytečné béčko rušit. Přišlo docela dost hráčů, kteří vyhráli extraligu dorostu a musí začít hrát mezi dospělými.

Authors: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže