Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz
Neděle, 14. Srpen 2011 20:12

Datum: 14.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

FC Hradec Králové - FC Slovan Liberec 0:3 (0:0)V nedělním prosluněném podvečeru se „pod lízátky“ střetly týmy, které vyznávají útočný styl fotbalu. A na hřišti to také bylo znát.

V prvním poločase začali Votroci pěkně zostra. Již v 8. zacentroval Fischer na volného Dvořáka a s jeho střelou měl Bičík plné „rukavice práce“. V 22. se dostal odražený míč k volnému Klapkovi, ale ten míč přes hradbu libereckých těl do branky nepropasíroval. V 25. zahrál Klapka roh na „volej“ Chlebouna, ale ten skončil nad Bičíkovou brankou. Po půlhodině hry se ke slovu dostali i hosté. V 27. se ke střele dostal Tomáš Janů, ale jeho projektil zablokovala obrana domácích. Následný centr směřoval na volného Rabušice a sklepnutý míč skončil těsně vedle Lindrovy branky. V 33. chybovala domácí obrana, k míči se dostal Breznaník a ve vápně hledal volného Rabušice. Naštěstí pro Votroky míč nadvakrát zpacifikoval Lindr.

Do druhého poločasu Votroci nastoupili s odhodláním, strhnout hru a výsledek na svoji stranu. Ovšem opak byl pravdou. Liberec byl pohyblivější a měl i více střeleckých příležitostí. V 53. poprvé zaměstnal Lindra Breznaník a o pět minut později Vácha branku netrefil. V 67. již uhodilo. K míči se dostal nikým neatakovaný Vácha a střelou do pravého růžku poslal hosty do vedení, 0:1. V 73. měl tutovku Blažek, ale Lindr ho vychytal. O výsledku utkání rozhodl během dvou minut Breznaník góly jak přes kopírák. Ten utekl domácí obraně a přeloboval vyběhnuvšího Lindra, 0:1, 0:2. Konec zápasu si již hosté pohlídali a po 370 dnech si soupeř odvezl z Hradce Králové všechny body.Sestava FC Hradec Králové: Lindr – Hochmeister, Chleboun, Pávek, Poděbradský – Janoušek (75. Jandík), Fischer, Klapka, Černý (62. Zelený) – Dvořák, Štěpán (55. Rezek) Sestava FC Slovan Liberec: Bičík – Fleišman, Nezmar, Polák, Gebre Selassie – Breznaník, Vácha (87. Bosančič), Štajner, Janů – Rabušic (83. Hadaščok), Šural (59. Blažek)
Branky: Breznaník 2, Vácha
ŽK: Dvořák – Vácha, Diváků 7200 (vyprodáno)

Authors: FCHK.cz