V neděli 14. 8. od 17.00 hodin pod lízátka na FC Hradec Králové - FC Slovan Liberec

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz   
Pátek, 12. Srpen 2011 11:27

Datum: 12.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

V neděli 14. 8. od 17.00 hodin pod lízátka na FC Hradec Králové - FC Slovan Liberec

V týdnu před utkáním bylo hodně vzruchu okolo termínu utkání. Kanál ČT 4 chtěl zařadit utkání lídra Gambrinus ligy se sedmým týmem tabulky do svého přímého přenosu. S tím však klub FC Hradec Králové nemohl souhlasit. „Zpráva o přeložení zápasu nás zastihla až v pondělí dopoledne, což je strašně pozdě. My jsme již měli vše připraveno na nedělní souboj, tzn. bezpečnostní složky, pořadatelskou službu a hlavně, nebylo by to fér vůči našim fanouškům, kteří si vše plánují týdny dopředu, a my jim pak nemůžeme oznámit pět dní před výkopem, že nastoupíme o den dříve. Proto jsem rád, že se utkání hraje v původním termínu, tedy v neděli 14. srpna v tradičních 17.00 hodin.“ Říká ředitel klubu Ing. Richard Jukl.

 

V minulém ročníku Liberec skončil o dvě příčky před Votroky, přesněji na 6. místě tabulky. Oba týmy si ve vzájemném duelu udržely domácí neporazitelnost. Na podzim vyhrál Slovan na hřišti U Nisy 3:0, a utkání pod lízátky mají ještě mnozí v živé paměti. Bylo to poslední domácí utkání v sezóně 2010/2011 a Votroci vyhráli 1:0.

 

První dvě utkání nové sezóny oba celky zvládly. Votroci si připsali šest bodů za vítězství s Žižkovem a výhru v Teplicích. Slovan Liberec vybojoval cenný bod za remízu 2:2 na půdě obhájce mistrovského titulu Viktorie Plzeň, a doma porazil Slavii Praha 2:1.

 

V obou utkáních tým ze severu Čech odborníci chválili a označili ho za jednoho z favoritů ligy. „Slovan Liberec je velmi kvalitní mužstvo. Když se podíváme na sestavu, tak i přes odchody některých hráčů, spíše posílili. Nyní mám čerstvé zprávy, že do Liberce jde Kadeřábek ze Sparty, resp. z Hřebíkovy stříbrné party. Je to určitě velmi kvalitní posila na pravou stranu. Kvalitními letními posilami také jsou Šural s Rabušicem z Brna. Druhý jmenovaný nyní dal v soutěžních utkáních tři góly. Když se podíváme na skladbu týmu, tak se jedná o skloubení zkušenosti s mládím.“ ví o soupeři domácí trenér Václav Kotal. Ví také o kvalitách Jiřího Štajnera, který nám dal v podzimním utkání dva góly a byl hlavním strůjcem liberecké výhry: „U Štajnera je pouze otázkou, kde bude hrát. Ve většině zápasů hraje ze středu, nyní se Slavií hrál zprava. My se musíme připravit na všechny varianty. Jirka Štajner je jedna z největších osobností ligy.“

 

 

V posledním utkání Gambrinus ligy Slovan Liberec nastoupil v následující sestavě: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Polák (78. Karisik), Fleišman - Štajner, Bosančič (54. Krystan), Vácha, Breznaník - Rabušic, Šural (68. Blažek)Kádr Votroků je po zdravotní stránce v pořádku a měl by nastoupit v podobné sestavě, jako v posledních zápasech. „V zápase musíme podat velmi kvalitní výkon, abychom byli schopni uspět.“ říká Václav Kotal. Před několika lety oblékala liberecký dres i dnešní opora Votroků Radek Hochmeister. Také on zná kvality týmu zpod Ještědu: „Všichni známe kvalitu Liberce. Již minulou sezónu jsme se sami přesvědčili o tom, že disponují kvalitním týmem. Hlavně jejich ústřední hráč Jirka Štajner dokáže přidržet míč a určuje hru celého týmu. Samozřejmě, i dnes se chceme porvat o tři body a navázat tak na úspěšné, dvě první kola. Nebude to však nic lehkého.“ Hradecký tým se po druhém kole usadil na vedoucím místě Gambrinus ligy, ale kabina zůstává nad věcí, včetně Radka Hochmeistera: „Ono by se na to sice pěkně koukalo, ale je to pouze začátek. Šest bodů z úvodu sezóny se nám určitě budou na konci sezóny hodit. Prvnímu místu po dvou utkáních určitě nepřikládáme nějakou přemrštěnou váhu.“

 

A tak Votroci vyběhnou k dalšímu zápasu Gambrinus ligy, aby vybojovali pokud možno další body do ligové tabulky. O euforii nemluví ani trenér Kotal: „Na nás ani na hráče žádné přemrštěné pocity z prvního místa nedoléhají. My hrajeme nyní doma a rádi bychom jeli na Spartu s plným bodovým ziskem. Ale je to fotbal, je to hra. Byl bych ze všeho nejradši, kdyby přišla co možná největší návštěva. Pro fanoušky by měla být největší pozvánka naše výhra v Teplicích, a kdy jindy by měli fanoušci přijít, než na tým, který odehrál velmi solidní utkání v Plzni a se Slavií, a který je odborníky pasován v Gambrinus lize hodně vysoko.“ Zve fanoušky na nedělní utkání trenér Kotal.

 

Utkání FC Hradec Králové – FC Slovan Liberec se hraje v neděli 14. 8. 2011 s tradičním výkopem v 17.00 hodin.

 

Přijď i TY a buď dvanáctým hráčem VOTROKŮ.

Authors: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže