Fanoušci měli pozitivní vliv na výkon mých svěřenců, ví trenér Kotal

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz   
Neděle, 07. Srpen 2011 11:51

Datum: 7.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Fanoušci měli pozitivní vliv na výkon mých svěřenců, ví trenér Kotal

Výsledek 3:0 asi málokdo čekal …

Tak to určitě. Na přípravě jsem klukům říkal, že kdybychom zopakovali stejný výkon jako proti Viktorce, tak bychom v Teplicích neměli šanci. Jsem rád, že to kluci pochopili a že do toho dali mnohem víc, nohem víc nasazení, mnohem víc správných, zdravých emocí. Také jsem rád, že jsme se prosadili střelecky. Hlavně úvod utkání určil rámec utkání.

 

Oproti minulým zápasům jste byli v zakončení téměř stoprocentní.

Neřekl bych stoprocentní, byly tam i další šance. Například dorážka Filipa Klapky, kdyby si míč na vápně zpracoval Fíša (Fischer), … tak bychom mohli vést i větším rozdílem. Ale samozřejmě vedení 2:0 bylo skvělé a když Jirka Lindr chytil hlavičku Vachouška z bezprostřední blízkosti, tak jsem již věřil, že v Teplicích neprohrajeme.

 

Můžete souhlasit se zlomovým bodem utkání, kdy Lindr vychytal Vachouška, tedy jeho hlavičku? Od té doby jste Teplice nepustili do žádné šance.

Určitě. Byl to rozhodující moment tohoto zápasu. Do té doby byly Teplice nepříjemný, každá standardní situace byla nebezpečná. V tom jsou velmi silní, mají silné hráče. Ale po vyřešení této šance již jejich tlak nebyl takový a my jsme se s tím vyrovnali a nakonec jsme dokázali vstřelit i třetí gól. Pak se již utkání dohrálo v naší režii.

 

Oproti prvnímu kolu jste udělal v „základu“ jednu změnu. Namísto Rezka nastoupil Janoušek.

Jak jsem již několikrát prezentoval, my děláme sestavu podle soupeře, snažíme se vybrat takové typy hráčů, které budou na daného soupeře platit. Základní sestava byla logickým vyústěním rozestavění Teplic, tzn. oni hrají ve středu hřiště na tři hráče: Ljevakovič, Vachoušek, Čajič. My jsme tedy museli střed posílit. Odnesl to Réza (Rezek), ale vzal to sportovně. Já jsem jasně prezentoval, že nemáme takové mužstvo, abychom odehráli všechna utkání v jedné sestavě. My musíme reagovat na sestavu soupeře a myslím si, že se kluci přesvědčili, že to má svoji platnost.

 

Jirka Lindr se vrátil po zranění ve velké formě …

Možná bude lepší, když nebude vůbec trénovat (směje se). Takový vstup do sezóny je skvělý, hlavně po tom výkonu. S Žižkovem moc práce neměl, ale v Teplicích si zachytal, hlavně při soupeřových centrech. Určitě výborný výkon a dá se říct, bezchybný.

 

Jaká bude odměna za tři body z hřiště Teplic? Budou mít hráči větší volno?

Žádná odměna není (směje se). V úterý hrajeme pohár (LOKO Vltavín – FC Hradec Králové, úterý 9.8. 17.00, Praha). Zde chceme dát příležitost hráčům, kteří v prvních dvou utkáních nenastoupili. Na utkání se musí všichni stoprocentně připravit. My si nemůžeme dovolit před zápasem s Libercem nic vypustit. Chceme, aby na zápas s Libercem (neděle 14.8.) přišlo co možná nejvíce diváků.

 

Ti byli v Teplicích opět fantastičtí …

Skvělí, úžasní. Děkoval jsem jim i v televizi. Bylo je slyšet po celý zápas. Moc jim děkuji. Pro kluky je to velké povzbuzení a má to i pozitivní vliv na jejich výkon. V zápase jezdí po zadku, nic nevypustí. Utkání v Teplicích všichni odehráli s maximálním nasazením. Jsem také hlavně rád za nulu, protože s tak těžkým soupeřem, jakými jsou Teplice a v jejich domácím prostředí, tak to je velký úspěch.

 

Děkuji za rozhovor.

Authors: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže