Úvodní utkání bylo pro nás těžké, ale zvládli jsme ho - říká Jiří Poděbradský

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz
Středa, 03. Srpen 2011 10:47

Datum: 3.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Jiří Poděbradský nastoupil v úvodním střetnutí s Viktorií Žižkov od první minuty a bojoval až do té poslední.

Máte za sebou úvodní utkání Gambrinus ligy proti Viktorce Žižkov. Jak bylo těžké?
Určitě pro nás bylo těžké. Když si vzpomenu na nás, jako na nováčka první ligy, tak jsme se všichni chtěli vytáhnout a hned vyhrát. To samé také platilo o Žižkovu, také se chtěli ukázat. Proto to bylo nesmírně těžké.

V první polovině utkání jste soupeře téměř k ničemu nepustili, hráli jste v pohodě …

Já bych neřekl, že by to byla zas až tak velká pohoda, nějaká nervozita tam byla. Jsem ale rád, že jsme první poločas zvládli a vstřelili branku. Mohli jsme i nějakou přidat, kdyby Vojta Štěpán proměnil svůj rychlostní nájezd a mířil víc k tyči.

Jak moc vás úvodní gól uklidnil?

Hodně, my víme, že doma jsme silní a podařilo se nám ji vstřelit i poměrně brzy. Určitě nás uklidnila a mohli jsme si hrát naši hru.

V první půli jsi měl i ty slibnou příležitost k vstřelení gólu …

V té situaci jsem možná neměl volit hned střelu, ale měl jsem si míč více potáhnout a tak se zbavit obránce. Takto jsem to neprostřelil, škoda.

V závěrečných dvaceti minutách jste přeci jen Viktorku nechali přiblížit se k vašemu vápnu. Neměli jste obavu, že by jedna zatoulaná střela mohla skončit ve vaší síti?

Strach tam určitě nebyl, protože Viktorku jsme k ničemu nebezpečnému nepustili. Když soupeř vystřelí z dálky, tak věříme Jirkovi, že to chytí. Nemyslím si, že by měla Viktorka nějakou vyloženou šanci. Možná tu po chybě Jakuba Chlebouna a snad tu ze strany, kdy to jejich krajnímu záložníkovi vůbec nesedlo. Nic jiného tam neměli.

Ochozy Malšovického stadionu byly solidně zaplněné.

Určitě diváky vnímáme, protože ti jsou vždy našim dvanáctým hráčem. Od minulé sezóny jsou fanoušci fantastičtí a ženou nás každý zápas dopředu, i když nejsou vždy určité úseky hry pohledné. Všechny slyšíme, jak nám fandí.

Fanoušci stále vedou dilema, zda fanouškovský kotel za brankou, nebo na západní tribuně. K čemu se přikláníš ty?

Z mého pohledu se osvědčila montovaná tribuna za brankou. Od té doby co zde je, tak se nám do ní daří střílet góly. Z tohoto pohledu, já se přikláním na stranu montované tribuny.

Odskočme od hradeckého fotbalu k reprezentaci do 19 let, respektive k Tomášovi Koubkovi. Sledoval jsi pondělní finále?

Koukal jsem od začátku do poslední minuty prodloužení. Kluci ze sebe vydali maximum. V týmu jsou hráči, kteří by hned mohli naskočit do ligového týmu. Výkon, který předvedli, byl nesmírně fyzicky náročný. Je jen škoda, že takovou chvilku před koncem vítězství neudrželi. Ale myslím si, že i tak druhé místo je perfektní.

Jak moc jsi držel palce Tomášovi?

Určitě jsem palce držel, vždyť je to kluk z kabiny. Bohužel po dobu mistrovství dostal góly, s kterými nic nemohl udělat. Buď se jednalo o tečované střely, nebo rány z blízka, jeden na jednoho. Tam to bylo o štěstí gólmana, jestli ho hráč trefí nebo ne. Bohužel v pondělí to Španělé třikrát trefili a naši prohráli. Ale já osobně bych to za prohru nebral, protože celý turnaj kluci odehráli ve velké formě.

Jak Tomáše přivítáte?

Určitě mu pogratulujeme za výbornou reprezentaci, za druhé místo a za perfektní výkony v brance.

Pozítří nastoupíte k druhému utkání Gambrinus ligy v Teplicích. Jak utkání vnímáš?

Máme jim co vracet z loňského utkání v Teplicích, kdy jsme do osmdesáté minuty vedli a poté jsme prohráli 1:2. Myslím si, že máme na to, abychom v Teplicích udělali nějaký dobrý výsledek. I když letos jsou Teplice ještě silnější, než v loňské sezóně. Hlavně se do týmu vrátil trenér Rada, který je velmi kvalitním trenérem a připraví je na nás velmi dobře. Věřím, že tam neprohrajeme.