Gambrinus liga je zde, v neděli přijede Viktoria Žižkov

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz   
Pátek, 29. Červenec 2011 11:05

Datum: 29.7.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Gambrinus liga je zde, v neděli přijede Viktoria Žižkov

Fanoušci Votroků poprvé v nové sezóně vyrazí na Gambrinus ligu „pod lízátka“ v neděli 31.7.2011 v 17.00 hodin.

 

Do Hradce Králové přijede žižkovská Viktorka, nováček letošního ročníku. Ta se do nejvyšší soutěže probojovala znovu po dvouletém působení ve druhé lize a doprovodila pražskou Duklu. Oba týmy tak budou tvořit kvintet pražských celků v Gambrinus lize.

 

Tým FK Viktoria Žižkov tvoří poměrně mladí hráči. „Máme k dispozici velmi mladý kádr. 11 hráčů je ve věku 18-22 let, 9 hráčů 23-27 let a 3 hráče 28-32 let. Ale myslím si, že máme k dispozici tým, který by mohl první ligu pro Viktorku zachránit. Jsme rádi, že zůstává gólman Tomáš Vaclík, oporou týmu bude také Tomáš Procházka, stoper Lafrance a mnoho dalších." Řekl na tiskové konferenci před zahájením Gambrinus ligy trenér Martin Pulpit.


Tým FC Hradec Králové disponuje věkově vyrovnaným kádrem. Na jedné straně jsou mladí hráči, kteří přišli z dorostu (Hock, Hodas), nebo do našeho týmu přestoupili (Malínský, Gulajev), střední generaci tvoří, již minulým ročníkem první ligy protřelí, Fischer, Poděbradský, Chleboun a také na té druhé straně zkušení hráči se zkušenostmi jako např. Hochmeister a Fukal.


Jistotu v bráně by měli Votroci mít v duu Lindr, Koubek. Jenže v přípravě se Jiří Lindr zranil a Tomáši Koubkovi se společně s reprezentací U-19 daří na ME v Rumunsku, a postoupil do závěrečných bojů. Tudíž se k týmu připojí až před druhým prvoligovým kolem. Proto trenér Kotal povolal odchovance našeho týmu Radima Ottmara, který již má zkušenosti z profesionálního fotbalu v podobě působení v Baníku Sokolov.


Kdo bude v neděli chytat, to se dozvíme až v nedělním odpoledni. Dnes jsme před dopoledním tréninkem potkali
Jirku Lindra.


Hodně fanoušků zajímá, kdo nastoupí v nedělním, úvodním zápase v domácí brance …
Tak to nevím, to záleží na trenérovi. (směje se). Ne vážně, od pondělí trénuji naplno, snažím se, abych se dal opět do kupy, do zápasového a tréninkového rytmu. Věřím tomu, že na neděli budu připravený, ale zda budu chytat, to je opravdu věcí trenéra.


Zastihli jsme tě zhruba hodinu před společným tréninkem v posilovně …
Je to z části kvůli zranění. Potřebuji posílit čtyřhlavý sval, který kvůli zranění ochabnul. Ale posilovna navíc, alespoň jedenkrát v týdnu, je součástí mé osobní přípravy.


Nebudeš mít díky prodělanému zranění zábranu ve hře nohou. Je to jedna z tvých předností.
Já doufám, že ne. Při tréninku mě to nijak neomezuje.


Absolvuješ s trenérem Podhajským nějakou speciální přípravu?
S Karlem jsme v dennodenním kontaktu, tréninku. Byli jsme v kontaktu i během mého zranění, pomáhal mi, čehož si neobyčejně vážím. Vše konzultujeme. Chtěli jsme začít podstatně dříve, ale zranění se obnovilo. Nyní mě připravuje úplně klasicky.


V neděli nováček ligy Viktoria Žižkov …
Určitě těžké utkání. Nováček soutěže plný elánu, ohromný entusiasmus. My jsme to poznali vloni, kdy jsme jako nováček v prvním kole porazili Spartu Praha. Trenér Pulpit je známý tím, že jeho tým bude bojovat, nenechá jim klid, budou hrát zezadu. Bude to o dobývání jejich zadních řad s jejich nebezpečnými brejky. V posledním přípravném utkání porazili vysoko Kladno (6:0), takže je to tým s dobře načasovanou formou. Nezbývá nám, než si s nimi poradit a domácí zápas zvládnout.


Na druhé straně hřiště bude gólman Vaclík, který sice neuspěl na testech v nizozemském týmu De Graafschap, ale jistě bude oporou Viktorky. Co poradíš svým spoluhráčům, aby jej překonali?
Myslím si, že kupa kluků ho velmi dobře zná, potkávali jsme se s ním v druhé lize, když ještě chytal za Vítkovice. Je to vynikající gólman a je jen těžko jim něco radit. Jedná se o vynikajícího gólmana bez velkých slabin, což prokázal v reprezentaci do 21 let, kde chytal výborně. Pouze zhatěné zdravotní testy mu zabránili přestoupit do nizozemské ligy. Je to výborný gólman.


Čím bys pozval na nedělní utkání naše fanoušky?
Určitě tím, že je to po letní odmlce opět mistrovský zápas v Gambrinus lize. Je tu nová sezóna, začíná se od nuly. Věřím, že vše nastartujeme jako vloni a fanoušci se chytnou.


Děkuji za rozhovor.

Authors: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže