Těším se na nové prostředí a je to pro mě další výzva, říká Milan Fukal

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz   
Úterý, 19. Červenec 2011 12:45

Datum: 19.7.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Těším se na nové prostředí a je to pro mě další výzva, říká Milan Fukal

Milan Fukal se ve včerejším odpoledni domluvil s našim klubem na přestupu z rakouského SV Kapfenberg. Smlouva je podepsaná na jeden rok, tj. do 30. 6. 2012.

 

Po třech letech se opět vracíš do českého fotbalu. Jak se na Hradec Králové těšíš?

Považuji tuto příležitost za velikou šanci se opět prosadit v české lize. I když jsem v Rakousku hrál nejvyšší soutěž, táhlo mě to domů a Hradec je pro mě motivace, ukázat všem, že stále ligový fotbal můžu hrát. V mladém, perspektivním mančaftu se chci prosadit, chci být jeho součástí a chci přispět k tomu, aby mužstvo dokázalo minimálně obhájit místo v tabulce z minulé sezóny.

 

V české lize jsi oblékal dresy Jablonce a Sparty, a proti Votrokům jsi mnohokrát nastupoval. Jak na tato utkání vzpomínáš?

Vždycky jsem proti Hradci rád nastupoval. Vždy měl dobrý, sympatický tým a zápasy byly na dobré úrovni. Dodneška, když se s nimi potkám, viz Richard Jukl, nebo Milan Ptáček, který také působí na Malšovickém stadionu, tak se vždy jedná o fajn setkání. Nálada mezi Jabloncem a Hradcem byla vždy v pohodě. Z kariéry v dresu Sparty a Jablonce na Hradec vzpomínám rád.

 

Jak došlo ke kontaktu mezi tebou a naším klubem?

V Rakousku jsem minulou sezónu skončil a byl jsem doma na dovolené. Trochu jsem „sondoval terén“ tady v Čechách, protože jsem to chtěl mít blíže k domovu. Kontakt s FC Hradec Králové se uskutečnil až minulý týden, kdy jsme si zavolali s Richardem Juklem. Ptal se mě, zda zde mohu trénovat a přijet na testy, jestli to pro mě nebude nějaká diskriminace. Odpověděl jsem, že určitě, že je to samozřejmost, protože tři roky jsem zde nepůsobil a nemohli mě tak ani vidět. Na nabídku jsem ihned kývnul a druhý den jsem seděl v kabině. V sobotu jsem odehrál zápas v Pardubicích. Jsem rád za tuhle příležitost.

 

Sledoval jsi z Rakouska Gambrinus ligu, resp. FC Hradec Králové?

Určitě, kontakt domů jsem měl. Měl jsem i českou televizi, takže když byl Hradec v přímém přenosu, díval jsem se. Hlavně Hradec hraje systémem, v kterém se opravdu hraje fotbal a nezáleží, zda hraje doma nebo venku. Jde o líbivý systém hry. Nyní mám možnost to poznat i na vlastní kůži, kdy každý hráč chce balón, i defensivní hráči. Lidé, kteří se okolo fotbalu točí, tak mi říkali, že Hradec produkuje velice kvalitní, atraktivní fotbal. Samozřejmě, když nováček postoupí a umístí se na 8. místě, tak jde o velice dobré umístění. Cíl pro letošní rok musí být minimálně stejný, jako loni a určitě se vyhnout sestupovým starostem.

 

Znáš se s někým z kabiny, a jak na tebe kabina působí?

S Filipem Klapkou jsem měl možnost hrát v Jablonci. Jinak ostatní kluci jsou poměrně mladí. Když zde vidíte, jak si devatenáctiletí kluci rozumí s balonem, tak je to paráda. Atmosféra je pozitivní a mám velice dobrý pocit. Je vidět, že kluci chtějí něco dokázat. Já doufám, že nějakou svoji zkušeností pomůžu tomuhle mančaftu a vytvoříme skvělou partu a skvělý tým.

 

Prošel jsi Bundesligou a zahrál sis Ligu mistrů, kde byly většinou stadiony vyprodané. V Hradci Králové jsou na zdejší poměry nadprůměrné návštěvy a zájem o fotbal je veliký …

Na fanoušky se moc těším. Co si budeme povídat, hráč má nějaké smlouvy, hraje za peníze …, ale podstatné je, pro koho to hrajete. Když přijdou diváci, stadion je plný, tak se hraje úplně jiný fotbal, než když jich je tam tisícovka a ještě na hráče pískají. Já osobně se na fanoušky těším a doufám, že vztah mezi mužstvem a fanoušky zůstane i nadále pozitivní. Záměrně říkám mužstvo, protože nikdy se neprosadí samotný hráč, ale vždy celé mužstvo s hráčem. Doufám, že společně s fanoušky dosáhneme našeho cíle, udržení nejvyšší soutěže v Hradci Králové i pro další sezóny, a určitě i o něco více.

 

Měl jsi již možnost vše okolo sebe a týmu FC Hradec Králové konzultovat s trenérem Kotalem?

Pro mě je hrozně důležité, a říkal jsem to i vedení klubu, že má o mně zájem hlavně trenér. To jsem říkal hned na začátku, při prvním telefonátu, že když mě bude chtít trenér, tak pak to má nějaký smysl. Trenér se mi již snažil vysvětlit určité věci okolo systému, kterým Hradec hraje, a těším se na to. Přizpůsobím se týmu a jeho hře, aby vše dokonale fungovalo.

 

Děkuji za rozhovor.

Authors: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže