Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz
Neděle, 24. Červenec 2011 16:50

Datum: 24.7.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Právě v těchto dnech probíhá v rumunské Bukurešti ME hráčů do 19 let. Svoje zastoupení zde má i FC Hradec Králové v podobě brankáře Tomáše Koubka.

S Tomášem jsme se dnes spojili a ten poslal následující pozdrav z dalekého Rumunska:

Jsme ubytováni v centru Bukurešti, v hotelu Intercontinental kde jsou ubytované všechny týmy. Na tréninky jezdíme do tréninkového centra slavné Steaui Bukurešť, které je vzdálené tak 20 minut od hotelu. Na každý trénink i zápas nás doprovází policejní vůz (není problém přejet semafory na červenou).

První zápas s domácími Rumuny nás čekal  na největším stadionu tohoto ME s kapacitou 3500 diváků a byl vyprodaný. Domácí fanoušci vytvořili opravdu bouřlivou atmosféru. S Rumuny jsme byli celý první poločas lepším týmem a bylo důležité, že nás nepoložil gól domácích a ještě do poločasu jsme dokázali vyrovnat. Druhý poločas byl celý v naší režii a bylo otázkou času, kdy vstřelíme branku. Nakonec se to povedlo z penalty. Celý druhý poločas jsme rychle a přesně kombinovali a ještě přidali další branku a zaslouženě vyhráli 3:1.

Druhý zápas nás čekali nepříjemní Irové, kteří v prvním zápase porazili Řecko. Do zápasu jsme vstoupili s nervozitou a ztráceli zbytečně míče. Přesto jsme byli první poločas lepší, ale dostali další smolný gól, kdy střelu obránce tečoval jejich hráč z hranice velkého vápna. O poločase byla trochu bouřka  v kabině a my se ve druhé půli zvedli a začali hrát zase dobrý fotbal. Zaslouženě jsme zápas otočili po krásných brankách na 2:1.

Moc nám nenahrály výsledky ve skupině a je to ještě všechno otevřené, my však máme nejlepší výchozí pozici pro postup do semifinále a je to jen v našich rukách, S Řeckem se budeme snažit hrát stejný fotbal a vyhrát skupinu, abychom nenarazili v semifinále na Španělsko.

Pro mne osobně byl první zapas horší, protože mi nenahrálo moc počasí ( bouřka a nepřestávající déšť při zápase) a taky gól, který jsem dostal. Z autu se dostal domácí hráč do vápna a k překvapení všech, i mne vystřelil na vzdálenější tyč. Laciny gól... Do druhého zápasu jsem ale šel s čistou hlavou a chytalo se mi velmi dobře. Sice další smolný gól, ale potom jsem se chytl při další šanci Irů a opravdu se mi chytalo skvěle...