V následující sezóně má Dvořák za úkol vstřelit alespoň deset gólů, míní lodivod Votroků Václav Kotal

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz
Neděle, 24. Červenec 2011 22:30

Datum: 24.7.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Dnes jsme s Václavem Kotalem rozebrali generálku s Bohemians, přípravu na první ostrý start v Gambrinus lize a výkony Tomáše Koubka na ME U-19.

Máte za sebou poslední přípravný zápas před novou sezónou. S výhrou 3:1 jste jistě spokojen.
Určitě, kdyby utkání s tímto výsledkem skončilo i za týden, jistě bychom byli všichni spokojeni. Trošku mě v prvním poločase mrzely ztráty míčů uprostřed hřiště, to jsem také hráčům o poločase vytýkal. Jednou takovou chybou jsme také zaplatily v podobě soupeřova gólu. Toho se musíme vyvarovat. Ve druhém poločase jsme takové chyby již nedělali a zlepšilo se to. Paradoxně jsme dali jenom jeden gól, ale soupeře jsme k ničemu nepustili, což je za stavu, kdy soupeř prohrává a měl by být aktivní, nejdůležitější.

Soupeř v osmdesáti procentech utkání pouze bránil, takže to splnilo vaše očekávání a přípravu před Viktorkou?

Určitě, ale všechna mužstva, která chtějí na soupeřově hřišti udělat výsledek, tak brání třeba i v jedenácti lidech. Navíc sestava Bohemians je samý zkušený hráč a bylo vidět, že uměli podržet míč. Dnes ovšem jejich držení míče nebylo pro ně efektivní a prakticky se krom té gólové střely k ničemu nedostali.

Pavel Dvořák se prosadil dvěma góly …

Je to hráč, na kterého střelecky spoléháme. V minulé sezóně dal pět gólů, v následující má za úkol dát alespoň dvojnásobný počet.

Milan Fukal nehrál od začátku …

Samozřejmě, u něho je deficit nejenom tréninkový, kdy s námi trénuje desátý den, ale také herní, kdy se musí adaptovat na náš styl hry. Myslím si, že jeho čas teprve přijde.

V brance byl opět Ottmar a zřejmě nastoupí i v prvním ligovém kole …

Záleží na zdravotním stavu Jirky Lindra, zda zítra začne s tréninkem, nebo ne. Uvidíme i dle situace s Koubkem, zda devatenáctka postoupí, či ne. Ale mají to dobře našlápnuté. Bereme to, jaká je realita. Když nebude ani jeden, tak bude chytat buď Radim Ottmar, nebo Karel Podhajský. Jiná varianta není.

Když jsme u reprezentace do devatenácti let, sledujete výkony svého svěřence v brance?

Samozřejmě jsem viděl obě utkání. V prvním bylo vidět, že je trochu nervózní, ale včera již podal velmi dobrý výkon. Kromě jedné chybičky při vyběhnutí byl stoprocentní. Hlavně se mi líbí, že umí okamžitě rozehrát, rozehrát hru, a to je strašně důležité pokud chcete soupeře překvapit.

Jste ve spojení s trenérem Hřebíkem?

Voláme si. Mají to velmi dobře rozehrané, ale situace ve skupině, díky vítězství Řeků v minulém utkání, je stále otevřená. Varování pro naší reprezentaci musí být fakt, že dvakrát prohrávali, a zaplaťpánbůh se jim to podařilo vždy otočit. Ale to se nemusí podařit v každém utkání. Myslím si, že na postup mají, vždyť jim stačí remíza. Ale jak znám Jardu, tak na remízu hrát nebudou.