Na ME chci jet za každou cenu, říká hradecký Zorro Koubek

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz   
Čtvrtek, 14. Červenec 2011 15:45

Datum: 14.7.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: MF Dnes - Bohuslav Stehno

Na ME chci jet za každou cenu, říká hradecký Zorro Koubek

Jako známý komiksový hrdina Zorro mstitel si bude alespoň zjevem připadat brankář FC Hradce Králové Tomáš Koubek, když po zranění při střetu s hráčem Dukly bude v zápasech navlékat speciální masku.

 

Právě dobíhala 14. minuta zápasu mezi Hradcem Králové a Duklou Praha, když proti centru do vápna nabíhali proti sobě brankář Tomáš Koubek a obránce Pražanů Ondřej Vrzal. V té chvíli Hradec přišel už o druhého gólmana v přípravě a Koubek málem o ME devatenáctek.

Co se v tom souboji přesně přihodilo?
Do vápna šel dlouhý balon za obranu a já byl trochu hluboko v bráně. Přiznávám si, že jsem tam byl o chvíli později. Nechci Vrzalovi sahat do svědomí, ale kdyby chtěl, přeskočil by mě. Ale z velké části šlo také o mou chybu.

Trefil vás přímo kolenem?
Jo, měl ho sám potom roztržené. Střet s Vrzalem vypadal děsivě. Po nárazu jsem ani necítil žádnou bolest. Nejhorší na tom všem bylo až následné rovnání nosu.

Jak se den poté cítíte?
Nejhorší je ta zlomenina nosu. Měl jsem vylomenou přepážku, doktoři mi ji narovnali. Bylo to to nejlepší, co mohli udělat. Hojí se to, mažu a leduji bolestivé místo.

Věděl jste hned, že je zle?
Viděl jsem, že mi teče odněkud krev, celou dobu jsem tu situaci vnímal. Bylo mi jasné, že zápas určitě nedohraju, ale hlavně jsem si přál, aby to neohrozilo můj odjezd s nároďákem na mistrovství Evropy.

Váš start na ME U 19 tím byl možná ohrožen, ale zřejmě jen chvíli. Prý už vám vyrábějí speciální obličejový kryt.
Byl jsem na oddělení protetické péče, kde mi dělali odlitek obličeje. U hráčů je maska chranící před obnovením zraněním běžná, ale u brankáře půjde o raritu. Hlavní je, aby mě ta maska nijak neomezovala třeba v periferním vidění. Pokud by to šlo, nosil bych ji na tréninky a kdybych šel do zápasu, chytal bych bez ní. Zatím mi ji doktoři ale spíš doporučují.

Nebudete si připadat trochu jako Petr Čech, který nosívá speciálně vyrobenou přilbu?
(úsměv) Těžko říct, jestli se dočkám takové narážky od spoluhráčů. Jsem zvědav, až přijedu na sraz národního týmu.

Už jste se pídil po tom, jak v ní budete vypadat?
Bude to něco podobného, jako to mívají hráči v italské lize, třeba Matterazzi. Takže trochu jako Zorro.

Zranění přišlo v nepravou chvíli, v pátek se máte hlásit na srazu reprezentace.
Chci jet na ME za každou cenu. Byl bych hodně zklamaný, už jen proto, že jsme tu dva roky o něco bojovali a říkalo se o našem ročníku, že je hodně silný, a my historicky postoupili. Chci u toho být.

S maskou by to nemusel být problém.
Kouč brankářů v národnímu týmu pan Kouba se hned domluvil s panem trenérem Kotalem tady v Hradci. Mělo by to být v pohodě a s týmem pojedu.

Authors: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže