V utkání se Slavií jsme hlavně testovali dva hráče- Malinského a Tótha říká trenér Kotal

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz   
Neděle, 10. Červenec 2011 15:42

Datum: 10.7.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

V utkání se Slavií jsme hlavně testovali dva hráče- Malinského a Tótha říká trenér Kotal

V dalším přípravném utkání jste porazili Slavii Praha. Jak jste spokojený s výkonem týmu?

Je to další z přípravných utkání, kde jsme zkoušeli různé varianty. Natvrdo jsme chtěli otestovat dva zkoušené hráče Malinského a Tótha. Z tohoto pohledu jsme vycházeli i při složení mužstva, kde jsme jmenovaným hráčům vyšli maximálně vstříc. Celkově můžeme být s utkáním spokojeni.

 

Jak jmenovaní hráči obstáli?

Tomáš Malinský upřednostňuje rychlost, potřebuje však vstřebat ty správné návyky, aby nechtěl všechno hned strhnout … Ligový fotbal je hlavně o disciplíně, kde každý hráč má svoji roli. Věřím, že když toto vše zvládne, tak z něho může být posila. Ale vše chce čas.

 

A druhý hráč Tóth?

Tam čekáme, až se vrátí Richard Jukl. Změnily se totiž podmínky transferu. Rozhodnutý ještě nejsme. Vše se vyvine podle toho, kolik bychom za něho měli dát. Potřebovali bychom, aby zde byl alespoň půl roku na hostování a my si ho mohli více otestovat a poté se rozhodnout, zda ho koupit, či ne. Je to hráč, který má důraz v osobních soubojích, což nám v týmu někdy chybí. Na druhou stranu je to cizinec a komunikace s ním, to je základ. Uvidíme ještě po dalším utkání v úterý, kdy se střetneme s Duklou Praha.

 

Ve včerejším zápase byl nejvíce vidět Vojta Štěpán …

Určitě, Vojta má rychlostní předpoklady, které jsme chtěli využít již v loňské sezóně, ale bohužel již při prvním utkání v Opatovicích se Švédy se nám zranil a prakticky byl celý podzim mimo hru. Nyní má opět sílu, má chuť a měl by to být jeden z tahounů naší ofensivy.

 

V utkání bylo vidět množství kvalitní kombinace a plno šancí. Divák musel být spokojen.

Určitě, Slavia i přes svoje problémy disponuje velmi kvalitním týmem. Všechno to jsou velmi dobří, pohybliví fotbalisti, kteří to s míčem umí. To nám také ukázali v prvních dvaceti minutách, kdy jsme nezachytili jejich kombinační hru a přehrávali nás. Postupem času jsme se jim dokázali vyrovnat a prosadit se i v koncovce. Na koně nás posadily skvělé přihrávky Filipa Klapky. Jsem rád, že jsme vyhráli, protože každé vítězství, i to v přípravě, je cenné pro sebevědomí hráčů.

 

Utkání přihlíželo přes tisíc dvě stě diváků …

Atmosféra byla příjemná. Fanoušci jsou dva metry od hřiště, takže dvanáct set diváků vytvoří výbornou kulisu. Kontakt hráčů s fanoušky je rozhodující a věřím, že si utkání oba tábory užily.

 

Děkuji za rozhovor.

Authors: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže