Doufám, že se v týmu prosadím, říká letní posila z Maďarska

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz   
Pondělí, 04. Červenec 2011 09:03

Datum: 4.7.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Doufám, že se v týmu prosadím, říká letní posila z Maďarska

Maté Tóth (22. 1. 1991) je v Hradci Králové již po druhé. Po první zkoušce, která se uskutečnila před rokem, se ještě vrátil do rodného Maďarska, aby dokončil své studium na střední škole. Nyní s Votroky absolvuje letní přípravu a zdá se, že ve městě pod Bílou věží zakotví.

 

Maté Tóth je urostlý (188 cm), defenzivní hráč, který v ranném mládí zkoušel své fotbalové štěstí i v italském Empoli F.C. Před odchodem do Itálie oblékal dresy dvou rivalů Ferencvárosi TC a Újpest FC. Po návratu domů hrál za Györ ETO FC a za REAC Budapešť. Matému se líbí italský fotbal, hlavně v provedení klubu AC Milan a jeho idol je Alessandro Nesta.

 

Matého jsme vyzpovídali po přípravném utkání v Hořicích, kde Votroci porazili druholigovou Vlašim a Maté si připsal svůj první gól v černobílém dresu.

 

Maté, jak se Ti hrálo?

Dobře, s chlapci si rozumím. Dokonce jsem vstřelil gól, tak jsem spokojený.

 

Jak se v týmu cítíš?

Velmi dobře. Všichni zde jsou přátelští, tým je velmi dobrý. Podmínky pro přípravu jsou na vysoké úrovni.

 

Co víš o našem klubu? Přeci jen není v Evropě tak populární jako například Sparta nebo Slavia.

Vím o klubu hodně věcí, protože jsem zde byl již minulý rok. Dnes se dají informace sehnat po internetu, takže o to je to snazší. V minulé sezóně jste byli na 8. místě v Gambrinus lize, což si myslím je velmi dobré umístění. Vždyť jste byli v tabulce víš jak Slavie a Spartu jste také porazili.

 

Jaká je pro tebe dosavadní příprava pod trenérem Kotalem?

Myslím si, že všichni prožíváme tvrdou letní přípravu. Ale je to pro nás všechny nezbytné, protože z toho budeme čerpat celou následující sezónu. Nyní jsme se vrátili z hor. Podmínky byly na vysoké úrovni, hotel, hřiště … no prostě všechno na úrovni.

 

V FC Hradec Králové zůstáváš i do další fáze přípravy.

Mluvil jsem s trenérem Kotalem a i s manažerem klubu. Všichni jsou spokojeni. Doufám, že všechno bude v pořádku a že budu moci podepsat v klubu smlouvu a zahrát si tak v Hradci Králové příští sezónu ligu.

 

Děkuji za rozhovor.

Authors: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže