Představení nových dresů

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz   
Čtvrtek, 23. Červen 2011 16:24

Datum: 23.6.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Představení nových dresů

Od nové sezóny budou Votroci oblékat nové dresy a sportovní vybavení značky JAKO. Požádali jsme ástupce firmy JAKO pro Českou republiku pana Martina Kulku o představení jak společnosti, tak i nového vybavení pro FC Hradec Králové.

 

Pane Kulko, můžete představit společnost JAKO našim fanouškům?

Firmu JAKO v České republice zastupuje společnost Sportprofi, kde jsem společníkem. Já osobně mám na starosti celý provoz velkoobchodu s výrobky JAKO. Samotná firma JAKO je německá značka, která je poměrně mladá a není na trhu dlouho. Byla založena v roce 1989 současným majitelem Rudim Sprigerem, když sám sobě potřeboval sehnat materiál a vadilo mu, že když si něco koupí, tak si to za měsíc nemůže dokoupit.  Proto se rozhodl, založit značku, která bude respektovat potřeby daného klubu, v němž jeho členové chtějí po určitou dobu chodit jednotně oblečení. Firma JAKO je unikátní v tom, že má všechny věci skladem a všechny věci se dají po dobu tří let dokupovat. Tím více vyhovujeme klubům a jejich nárokům, hlavně finančním. Je to výhoda v tom, že dokážeme obléknout celý klub, mládeží počínaje a A týmem konče, vše ve stejné kvalitě, od velikosti 116 do 5XL. Jsme schopni nabídnout velmi kvalitní servis, pro jakýkoli sportovní klub bez dalšího prostředníka.

 

Kde firma sídlí?

Hlavní sídlo, kanceláře a sklady mají kousek za Norimberkem.

 

Určitě se nezaměřujete pouze na fotbal …

Říkáme, že umíme 16 sportů. Ty umíme stoprocentně vybavit veškerými potřeby, protože sport není jenom textil. Mezi sporty, které umíme vybavit, patří např. házená, volejbal, tenis, hokej, stolní tenis a další, samozřejmě hlavně fotbal. Pokud blízce spolupracujeme s klubem, tak umíme dodat vše od pantoflí, přes župan až k dresům. Dodáváme masážní prostředky, koordinační náčiní … Zkrátka, staráme se o ten daný klub komplexně. Děláme také tzv. byznys klientelu, to znamená, že když máme nějakého silného klienta, dokážeme jim „ušít“ jednotné oblečení přímo na míru, dle jejich požadavku.

 

Jak došlo ke spolupráci s FC Hradec Králové?

V podstatě od začátku, kdy jsme získali zastoupení pro Českou republiku, jsme se snažili s klubem spolupracovat. Začali jsme před 5 lety u mládeže, kdy v té době značka JAKO zas až tak známá na českém trhu nebyla. Postupně jsme klienta přesvědčili kvalitou, cenou a servisem a nyní zabezpečujeme celý klub. Jsme rádi a je to pro nás čest.

 

V čem tedy bude A tým oblečen?

Jako každý profesionální špičkový tým bude mít tři sekce: zápasové oblečení, vycházkové oblečení a tréninkové oblečení. Vycházkový a hrací set se rekrutuje z nové řady Passion (angl. vášeň), v barvách, které vychází z historických tradic, tedy černá a bílá. Tréninková řada nese název Player (angl. hráč). Je to také nová řada, kde převládá spíše barva černá. Jelikož se u obou druhů jedná o nové řady, není potřeba v nejbližších třech letech měnit celý set. Stačí pouze doplňovat. Dále tyto věci jsou normálně dostupné v našem e- shopu, takže i normální fanoušek si může zakoupit přesně to vybavení, jaké nosí jeho idol, ať už se jedná o vycházkové, tréninkové, či hrací oblečení, tzn. dresu. Vše je za rozumné ceny, kdy jsme s klubem domluvili lepší ceny, než jsou ty standardní. Fanoušek si tak bude moci koupit stejné oblečení jako hráč za velmi dostupnou cenu.

 

Jak jste došli k designu dresů.

Snažili jsme se zvolit kompromis mezi tradicí pruhů, která zde vždy byla, a problémem umístění reklamy na dresech, aby byla zřetelná. Pruhy sice nejsou černobílé, ale černošedé, resp. bílošedé. Tím pádem pruhy naznačené jsou a nebrání reklamě.

 

Firma JAKO obléká i týmy Bundesligy.

Fanoušci, kteří sledují německý fotbal, tak určitě ví. Bohužel nám sestoupil Eintracht Frankfurt, ale zase postoupil FC Augsburg. V 2. Bundeslize SPVGG Greuther Furth, dále třeba v rakouské lize Sturm Graz, FC Wacker Innsbruck, v holandské SC Heerenveen, FC Volendam, Heracles Almelo, v belgické KAA Gent, Lierse S.K., v srbské OFK Bělehrad. V Gambrinus lize nyní FC Hradec Králové (směje se). Dále národní fotbalové týmy Lucemburska, Moldávie a Gruzie. Kromě fotbalu, oblékáme více jak padesát profesionálních klubů v ostatních sportech. V České republice například mužský volejbal Dukly Liberec a ženský basketbal KARA Trutnov.  Novinkou pro letošní sezónu je, že oblékáme hokejový klub HC Sparta Praha. Jsme rádi, že oblékáme špičkové sportovce a máme i pozitivní odezvu na servis, který s oblečením dodáváme.

 

Co firma JAKO připravila pro fanoušky?

Jsme si vědomi, že je fanoušek velmi důležitý. Po dohodě s vedením FC Hradec Králové jsme se domluvili na zajímavé akci, tak aby se co nejvíce dresů dostalo mezi fanoušky a atmosféra v hledišti byla pozitivně naladěna pro Votroky. V předprodeji permanentek je akce na originál dresy (zdůrazňuje), které jsou mimochodem dle mého velmi povedené a jedná se skutečně o dresy, v nichž budou hrát hráči své mistrovské zápasy. Při koupi permanentní vstupenky je cena dresu 400 Kč. Budeme u toho nabízet servis, kdy si fanoušci mohou natisknout jméno, ať již svého oblíbeného hráče, nebo svoje, včetně čísla.

 

Co byste popřál Votrokům do nové sezóny?

Hlavně zdraví, to je důležité, aby kádr byl pohromadě od začátku až do konce. Poté trošku štěstí, protože to je u fotbalu hrozně důležité. Pakliže se toto sejde, pak budou všichni spokojeni. Dále hráčům přeji, ať jim nové dresy přináší jen samé výhry a fanouškům, ať si nové dresy oblíbí a jsou na ně hrdi.

 

Děkuji za rozhovor.

Authors: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže