Na prvním tréninku se trenéru Kotalovi hlásilo patnáct nových tváří

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz   
Úterý, 21. Červen 2011 17:07

Datum: 21.6.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Na prvním tréninku se trenéru Kotalovi hlásilo patnáct nových tváří

Včera odpoledne trenér Václav Kotal přivítal v kabině celkem třicet fotbalistů, kteří se poperou o místo v kádru A týmu. Dnes jsme si  všechny nové tváře s lodivodem Votroků představili.

Včera odpoledne začala příprava Votroků na novou sezónu. Jak jste spokojený s prvními tréninky a co vás v nejbližších dnech čeká?

Včerejšek, a v podstatě i dnešek je stejný jako každý začátek sezóny. V těchto dnech se seznamujeme s novými tvářemi, kterých je tady opravdu hodně. Malinký problém vyvstal s hřišti, protože ty v areálu Malšovického stadionu jsou v rekonstrukci. Za tréninky tedy cestujeme po okolních hřištích, což pro nás je komplikace. Ale s tím si poradíme. Co se týká kluků, tak to bude jako každá příprava, hlavně v prvních 14 dnech. Ty by měly být hodně náročný. Nyní zde máme 30 hráčů a do konce týdne musíme rozhodnout , zda zde zůstanou v kádru „áčka“, nebo ne. Kdo bude na hostování, kdo půjde do B týmu.

 

Vrátili se všichni hráči z dovolené v pořádku?

Až na Vojtu Štěpána, který začne s přípravou zítra, ano. I Láďa Mišinský, který sezónu kvůli zranění nedokončil, se vrátil zdraví a normálně se do přípravy zapojil. Nikdo si nestěžuje a trénujeme v plném počtu.

 

Proč nenastoupil Vojta Štěpán do prvních tréninků?

(Usmívá se) Vojta měl o dva dny delší dovolenou z důvodu svatební cesty.

 

Koho jste již na tréninku nepřivítal?

Odešel Wozniak, Kasálek, odchází Láďa Pokorný, který se vrací z hostování na Viktorku Žižkov. Není uzavřen Lukáš Zich, který měl v závěru ligy zdravotní problémy. Pokud se to nevyřeší, nemá smysl ho angažovat. Samozřejmě Vašek pilař, který odchází na hostování do Plzně.

 

Můžeme v krátkosti představit nové tváře v týmu?

Tóth Maté – byl zde již vloni. Jedná se o perspektivního hráče. Po loňské zkoušce se vrátil zpět domů z důvodu dokončení studia. Řekli jsme si, že pokud jeho výkonnost nepoklesne, vrátíme se k němu, což se také stalo. Jedná se o mládežnického reprezentanta, nyní v šírším kádru U-21 Maďarska. Jedná se o dynamického obránce, který se nebojí chodit do soubojů. Uvidíme, jak zapadne do naší koncepce.

Richárd Csepregi – přišel na doporučení mého kamaráda manažera s kterým jsem spolupracoval ve Spartě Praha. Jedná se o středového, ofensivního záložníka. V prvních dvou trénincích zatím potvrdil, že s míčem pracovat umí. Je technicky velmi dobře vybavený, tak pak uvidíme v zápasech, jak dokáže plnit úkoly, které vyžadujeme od hráčů středu pole.

Radek Gulajev – víme, že se jedná o talentovaného útočníka, střelce. Přišel ze Slavie Praha, kde ale příležitost nedostal. Prosadil se třeba v Hlučíně, kde nám vstřelil branku. Ukázal, že je rychlostně i střelecky velmi dobře vybavený. Vše je otázka vývoje a jak se dokáže poprat se zatížením a s plněním úkolů, které po hráčích v lize vyžadujete.

Šiškov Martin – makedonský hráč, levý obránce. Dnes byl na prvním tréninku. Tady by mohl vyvstat problém, kdy některé zápasy hrajeme na čtyři obránce, některé na tři. Ten hráč by měl mít předpoklady i do ofensivy. Po prvním tréninku se nedá vynést jakýkoli soud. Uvidíme v průběhu týdne a při zápasech jakou roli dostane a jak se s ní vypořádá.

David Helísek – přiznám se, že tohoto hráče prakticky neznám. Je zde na doporučení vedení klubu.

Marek Hovorka – toho mně doporučil Jarda Hřebík, který ho měl v reprezentaci do 19 let. Rychlostně a technicky dobře vybavený hráč. Nyní má ovšem trošku problém, protože na prvním tréninku dostal „koňara“,  a tak se s tím pere. Uvidíme, jak se projeví v zápase.

Tomáš Malinský – perspektivní hráč, kterého jsme sledovali s Láďou Škorpilem. Přišel k nám z AFK Chrudim. Je rychlostně velmi dobře vybavený, uvidíme, jak to zvládne technicky. V té velké rychlosti, v které on pracuje, je někdy problém ovládat míč. Ale věřím, že se s tím dokáže vypořádat. Pro nás je prioritou, aby mladí hráči hráli. A zda to bude forma hostování nebo B tým …

Jakub Špidlen – náš hráč, který až do zranění hrál 2. ligu v Čáslavi. Uvidíme, jestli se tady dokáže prosadit. Jedná se o mladého hráče, u kterého opět došlo k výkonnostnímu posunu. V Čáslavi s ním byla velká spokojenost.

Radek Voltr – stejný případ jako Špidlen. Talentovaný náš hráč, bývalý juniorský reprezentant. Uvidíme, zda jeho kvalita bude natolik vysoká, aby zůstal v kádru, anebo zda to budeme opět řešit formou hostování, ale tentokrát určitě ve vyšší soutěži, než doposud působil.

Ondřej Volšík – náš hráč, který se vrátil z hostování v Letohradu. Máme vyrovnanou dvojici brankářů Lindr – Koubek. Tuto dvojici by měl rozšířit na trojici právě Ondra. Hlavní slovo bude mít Karel Podhajský.

Petr Schwarz – předloňský dorostenec, náš hráč. Talentovaný hráč, který ukázal svoji výkonnost v B týmu a šli o něm dobré reference od trenéra Matějky. Uvidíme.

Marián Hock, Jan Hodas, Jan Dvořák, Michael Hofman – dorostence dávám do jednoho „balíku“. Jedná se o kluky, kteří vykopali mistrovský titul a určitě mají velkou perspektivu. Zda to bude na áčko, nebo na B tým, či na hostování ve vyšších soutěžích nevím. V současné době jednáme s Čáslaví, kde by mohlo více hráčů hrát 2. ligu, což si myslím, že pro mladé kluky by byla obrovská zkušenost.

 

Děkujeme za představení hráčů. Kdy bude první zeštíhlení kádru?

Určitě po nedělním turnaji v Čelákovicích, kdy hned po jeho skončení odjíždíme na soustředění do Jánských Lázní.

 

Děkuji za rozhovor.

 

Authors: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže