Jan Dvořák, bratr Pavla, jde do přípravy s prvním mužstvem

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel FCHK.cz   
Čtvrtek, 02. Červen 2011 12:27

Datum: 2.6.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Jan Dvořák, bratr Pavla, jde do přípravy s prvním mužstvem

V sobotu 4. 6. 2011, po zápase se Spartou Praha, přeberou hráči FC Hradec Králové U-19 pohár a zlaté medaile za Mistra ČR v soutěžním ročníku 2010/2011 z rukou ředitele Oddělení profesionálního fotbalu ČMFS JUDr. Iva Lubase. Mezi oceněnými bude i Jan Dvořák (9. 2. 1992), mladší bratr hráče A týmu Pavla.Jak se těšíš?
Moc. Je to ocenění celoroční dřiny. Navíc pro nás vedení připravilo společnou oslavu, tak to bude pěkné odpoledne.

 

Sezónu 2010/2011 budeš zřejmě hodnotit ze svého pohledu velmi dobře …
Určitě, titul je pěkný, ale musíme pracovat dál. V týmu dospělých to bude úplně o něčem jiném.

 

V letní přípravě se sejdeš se svým bratrem Pavlem v A mužstvu. Co na to říkáš a co na to říká Pavel?

Já jsem moc rád a s Pavlem jsme o tom zatím moc nemluvil, ale určitě je rád taky. Každý se ovšem budeme soustředit sám na sebe. Když budeme makat, tak si třeba spolu někdy zahrajeme.

 

Bude ti pomocníkem?

Určitě, i dnes spolu hodně věcí konzultujeme. Pomáhají mi i rodiče. Táta je na každém mém zápase, brácha tak, jak mu to vyjde. Já se na Pavla také chodím dívat a pak si vyměňujeme své názory. Jsem rád, že mám rodinu jako oporu ve fotbale.

 

„Práskni“ něco na bráchu!

(Směje se) Krade mi doma sladkosti. Čokoládu před ním neutajím.

 

Když si promítneš uplynulý dorostenecký ročník. Jaký byl pro tebe nejlepší zápas?

Z mého pohledu asi zápas na Spartě, i když jsme prohráli 3:4. I přes prohru jsem byl se svým výkonem spokojen.

 

Kdys začal věřit v titul?

Vlastně již po podzimu, když jsme byli na prvním místě. Ale také jsme věděli, že nás čeká hodně práce. Ale na „tuty“ jsem věřil po Slavii, kterou jsme 1:0 porazili a vedli o 9 bodů.

 

Byl na vás zvýšený tlak …

Tlak určitě byl, ale pan Prokopec nám stále opakoval, že když budeme každý plnit to, co máme, tak se nám to určitě podaří. A povedlo se.

 

Vstřelils nějaký gól? A v kolika utkáních si nastoupil?

Moc velký střelec nejsem, tak se mi to povedlo jen jednou s Baníkem Ostrava na 2:0. O góly se v naší rodině stará brácha (směje se). Na jaře jsem nastoupil ve všech utkáních. Na podzim jsem vynechal kvůli zranění asi tři utkání.

 

Trenér Kotal dal na konci sezóny příležitost dvěma tvým kolegům v základní sestavě. To musí být pro vás ostatní velká motivace.

Určitě to motivace je a je vidět, že když člověk na sobě maká, tak tu šanci dostane. Například Tomáš Koubek v zápase v Boleslavi chytil tři, čtyři góly a tím na sebe výrazně upozornil.

 

Václav Pilař se dostal do reprezentace. To je další motivační faktor, že i z menších týmů se dá dostal do národního týmu…

Vašek Pilař je jeden z nejlepších hráčů FC Hradec Králové. Doufejme, že se mu reprezentační sraz vydaří, a vstřelí i nějaký gól. Moc mu to přeju.

 

Vašek v současné době bydlí společně s tvým bratrem. Jak to bude v budoucnu?

Asi s Pavlem bydlet nebudu, protože mám zprávy, že si Pavel chce zařídit byt s přítelkyní … Vyměnil mě za přítelkyni (směje se).

 

Pavel již na dovolenou odcestoval. Kam se chystáš ty?

Já asi nikam. Nemám čas. V současné době maturuji, čekají mě přijímačky na vysokou školu a dvacátého začíná příprava.

 

Co pro tebe znamená vzdělání?

Studium je stále na prvním místě. Pokud si školu dodělám, to mi nikdo nevezme a bude to pro mě opěrný bod do života, o který se můžu opřít i dále.

 

Co bys kromě fotbalu chtěl v budoucnu dělat?

O zaměstnání jsem ještě vůbec nepřemýšlel. Teď se chystám studovat sportovní management a pak se uvidí. Doufejme, že se na školu dostanu.

 

Jaký si v blízké budoucnosti kladeš sportovní cíl?

Určitě se udržet v kádru A mužstva, být v co nejlepší pozici a někdy si zkusit první ligu. Nejlépe tady v Hradci Králové.

 

V Hradci Králové ještě bratři v jednom prvoligovém dresu nenastoupili …

To asi ne. Vím jen, že hráli Černí jako otec se synem. Ale my již máme s bratrem premiéru za sebou, a to v druhé lize v Jihlavě. Bylo to pěkné a uvidíme, zda to zopakujeme i v první lize.

 

Co na to rodiče?

Jsou rádi a fandí nám.

 

A co fanoušci? Jak se těšíš na ně?

Když nastoupím, určitě to bude velká změna. Je rozdíl sto diváků nebo návštěvy „pod lízátky“. Ale určitě to bude příjemná změna a těším se na ni. Je to další motivace.

 

Děkuji za rozhovor.

 

Authors: FCHK.cz

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže