Pan Zdeněk Beneš slaví 70

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 30. Květen 2011 15:35

Datum: 30.5.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Pan Zdeněk Beneš slaví 70

Pan Zdeněk Beneš (30. 5. 1941) přišel do Hradce Králové v roce 1992 jako ostřílený funkcionář z prvoligového Chebu. Po příchodu pana MUDr. Jana Vody do klubu dokázal SK Hradec Králové stabilizovat a „pod jeho vedením“ hráli Votroci pravidelně první ligu. Dnes můžete pana Beneše potkávat v dopoledních hodinách na jeho obchůzce Hradcem Králové. „Mám svůj zhruba desetikilometrový okruh z Moravského Předměstí do centra, který chodím denně, ať prší, chumelí nebo svítí sluníčko jako dnes.“ říká čerstvý sedmdesátník, kterému dnes na klubu blahopřálo vedení FC Hradec Králové.

 

Jak jste s fotbalem začínal?

Pocházím z jedné vesnice u Nového Bydžova, takže jako každý správný vesnický kluk tam. V osmnácti jsem odešel na vojnu a postupně jsem se dostal do RH Cheb, kde jsem hrál za „béčko“. Později jsem dres vyměnil za funkcionářské křeslo a v Chebu natrvalo zakotvil. Prošel jsem i funkcí předsedy fotbalové mládeže. V RH Cheb jsem působil na pozici předsedy klubu a tento klub hrál pravidelně první ligu.

 

Kdy jste nastoupil na tuto funkci?

Pokud se dobře pamatuji, tak 1. 7. 1981.

 

O jedenáct let později (1. 1. 1992) jste přišel do klubu SK Hradec Králové.

Hlavní příčinou „přestupu“  na východ Čech byl vztah k Hradci Králové. Od raného mládí jsem byl velkým příznivcem hradeckého fotbalu, i když mě služební povinnosti zavály na druhý konec republiky. Vždy jsem využil každou volnou chvilku a do Hradce Králové jsem jezdil. Také jsem se chtěl do Hradce Králové natrvalo nastěhovat, protože pocházím od Nového Bydžova. V té době tomu také nahrála ještě druhá věc, a to vstup MUDr. Jana Vody do hradeckého klubu, jako vlastníka. Takže to byly dvě hlavní příčiny mého příchodu do SK Hradec Králové.

 

Vašima funkcionářskýma rukama prošlo mnoho známých osobností, hráčů, reprezentantů. Na koho nejraději vzpomínáte?

To je velice těžká otázka. Těch bylo mnoho, a kdybych někoho jmenoval, mohl bych se někoho dotknout, že bych ho opomenul. Ale kdybych to vzal namátkou od brankářů tak Honza Stejskal, Luděk Mikloško, z hráčů současný trenér Sparty Pepík Chovanec, Víťa Lavička a další a další. Určitě by se z nich dala sestavit dobrá ligová jedenáctka. Možná i reprezentace.

 

A z Votroků?

Z hradeckých hráčů mně nejvíce zůstal v srdci Pavel Černý st. S ním jsem prožil mnoho. Ale i další, třeba Karel Podhajský, současný trenér brankářů, Láďa Mráz, Ríša Jukl … Nerad bych ale na někoho zapomněl. Bylo jich hodně.

 

Jaký svůj funkcionářský úspěch řadíte nejvýše?

Na první místo bych dal vítězství v poháru v roce 1995 s SK Hradec Králové a na druhé asi čvrté místo v lize s Chebem.

 

Co děláte dnes?

Nic. (směje se), užívám si důchod.

 

Můžeme Vás vídat na každém domácím utkání „pod lízátky“. Co jste říkal letošní sezóně?

Letošní sezóna se hráčům a funkcionářům velice vydařila. Nejenom co se týče umístění v tabulce, ale i co se týče herního projevu. A když jsem porovnal podzimní a jarní výkony mužstva, tak bylo vidět, že je to již prvoligový tým se vším všudy. Na jaře si kluci dokázali poradit i se zkušenými soupeři. A když byli pod tlakem, dokázali se z toho zkušeně dostat. Velice se mi herní projev líbil.

 

A co ostatní týmy?

Tak určitě nemůžeme opomenout zisk mistrovského titulu dorostenců. Letošní soutěžní ročník je pro náš klub FC Hradec Králové velice úspěšný. Nesmíme ovšem usnout na vavřínech a v příštím roce takovéto výsledky minimálně zopakovat.

 

Děkuji za rozhovor.

Authors: Administrator

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže