Těším se na reprezentační sraz, ale také na dovolenou, říká Václav Pilař

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 31. Květen 2011 10:28

Datum: 31.5.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Těším se na reprezentační sraz, ale také na dovolenou, říká Václav Pilař

Václava Pilaře jsme ještě zastihli na klubu, i když jeho spoluhráči již mají zaslouženou dovolenou. "Ještě musím vyřídit nějaké formality před odletem do Japonska." říká střelec posledního gólu Votroků v sezóně 2010/2011.V sobotu jsi společně s celým týmem zakončil letošní sezónu na Letné. Jaké to pro tebe bylo utkání?

Hrálo se mi docela dobře. Škoda, že se nehrálo o titul, určitě by bylo více lidí. Atmosféra byla dobrá. Byl to pro nás poslední zápas, tak jsme do toho dali každý vše. Bohužel zápas výsledkově nevyšel tak, jak jsme si každý přáli, tedy bodovat. Hned ve 3. minutě jsme inkasovali gól z penalty, který nás zaskočil. Když už jsme se z toho dostávali, tak jsme dostali druhý. Je fakt, že první poločas nebyl z naší strany dobrý a působili jsme ustrašeným dojmem.

 

Druhý poločas, to už byla jiná káva …

Z něho bychom si měli všichni vzít příklad. Spartu jsme přehráli a můžeme být spokojeni. Jen je škoda, že se nepodařilo srovnat skóre.

 

Co se o poločasové přestávce v kabině událo?

Všichni jsme si řekli, že musíme více makat, více hrát a hlavně nebát se. Ne že je to Sparta a my budeme ustrašení. Druhý poločas se nám to potvrdilo a povedlo se nám sehrát více jak vyrovnanou partii. Začali jsme více kombinovat, měli jsme větší držení míče. Měli jsme tam i čtyři větší příležitosti, které jsme však neproměnili. Škoda, sahali jsme po bodu.

 

Bod jste si jistě za hru v druhém poločase zasloužili. Která šance byla asi nejblíže k vyrovnání?

Pavel Černý měl poměrně dobrou šanci, kdy hlavičkoval sám před Blažkem, Roman Fischer to tam udělal šikovně, ale správný okamžik prováhal … Vlastně i dorostenec Hodas byl blízko gólu, kdy šel sám na Blažka, ale ten mu vyběhnul, takže to měl strašně těžké. Šancí bylo dost, škoda.

 

Dával jsi kontaktní gól. Jak ta situace vypadala z tvého pohledu?

Zprava přišel centr od Pavla Černého. Vlastně ani nevím, zda střílel nebo to dával pod sebe jako nahrávku. Já jsem naběhl z druhé vlny a přeskočil Brabce. Podařilo se mi to uklidit po Blažkově levé ruce.

 

Na Letné jste si museli chvílemi díky našim fanouškům připadat jako doma …

Určitě, fanoušci s námi jezdí celou sezónu. Asi se také chtěli „mrknout“ na Spartu (usmívá se). Určitě s námi jeli, abychom si to na závěr všichni společně užili. Za druhý poločas můžeme být spokojeni, a kdybychom vyrovnali, byli bychom spokojenější určitě všichni.

 

Spoluhráči odjeli na dovolenou. Ty sis sezónu prodloužil o reprezentační start …

Dostal jsem příležitost, šanci. Je to sen, který se může fotbalistovi vyplnit. Jsem rád, že jsem tuto šanci dostal a budu si reprezentační start užívat každým dnem.

 

Žhavá novinka těchto dní je případný přestup do mistrovské Plzně.

Já jsem řekl, že se budu jen soustředit na poslední zápas ligy na Spartě a připravím se na reprezentační sraz. Nyní mám chvilku čas a vše si musím promyslet. Po reprezentaci pojedu na dovolenou a vše si v klidu rozmyslím. Pak uvidím, jaký pro mě bude nejlepší krok do budoucna.

 

Už máš dovolenou rozmyšlenou?

Ještě ne, to až přijedu. Ale určitě někam k moři.

 

Poslední dny jsou pro tebe určitě dost hektické. Zápas na Spartě, nominace do reprezentace, případný přestup …

Ke konci sezóny se to nějak nahrnulo, je toho opravdu hodně. Nabídka nepřišla jenom z Plzně… Jak jsem uvedl, vše promyslím, pobavím se doma, uvidíme.

 

Děkuji za rozhovor.

Authors: Administrator

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže