Dvacet zápasů, deset nul? Byla by to paráda

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 27. Květen 2011 17:12

Datum: 27.5.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: Deník - Radek Špryňar

Brankář FC Hradec Králové Jiří Lindr má pro sobotní utkání na Spartě extra motivaci. Bilanci svých čistých kont může zaokrouhlit

Je to odvážná myšlenka, ale pokud JIŘÍ LINDR (24) zítra vychytá v posledním ligovém zápase sezony čisté konto na Spartě, zakončí ročník s fantastickou bilancí – dvacet odchytaných zápasů, deset nul!

„Byla by to paráda. Už tak je devět nul výborná bilance. Ale musíme se na to dívat objektivně. Vždyť jedeme na Spartu,“ uvědomuje si brankářská jednička fotbalistů FC Hradec Králové.

Nejprve povězte, co jste říkal nominaci Václava Pilaře do reprezentace?
V kabině jsme to probrali a Vaškovi pogratulovali. Musím říct, že mě to překvapilo. Nečekal jsem, že se tak brzo podívá do nároďáku, ale moc mu to přeju. Věřím, že se mu zápasy v Japonsku povedou a bude dobře reprezentovat náš klub.

Padly narážky i na Pilařův možný odchod do Plzně?
Jakmile se ta zpráva objevila v novinách, tak jsme se Vaška ptali, co je na tom pravdy. On říká, že ještě nic není hotového.

Přemlouvali jste ho, aby zůstal v Hradci?
Jak říkám, není jasné, že Vašek odejde. Tohle si musí vyřešit především on sám. A jestli třeba bude chtít radu, tak se možná zeptá zkušenějších hráčů. Stejně konečné rozhodnutí bude na něm.

Zapadla Pilařova pozvánka do příjemné atmosféry, která v současnosti okolo hradeckého fotbalu panuje?
Určitě. Je to další kamínek do mozaiky. Povedla se nám sezona, Tomáš Koubek skvěle chytal v reprezentaci do devatenácti let, teď je Venca dokonce v áčku. Jsou to další dobré zprávy pro klub.

Na chvíli se zastavme u Tomáše Koubka, vašeho mladšího parťáka z branky. V kvalifikaci o postup na ME dostal od Nizozemska, Ruska a Izraele pouze jeden gól. Je to výrazný talent, viďte?
Bezpochyby. Dnes (ve čtvrtek) se poprvé od té doby objevil na tréninku, tak jsme blahopřáli i jemu. Vychytal českému fotbalu velký úspěch. Tomáš jen potvrdil formu, kterou předváděl nejdříve v B mužstvu a poté i ve dvou ligových zápasech.

Jaká je jeho největší přednost?
Klid. V ligových utkáních to dokázal. Má velké předpoklady – vysokou postavu, hru nohama.

V kvalifikaci ho pozorně sledoval Luděk Mikloško – trenér brankářů anglického West Hamu United. Myslíte, že ostrovní fotbal by pro něj bylo to pravé ořechové?
Určitě. A nejen do anglického stylu fotbalu by se hodil. Pokud na sobě bude pracovat, může chytat v jakékoliv lize.

Velké jméno jste si během ligové sezony vybudoval i vy. Pamatujete si, kdy jste vůbec naposledy inkasoval?
No… (chvíli přemýšlí) Podle mě s Ostravou, od Reného Bolfa.

Pamatujete si to přesně. Od té doby už uplynulo dlouhých 429 minut. Protáhnete v sobotu na Spartě parádní sérii o dalších devadesát minut?
(rozesměje se) Byl bych za to hrozně rád, ale musíme se na to dívat objektivně. Hrajeme na Spartě, s vicemistrem ligy, který bude chtít odčinit ne úplně vydařenou sezonu a trochu potěšit vlastní fanoušky. Z tohoto pohledu to bude těžké, ale vynasnažím se.

Navíc můžete zaokrouhlit svoji statistiku vychytaných ligových nul na deset…
Kluci v kabině mi to už předhazovali. Prý jsem v lize na čtvrtém nebo snad na pátém místě. Bylo by to výborné číslo. Měl bych odchytaných dvacet zápasů, z toho polovinu s čistým kontem. Paráda.

O čem to vypovídá? O vaší výborné formě, nebo o kvalitní defenzivní práci celého týmu?
Spíš to druhé. V zápasech, ve kterých jsem neinkasoval, na mě tolik střel nešlo.

Nebuďte tak skromný. Prakticky pokaždé jste musel předvést výtečný zákrok. Naposledy proti libereckému Breznaníkovi.
Od toho tam taky jsem, abych něco chytil. Uvidíme, jak se mi to povede na Spartě. Všichni jsme tajně doufali, že jí ještě o něco půjde a zahrajeme si před plným stadionem. Nedá se nic dělat, stejně si to užijeme. Většinu mužstva čeká první ligový zápas na Letné.

Authors: Administrator

 
Nejlepší fotbalový manažer.
Banner
V češtině a ZDARMA!

Další dokumenty

Facebook

Soutěže