Votroci na Spartě sice prohráli, ale osmé místo uhájili

Ligový a divizní fotbal
Napsal uživatel Administrator
Neděle, 29. Květen 2011 08:46

Datum: 29.5.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

K poslednímu utkání letošní sezóny Votroci zajížděli na pražskou Letnou. S týmem již necestovali Wozniak, Kasálek a Klapka. Volno měl i Pavel Dvořák, který byl v karetním ohrožení.

Utkání začalo pro Votroky dost nešťastně. Již ve 3. Sionko ve vápně nastřelil ruku Chlebouna a následovala penalta, kterou bezpečně proměnil Pekhart, 1:0. V 9. našel ideálně Kweuke Pamiče, kterému stoprocentní šanci včasným vyběhnutím překazil Lindr. V podstatě podobnou situaci řešil Jiří Lindr napodruhé v 23., kdy Pekhart vyslal do šance Kweukeho. V 37. přišla ztráta míče na polovině Sparty, následoval rychlý protiútok po ose Kadlec – Kušnír. Druhý jmenovaný zacentroval do malého vápna, kde našel volného Kweukeho, který napodruhé dopravil míč za Lindrova záda 2:0. V poslední minutě prvního poločasu Lindr zlikvidoval přímý kop Pekharta, když míč mířil do horního růžku. První poločas vyzněl lépe pro domácí Spartu, kdy Votroci Blažkovu branku vůbec neohrozili.

O poločasové přestávce následovala od trenéra Kotala důrazná domluva. A bylo to znát. Hradečtí byli výrazně lepším týmem a bylo jen otázkou času, kdy rozvlní sparťanskou síť. V 64. Pilař centroval na nekrytého Černého, ale ten míč ve velmi dobré pozici netrefil. V 70. Janoušek prověřil Blažka z dobrých 30 metrů. Ten jeho dalekonosnou střelu s námahou vyškrábl na roh. O minutu později ho napodobil Fischer, tentokrát Blažek míč v pohodě chytil do náruče. V 74. Chleboun přeloboval obranu Sparty, míč si zpracoval novic v černobílém dresu Hodas, ale jeho téměř tutovku Blažek opět zlikvidoval. Gólová radost přišla v 79. Zelený centroval do vápna Sparty, Brabec neuhlídal Pilaře a bylo 2:1. V 82 mohlo být ještě veseleji. Pávek našel Černého, ale jeho zakončení skončilo těsně vedle. Ke konci zápasu vyselo vyrovnání ve vzduchu, ale… V 91. se dostal do brejku Kweuke, ideálně našel Zápotočného a ten nedal Lindrovi šanci, 3:1.

Zápasu by spíše slušela remíza. Votroci však, po remízovém zápasu Teplic se Slováckem, konečnou osmou příčku v letošní sezóně uhájili.

Sestava AC Sparta Praha: Balžek – Kušnír, Řepka, Brabec, Pamič – Vacek, Pavelka (80. Hušek), Sionko, Kadlec (46. Kerič) – Kweuke, Pekhart (89. Zápotočný)

FC Hradec Králové: Lindr – Hochmeister, Chleboun, Pávek, Poděbradský (70. Rezek) – Fischer, Janoušek, Pilař (80. Jandík), Zelený – Černý, Štěpán (59. Hodas)

Branky: Pikhart, Kweuke - Pilař

Rozhodčí: Hrubeš – Peřina, Nádvorník, Diváků: 6597, Bez ŽK

Authors: Administrator